Завершення року – час підбивати підсумки. Особливо якщо йдеться про системну і наполегливу роботу над розвитком медичного закладу. Команди ортопедів та нейрохірургів Центральної міської лікарні мають суттєві досягнення, запевняє директорка закладу Валентина Домінас. У лікарні проводять унікальні операції з ендопротезування, виконують надскладні втручання на спинному мозку і мають амбітні плани на прийдешній рік.
Потужна команда – ефективна робота. Над лікуванням захворювань опорно-рухового апарату у Центральній міській лікарні працюють фахівці одразу трьох ортопедичних відділень.
«У нас в лікарні працює 3 команди винятково наших фахівців, ми не залучаємо фахівців з інших лікувальних закладів або з інших областей, оскільки самі їх маємо: виховали, виростили, зробили професіоналами. Саме в Центральній міській лікарні вони стали професійними лікарями. Зараз Міністерство охорони здоров’я нас підтримує і я сподіваюсь, що на наступний рік ми отримаємо безкоштовні ендопротези, які зможемо запропонувати нашим пацієнтам», – розповідає директорка закладу.
Медики Центральної міської лікарні працюють за принципом «Ми за мінімальні ризики та максимальний результат». Тож системно опановують та застосовують новітні методики. Зокрема, створили центр артроскопії, де проводять малоінвазивні операції всередині суглобів. Цьогоріч виконали унікальне втручання:
«Ендопротезування головки променевої кістки, в області таких оперативних втручань не виконувалося і навіть в Україні мало де можуть похвалитися такою якістю надання допомоги. Але у нас проведено таке оперативне втручання, дуже вдало проведено».
Активно розвивають у Центральній міській лікарні й нейрохірургічну службу.
«У нас є фахівці, які виконують унікальні та надскдадні операції на хребті, на спинному мозку. Серед наших пацієнток – мама 5-ти дітей, яка отримала дуже важку травму й практично була безперспективна для того, щоб встати на ноги. Жінка була в нас прооперована, пройшла реабілітацію і зараз вона повернулась до нормального життя», – зазначає Валентина Домінас.
У планах медиків – створити центр хірургії хребта. У Центральній міській лікарні працюють задля надання комплексної та ефективної медичної допомоги: від діагностики до реабілітації.
«В цьому році відремонтували повністю лабораторію нашу, повністю відремонтували приміщення відділення судинної хірургії. Ми відремонтували приміщення фізіотерапевтичного відділення. Цьогоріч місцева влада профінансувала капітальний ремонт протирадіаційного укриття, тож зараз воно в прекрасному стані», – говорить директорка лікарні.
Виклики воєнного часу не спинили розвитку Центральної міської лікарні, натомість згуртували команду, мотивували віддано працювати задля спільної мети:
«Підносити медицину Сумщини на той рівень, щоб люди відчували, що вони отримують гідну допомогу. Ми мріємо тільки про перемогу і ми кожен на своєму робочому місці стараємось зробити все. Все, що від нас залежить, все, що ми можемо, і навіть інколи те, що ми не можемо, задля того, аби обов’язково була перемога», – переконана керівник комунального неприбуткового підприємтсва “Центральна міська клінічна лікарня” Сумської міської ради Валентина Домінас».
Напередодні Нового року народний депутат Микола Задорожній взяв участь у відкритті оновленого Сервісного центру Пенсійного фонду України в Охтирці. Парламентар відзначив роботу працівників установи, які чи не єдині з міською радою працювали у перші дні повномасштабної війни і наразі продовжують надавати громадянам якісні послуги. Тепер покращені умови сприятимуть тому, щоб сервіс вийшов на новий рівень.
«Учора в м.Охтирка відкрився оновлений Сервісний центр Пенсійного фонду України!
Важко переоцінити важливість цієї установи!
Одна з важливих реформ розпочата нами у 2020 році, яка продовжується зараз – це обʼєднання Пенсійного фонду та фонду соціального страхування, що суттєво скоротило державні видатки на утримання структур, більше 2 млрд грн на рік, а ще практично унеможливлює зловживання працівниками, що також заощадило мільярди!!! Всі ці кошти генеруються у фонді для забезпечення своєчасних виплат!
Також за рахунок цифровізаціі в декілька разів підвищено продуктивність праці та якість послуг!
Окремо хочу висловити величезну подяку працівникам Охтирського СЦ, за сміливість та професіоналізм який вони проявили в перші дні вторгнення! Бо виявилось, що з цивільних установ в місті лишились і працювали чи не одні Мерія та Пенсійний фонд!
Відтепер жителі Охтирського району мають найсучасніші умови та найкращий сервіс від Пенсійного фонду України!
Дякую усім причетним!
Слава Україні!» – написав Микола Задорожній на своїй сторінці у Фейсбуці.
Народний депутат Олександр Качура разом із командою долучився до евакуації дітей з Антонівки та Херсону, які щодня зазнають нещадних обстрілів ворога. Цьому передувала підготовча робота, декого з дорослих довелося вмовляти зважитись покинути свій дім і вберегти найцінніше – життя і здоров’я синів та доньок. Разом із мамами малечу зібрали в автобус, а потім потягом відправили до західних безпечних регіонів нашої країни.
За словами парламентаря, для нього важливо було супроводжувати і підтримати дітей під час поїздки, поспілкуватися, дізнатися про їхні переживання, що принесла війна. Кожна дитина також отримала новорічний солодкий подарунок, адже попри все хлопчики і дівчатка чекають на свято.
«Місія виконана вдало! Дякую Богу за те, що відвернув. З безпекових питань ми відправляли діток з вокзалу Одеси, а не Херсону, який у цей час зазнав обстрілу ворогом.
Окрема подяка Веремеєнку Сергію “Фартовий”, Роман Мрочко та Сергію Іващенку», – написав Олександр Качура на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, на фронті у Донецькій області запрацювала приймальня народного депутата Олександра Качури. Таким чином парламентар налагоджує відвертий діалог із військовими, щоб допомагати їм як представник законодавчої влади. Народний обранець ще раз заявив про свою відкритість для захисників України та висловив готовність захищати їхні права, особливо тоді, коли на шляху стає бюрократична машина.
Створення центру аритмології, освоєння методів абляції та кріоабляції, встановлення трикамерних кардіостимуляторів, операції по заміні клапанів серця та втручання на коронарних судинах. За рік, що минає, кардіологічна служба Центральної міської лікарні Сум зробила ряд вагомих кроків уперед, аби впевнено називатися центром кардіохірургії на Сумщині.
У 2023 році медикам Центральної міської лікарні вдалось провести ряд операцій на відкритому серці. Це унікальні для Сумщини втручання.
Команда лікарів-кардіологів Центральної міської лікарні
«На сьогоднішній день здійснено 10 оперативних втручань з заміни мітрального клапана. Такі оперативні втручання ніколи не проводились в Сумській області. Виконано 5 аортокоронарних шунтувань – це взагалі вищий пілотаж в кардіохірургії», – говорить директор комунального неприбуткового підприємтсва “Центральна міські клінічна лікарня” Сумської міської ради Валентина Домінас.
І це далеко не єдині досягнення закладу в галузі кардіології. У Центральній міській лікарні відкрили центр аритмології. Він діє на базі відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії. Для лікування порушень серцевого ритму тут застосовують методи абляції та кріоабляції, зазначає директорка лікарні:
«В цьому році нами було придбано апарат для абляції. Уже прооперовано 30 пацієнтів, це досить багато. Всі втручання методом абляції та кріоабляції проведено з гарними результатами».
Іще один напрямок унікальної для Сумщини роботи кардіологів Центральної міської лікарні – встановлення штучних водіїв серцевого ритму.
«Лише в нашому закладі освоєна методика встановлення трикамерного кардіовертера-дефібрилятора. Це досить складна методика. У 2023 році ми встановили 165 штучних водіїв ритму. Я хочу, аби люди, які мають проблеми з ритмом серця, знали, куди їм можна звернутися», – резюмує Валентина Домінас.
У вересні 2023 року в Центральній міській клінічній лікарні відкрили відділення судинної хірургії, де виконують ендоваскулярні та відкриті оперативні втручання.
«Ми зараз маємо фахівця, це завідувач відділення, він єдиний в області проводить оперативні втручання на крупних, тобто на магістральних судинах. Хворі з надважкою судинною патологією, яких, через важкість їх стану, не можна доправити в інші лікувальні заклади, наприклад, Києва, можуть отримати допомогу у нашій лікарні».
Директор Центральної міської лікарні Валентина Домінас разом із керівником Інституту серця МОЗ України Борисом Тодуровим
Успішна робота медичного закладу – це поєднання потужного технічного потенціалу, новітніх методик та кваліфікованого підходу лікарів. Саме віддана робота медиків – запорука ефективності Центральної міської лікарні навіть у складні воєнні часи, говорить її директор Валентина Домінас:
«Я дякую колективу, який працює зі мною, який не покинув містян в часи найважчих випробувань, а залишився на своєму посту. Я щоразу буду це повторювати тому, що це своєрідний подвиг».
Народний депутат Максим Гузенко допоміг покращити технічні можливості захисників Сумщини, які працюють над протиповітряною обороною області. Парламентар передав військовим позашляховик, що посилить позиції нашої ППО для відбиття ворожих ударів із неба. На переконання народного обранця, чим більшою нині буде підтримка оборонців повітряного простору, тим надійніше вони зможуть захистити мирних людей та об’єкти інфраструктури.
«Сьогодні передали черговий автомобіль для Сил оборони повітряного простору Сумщини. Нехай служить та захищає сон українців від терору клятої русні», – написав Максим Гузенко на своїй сторінці у Фейсбуці.
2023 рік став для Центральної міської клінічної лікарні роком трансплантології. У закладі провели забір та пересадку 5 сердець. Також виконано забір трьох печінок та 21 нирки. Одна трансплантація нирки була самостійно здійснена командою сумських лікарів. Інші складні та відповідальні операції з порятунку людського життя виконували спільно з фахівцями столичного Інституту Серця МОЗ України. Директорка Центральної міської лікарні закликає людей, що потребують трансплантації, та потенційних донорів звертатися до лікарні. Наголошує: настав час дарувати життя. Стати в електронну чергу на трансплантацію можуть усі пацієнти, що цього потребують, незалежно від віку та місця проживання. Попереднє обстеження, як і сама операція з пересадки органу, проводиться безкоштовно.
«Ми пишаємося тим, що завдяки нашим здобуткам на рівні України Сумщина вже звучить як центр, де здійснюється не просто забір органів, а пересадка цих органів. У нас укладений договір з Українським центром трансплант-координації щодо трансплантаційної діяльності, нас розглядають як базу», – говорить директорка Центральної міської лікарні Валентина Домінас.
Розвиток потужної бази з пересадки органів в Сумській лікарні – шлях до збереження людського життя. У трансплантології діє незмінне правило: один донор може врятувати чотирьох. Завдяки зусиллям медиків свій шанс на повноцінне життя отримала сумчанка пані Олена, яка через хронічну ниркову недостатність 10 років жила на гемодіалізі. Процедуру, яка не лікує, а лише підтримує життєві функції організму, доводилось проводити тричі на тиждень. Єдиним шансом на порятунок для жінки була пересадка донорського органу, тож вона вирішила стати в електронну чергу на трансплантацію. Вже за кілька місяців Олені зателефонували з Центральної міської клінічної лікарні.
Сумчанка Олена, якій пересадили нирку
«Пацієнтка сама говорить, що менше року стояла на листку, ніколи не очікувала й не сподівалась, що буде проведена та трансплантація. Хворі, які мають хронічну ниркову недостатність мають можливість звернутися в наш лікувальний заклад для того, щоб стати на листок очікування. Людина проходить повне обстеження в нашій лікарні. Це обстеження дороговартісне, але абсолютно безкоштовне для наших пацієнтів, так само як і сама трансплантація. Це все забезпечує держава», – розповідає Валентина Домінас.
І це, запевняє директорка Центральної міської лікарні, лише початок. Мета – аби Сумщина стала осередком трансплантології в Україні, адже донорство – це не про смерть, а про життя, про жертовність і любов.
Делегація ЦМКЛ на конференції з транспланталогії
Задля проведення точної діагностики, якісного лікування та ефективних оперативних втручань у Центральній лікарні Сумської міської ради регулярно підвищують кваліфікацію медичних працівників, закуповують надсучасне обладнання та проводять ремонтні роботи. Так нещодавно коштом міського бюджету було придбано два рентген-апарати та ендоскопічна стійка. Загальна вартість обладнання – понад 18 мільйонів гривень. Заклад вже впроваджує ряд нових проєктів, аби зробити медичну допомогу на Сумщині більш доступною та дієвою.
RGM group разом із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України почали відновлювати зруйноване в ході російської агресії місто Тростянець. Наразі роботи ведуться по двох обʼєктах: залізничний вокзал та багатоквартирний будинок на вул. Благовіщенській, 53.
Вокзал був зруйнований росіянами під час окупації на початку вторгнення. Його відбудову проводять у межах експериментального проєкту відновлення за принципом build back better («Побудувати краще, ніж було») населених пунктів, які постраждали внаслідок великої війни.
За інформацією Агентства, це буде сучасний, інклюзивний простір інтегрованого вокзалу, який об’єднає поїзди, автобуси, зручний під’їзд для транспорту, автобусну стоянку та парковку для приватного транспорту.
«Запропонований простір є інклюзивним – без жодної сходинки, центральний зал буде відремонтований з урахуванням європейських стандартів», – розповіли в Агентстві.
Проєктом передбачені велика кількість табло, уніфікованих покажчиків та зона самостійного обслуговування купівлі-продажу квитків.
Під основною будівлею вокзалу буде укриття цивільного захисту.
Будівництво залізничного вокзалу здійснюється в два пускових комплекси:
І пусковий комплекс: реконструкція залізничного вокзалу; будівля контори дистанції колії (ПЧ-9); трансформаторна підстанція (ТП-14); трансформаторна підстанція (ТП-5); будівництво навісу.
ІІ пусковий комплекс: реконструкція привокзальној території залізничного вокзалу та зовнішніх мереж.
У багатоквартирному будинку на вул. Благовіщенській, 53 до війни проживало 60 родин. У лютому-березні 2022 року, коли місто було в окупації, цей будинок російські військові неодноразово обстрілювали з різних видів зброї. Він горів тричі. 23 березня, коли російські війська виходили з міста, багатоповерхівку обстріляли прицільним вогнем.
Міська влада розповіла, що окупанти заселилися в порожні квартири та використовували людей у будинку як живий щит. Людей ставало з кожним днем менше, і, коли росіяни побачили, що лишилися в будинку самі, просто спалили його. БТР розстріляв верхні поверхи й почалася пожежа, яку люди не змогли погасити. У більшості мешканців не лишилося нічого із того, що було у квартирах.
За проєктом заплановано відновлення перекриттів, утеплення фасаду та ремонт покрівлі, внутрішнє оздоблення квартир та коридорів загального користування. Також у будинку встановлять нові вікна та двері. Повністю відновлять мережі електроживлення, водопостачання і каналізації. Повне завершення відбудови пʼятиповерхівки по Благовіщенській заплановано на серпень 2024 року.
Будівельники почали робити демонтаж пошкоджених перегородок, заміну плит покриття, опорядження стін та підлоги, заміну покриття покрівлі та відновлення вентиляційних каналів і парапетів.
Розуміючи всю важливість довірених робіт, RGM group докладе всіх зусиль, щоб обʼєкти були зроблені якісно, відповідно до вимог Замовника та Державних будівельних норм.
Нагадаємо, група компаній RGM group уже 20 років працює на Сумщині. До повномасштабного російського вторгнення досягла статусу визнаного лідера з укладання та ремонту дорожнього покриття, ремонтів і будівництва мостів, забезпечувала крупних замовників-партнерів дорожньо-будівельними матеріалами та металоконструкціями власного виробництва. З перших днів російського вторгнення на підприємстві спрямували свої ресурси на зміцнення оборони Сумщини та допомогу українським військовим підрозділам. Компанія зазнала ворожого бомбового удару, але відновлює своє виробництво і розширює свою діяльність з метою: максимально допомогти у відбудові Сумщини.
Компанія «АМК РЕМ-БУД» повідомила про відновлення своєї роботи в Сумській області і старт довгоочікуваного будівництва водогону в селі Чупахівка на Охтирщині.
З початком війни підприємство зазнало значних втрат – як людських, так і матеріальних. Його головні виробничі потужності знаходилися на території Сумської та Київської областей, де на самому початку російського вторгнення велися інтенсивні бойові дії.
«Було важко, але ми не здавалися – допомагали нашим військовим та територіальній обороні облаштовувати укриття, приганяли із-за кордону автівки підвищеної прохідності для військових на передовій, допомагали будівельними матеріалами та грошовими коштами на ЗСУ.
Паралельно, керівництво компанії займалося відновленням роботи організації, збереженням професійних кадрів та пошуком нових інвестицій та проєктів», – зазначають на сторінці АМК РЕМ-БУД у Фейсбуці.
Наразі компанія розпочала роботу над будівництвом нового водогону у Чупахівці Охтирського району.
Як пояснюють в АМК РЕМ-БУД, водогін для чупахівців – не просто важливий, а життєвонеобхідний, оскільки Чупахівська громада в лідерах по Сумщині щодо захворюваності на онкологічні хвороби. І повʼязане це, перш за все, із забрудненою водою у їх колодязях, що сталося через видобуток нафти на землях Охтирського району.
«Підкреслимо, що на відміну від обласного бюджету та деяких інших громад Сумщини – Чупахівська ОТГ ніяких рентних платежів від видобутку нафти не отримує. Все що вони із цього мають – тільки забруднену воду в колодязях та найвищу захворюваність на рак.
При цьому, ми всі розуміємо, що триває війна і нафта – це, по суті, кров для наших ЗСУ, без паливо-мастильних матеріалів – не поїде ні наземна техніка, не полетить авіація. Ні про яку зупинку видобутку “чорного золота” – мова йти не може, хоч, може, комусь із наших ворогів це і дуже хотілося б зробити.
Саме тому було прийнято рішення на державному рівні про будівництво водогону, щоб понад дві тисячі жителів цього села отримали нарешті “живу” воду і більше не страждали, через видобуток нафти», – зазначають у компанії.
Також в АМК РЕМ-БУД пояснили, яким чином формувалися ціни на будівництво водогону. Оскільки відповідний проєкт розроблявся уже після початку повномасштабної російської агресії, то ціни були внесені актуальні на той момент. При цьому динаміка цін мінялася буквально щоденно. На сьогодні деякі ціни на матеріали, закладені в проєкті, були знижені, а деякі – навпаки зросли.
“Хочемо запевнити, що всі роботи будуть вестися по актуальним на даний момент на ринку цінам під контролем і громадськості, і правоохоронних органів. Для ТОВ “АМК РЕМ-БУД” – це вже не перше аналогічне будівництво і як і попередні – ми плануємо зробити його якісно та на високому фаховому рівні. Щоб задоволеними лишилися і Замовники, і кінцеві споживачі – жителі Чупахівки», – наголошують в компанії АМК РЕМ-БУД.
Депутат Сумської обласної ради від партії «Слуга народу» Олексій Романько здійснив поїздку в Донецьку область до захисників із Шосткинщини, щоб підтримати наших воїнів і привітати із зимовими святами. Такий візит до земляків на передову відбувся уже другий рік поспіль. Народний обранець разом із мером Шостки передав бійцям вкрай необхідну техніку для виконання бойових завдань – сучасні квадрокоптери і тепловізори, а також газові горілки для приготування їжі та смаколики, щоб потішити солдатів у новорічні дні.
«Лиманський напрямок… Тут гаряче. Орки штурмують вдень і вночі.
Та їм мужньо дають бій захисники із Шосткинщини! Не поступаються ані метром української землі, відважно женуть ворога, щодня ризикуючи власним життям…
Як і минулого року, з шосткинським міським головою Микола Нога відвідали наших напередодні Новорічних свят.
Передали бійцям 6 квадрокоптерів MAVIC з тепловізійними камерами, тепловізори PULSAR, газові горілки, смаколики та інші необхідні речі, а також теплі слова подяки та вітань від земляків із Шостки!
Такого обладнання завжди не вистачає. Знаю, що було потрібне. Нехай допомагає бачити ворога вдень і вночі, за будь-якої погоди, і влучно його бити!
Янгола-охоронця, бойової удачі і міцного здоров’я вам, хлопці!
Нехай новий рік буде переможним! Швидше повертайтесь живими і неушкодженими. Чекаємо вдома!» – написав Олексій Романько на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, протягом року депутат облради Олексій Романько активно працював над забезпеченням військових Сумщини спеціальною технікою та обладнанням. Зокрема, він допоміг посилити ППО Сумської області світловим обладнанням для боротьби з дронами, передав квадрокоптери, тепловізори та генератори різним військовим підрозділам, та особливу увагу приділив саме бійцям-землякам із Шосткинського району.