Володимир Поцелуєв про медичний прорив у Сумах: Вперше виконана операція з лікування аневризми аорти

У Сумському центрі серцево-судинних ендоваскулярних реконструктивних технологій, створеному при Сумській клінічній лікарні Святого Пантелеймона, вперше виконали операцію з лікування аневризми аорти.

Першу операцію з лікування аневризми аорти провели разом із запрошеним спеціалістом з Національного інституту імені Амосова. Пацієнтка, жителька Сумщини, отримала висококваліфіковану допомогу завдяки спільним зусиллям місцевих медиків та фахівців з Києва. Завідувач центру Євгеній Марченко підкреслив важливість цієї операції:

“Це страшний діагноз, який може привести до раптової смерті за рахунок розриву цієї аневризми. Тобто потоншення стінки черевної аорти веде до розриву, якщо не лікувати. Аорта живить всю нижню половину тіла, якщо не нисхідна аорта, якщо це висхідна аорта – то верхню половину тулуба”.

Володимир Поцелуєв, директор Сумської клінічної лікарні Святого Пантелеймона, відзначив значення цієї події для регіону:

“Ми пишаємося, що наша лікарня змогла здійснити таку складну операцію вперше на Сумщині. Це великий крок вперед для нашого медичного закладу та регіону в цілому. Ми продовжимо залучати провідних фахівців та впроваджувати передові технології для забезпечення якісного лікування наших пацієнтів.

Інший успішний випадок – закриття вродженого дефекту міжшлуночкової перетинки у юнака. Це втручання також проводилося спільно з фахівцями з Києва, що дозволило максимально ефективно вирішити проблему пацієнта.

Богдан Черпак, завідувач відділення лікування вроджених вад серця НІССХ ім. Амосова, додав:

“На жаль, держава наразі не підтримує ці технології, пацієнти самі купують дороговартісне обладнання. Поширена судина може луснути. Ми всередину поставимо каркас, який повністю захистить аорту від розриву”.

Серцевосудинний центр функціонує на базі лікарні Святого Пантелеймона з початку весни та приймає пацієнтів із Сумщини й інших регіонів. Тут лікують ішемічну та гіпертонічну хвороби серця, порушення серцевого ритму та провідності, атеросклероз судин, варикозне розширення вен та інші патології.

Одним із тих, кого в Центрі вже оперували, є Віктор Шийко. Після успішної операції зі встановлення стенту він розповів:

“У мене тут давило, задишка була, я звернувся до лікарів. Забитий був один канал. Вони поставили стент. Операція була в четвер. Мене вже виписали”.

Володимир Поцелуєв зазначив, що їхній центр продовжить розвиватися та впроваджувати нові технології для покращення якості медичної допомоги. “Ми налаштовані на те, щоб наші пацієнти отримували найкраще лікування. І будемо робити все можливе для досягнення цієї мети,” – підсумував він.

Реконструкція Білопільського мосту в Сумах: півтора мільйони “коту під хвіст” чи комусь у кишеню?..

Новий “зальот” від Департаменту інфраструктури та керівництва Сум. У липні цього року вони уклали прямий договір на виготовлення проектно-кошторисної документації для “Реконструкції мосту Білопільський”. І це все обійшлося місту в скромні 1 472 047,20 грн. Що ж, дрібничка для бюджету громади! А договір, звісно ж, без жодних тендерів та електронних систем закупівель, адже для чого дотримуватися формальностей та антикорупційного законодавства, якщо можна все зробити без цього?.. – пише телеграм канал Суми.Головне.

Отримало це золоте замовлення київське ТОВ “ВІАКОН УКРАЇНА”, фірма, яка спеціалізується на оптовій торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Тепер це, мабуть, новий тренд – залучати експертів із зовсім іншої галузі для таких важливих проєктів.

Необхідність реконструкції мосту безсумнівно важлива і документ повинен детально вказати вартість робіт та матеріалів. Але тут постає питання: а що, якщо за півроку чи рік, після розробки проєкту, реконструкцію не почнуть? Адже у нас інфляція, війна і безліч інших обставин. Тоді доведеться знову переплачувати за оновлення документації.

Нагадаємо, проектна документація обійшлася в 1 472 047,20 грн. І це лише початок. Самі роботи по реконструкції мосту можуть коштувати десятки мільйонів гривень. А чи є у міста такі фінансові можливості? Чи проект залишиться лише на папері, враховуючи, що на сьогодні сума недовиконання бюджету міста за розписом становить 63,6 млн грн!?

Зважаючи на реальний фінансовий стан, ймовірність завершення проекту реконструкції невисока. Громада може знову зіткнутися з необхідністю фінансування оновлення документації у майбутньому. То чи доцільно витрачати 1,5 млн грн на проєкт, якщо немає впевненості у його реалізації?

26 квітня 2024 року начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко підписав і направив в установи та організації листа “Щодо інформування в тендерних закупівлях під час воєнного стану”. У ньому пан Дрозденко просить інформувати, а по суті погоджувати із ним усі закупівлі.

Тому можемо сміливо стверджувати, що даний тендер пройшов через погодження пана Дрозденка і він, як людина не просто з вищою освітою, а з науковим ступенем, мав розуміти реальний стан справ і з фінансами, і з термінами реалізації. Тому, якщо проєкт мосту не буде реалізовано вчасно (а це майже 100 відсоткова вірогідність) і в проєкт доведеться вносити зміни, постане законне питання: А чи заслуговує ця людина керувати містом Суми?

Але, можливо, ми занадто песимістичні. Можливо, всі роботи будуть виконані вчасно, і мешканці Сум зможуть насолоджуватися безпечним та зручним переходом через Білопільський міст. Адже сумські чиновники не можуть просто так робити проект за півтора мільйони, лише заради самого проекту, правда? І не можуть вони частину цих коштів покласти собі в кишеню. Чи можуть? І чи буде хтось відповідати за таке “марнотратство”? Час покаже.

Нардеп Михайло Ананченко підтримав унікальну розробку школяра із Шостки та ініціював перед Міносвіти створення молодіжного інтелектуального ком’юніті

Нещодавно народний депутат Михайло Ананченко зустрівся із талановитим шосткинським школярем Єрмаком Роговим, який прославився на всю Україною авторською розробкою робота-сапера. Парламентар підтримав юного винахідника із Сумщини і звернувся до Міністра освіти і науки з ініціативою створення молодіжного інтелектуального ком’юніті, де такі розумні і обдаровані діти матимуть змогу для обміну думками та продукування нових ідей. Як зазначив народний обранець, очільник Міносвіти позитивно відреагував на цю пропозицію, аби створювати сприятливі умови для розвитку юних талантів в Україні.

«Пишаюся молоддю Сумщини!

Декілька тижнів тому зустрівся з талановитим юним винахідником із Шостки. 15-ти річний Єрмак Роговий створив прототип універсального воєнного робота, який допоможе військовим у розмінування територій. Ця робота  вразила цьогоріч журі Малої академії наук (МАН) та стала одним з переможців  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Розробка хлопця вкрай важлива. Робот-розмінувальник виявляє міни та вибухові пристрої під землею, перевозить невеликі вантажі, та може виконувати роль  камікадзе та знищувати ворожу техніку. А головне має не високу собівартість.

Єрмаку ще закінчувати школу і отримувати атестат, та хлопець прагне розвитку і самовдосконалення вже зараз.

Наприкінці минулого тижня озвучив  Міністру освіти та науки Оксену Лісовому потребу у створенні  молодіжного інтелектуального комьюніті, де б юні науковці та винахідники могли спілкуватися та обмінюватися досвідом. Отримав абсолютну підтримку від Міністра в тому, що таких обдарованих дітей необхідно максимально підтримувати та мотивувати лишатися в Україні! Адже попереду багато роботи і такій молоді відновлювати країну!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, днями народний депутат провів у Сумах зустріч із почесним консулом Республіки Молдова в Україні Емілем Нурієвим. Як відзначив Михайло Ананченко, налагодженню двосторонніх зв’язків і новим перспективам для Сумщини у гуманітарній, економічній та соціальній сферах сприятиме відкриття офісу консульства Молдови в нашому обласному центрі.

Олексій Дрозденко відновлює кадетський корпус у Сумах

У Сумах з 1 вересня відкриється спеціалізований заклад освіти військового спрямування – військовий ліцей. Ця ініціатива стала можливою завдяки зусиллям начальника Сумської міської військової адміністрації Олексія Дрозденка. На брифінгу, де було оголошено про відкриття ліцею, також виступила Олена Бойко, заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації.

Олексій Дрозденко підкреслив важливість створення такого навчального закладу, зазначивши: “Ми з великим ентузіазмом підходимо до відкриття військового ліцею, який стане важливим елементом підготовки молодого покоління до служби в Збройних Силах України. Це наш внесок у майбутнє нашої країни, особливо в умовах війни з Росією, коли кожен з нас має робити все можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави”.

Переваги навчання у військовому ліцеї

Під час навчання у військовому ліцеї учні отримають первинні військові знання та навички, необхідні для подальшого вступу до вищих навчальних закладів військового спрямування в Україні. Набір буде проводитися на базі восьмого та десятого класів. Ліцей діятиме на території одного з навчальних закладів Сум, але точне розташування поки не розголошується.

Пріоритетний набір

Олена Бойко наголосила, що першочергову пріоритетність для вступу до ліцею матимуть діти загиблих військових, діти захисників і захисниць, які зараз боронять нашу країну, а також діти ветеранів Сумської області. “Згодом ми плануємо приймати дітей і з інших областей”, – додала вона.

Вступні випробування

Вступні випробування для учнів будуть передбачені, але вони не міститимуть нічого складного. “Ми прагнемо зробити процес вступу максимально доступним і справедливим”, – зазначив Олексій Дрозденко.

Подання заяв

Заяви на зарахування до військового ліцею можна подати відсьогодні і до 15 серпня. Цей новий заклад освіти стане важливою частиною інфраструктури міста і країни, допомагаючи підготувати молодь до захисту нашої незалежності та суверенітету.

“Ми з гордістю оголошуємо про відкриття військового ліцею в Сумах. Це не просто навчальний заклад, а місце, де молоді українці зможуть отримати знання та навички, необхідні для захисту своєї країни. Ми завжди підтримували та будемо підтримувати розвиток медичної і військової галузей, роблячи все можливе для їхнього розвитку”, – підкреслив Олексій Дрозденко.

“Ця ініціатива є важливим кроком у відновленні та зміцненні освітньої інфраструктури міста, зруйнованої внаслідок російського вторгнення. Відкриття військового ліцею замість кадетського корпусу, знищеного на початку війни, символізує силу та непохитність духу українського народу”, – відзначив начальник Сумської МВА Дрозденко.

Віталій Зеленський взяв участь у заході до Дня медичного працівника у Сумському обласному клінічному кардіологічному центрі

Сьогодні в Сумському обласному клінічному кардіологічному центрі відбувся захід, присвячений Дню медичного працівника, який цього року вдруге відзначається 27 липня. Участь у заході взяли голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, голова фракції Політичної Партії “Слуга Народу” в облраді Віталій Зеленський, депутати обласної ради.

Під час зустрічі представники обласної ради привітали медиків та вручили їм нагороди, підкресливши важливість кожного напрямку медицини. Особливу увагу було приділено кардіологам, чия робота часто здається неможливою, але вони її успішно виконують.

Віталій Зеленський наголосив, що кардіоцентр має підтримку депутатського корпусу, і обласна рада буде робити все можливе для розвитку закладу. Зусилля спрямовані на те, щоб у кардіоцентрі не було проблем із заборгованістю заробітної плати та щоб забезпечити його найкращим обладнанням.

Невдовзі кардіоцентр очікують приємні зміни, але поки це залишимо інтригою, — зазначили депутата під час зустрічі, анонсуючи майбутні поліпшення в закладі.

“Висловлюю велику подяку медикам за їх професіоналізм та відданість своїй справі. Ви тримаєте медичний фронт 24/7, і завдяки вам збережено багато життів наших земляків. Дякую за вашу важку працю, за вибір цієї шляхетної професії та за кожне врятоване життя. Ваша робота на передовій і в тилу заслуговує найвищої поваги”, — підкреслив Віталій Зеленський.

Представники обласної ради побажали медикам миру, перемоги, здоров’я та добробуту. “Разом ми сильніші!” — підсумував Зеленський.

Приватні перевізники Сум безкоштовно возять бійців до пунктів дислокації

У місті Суми приватні перевізники щодня роблять неоціненний внесок у боротьбу з російською агресією, безкоштовно перевозячи бійців добровільних формувань до їхніх пунктів дислокації. Цей жест підтримки не тільки економить кошти військових, але й забезпечує їм можливість дістатися до місць служби, куди громадським транспортом добратися неможливо.

Допомога, що надихає

“Ми розуміємо, наскільки важливо для наших захисників бути вчасно на своїх позиціях. Тому ми вирішили взяти на себе цю відповідальність і допомогти їм у будь-який спосіб,” — розповідає перевізник, голова «Українського союзу промисловців і підприємців Сумщини» Михайло Горпенко. “Це наш спосіб висловити подяку і підтримку нашим героям.”

Вдячність від захисників

Бійці добровільних формувань високо цінують допомогу перевізників. Один із бійців, каже: “Ця підтримка для нас дуже важлива. Вона не тільки економить наші кошти, які ми можемо витратити на інші нагальні потреби, але й гарантує, що ми будемо вчасно і безпечно на місці служби. Без цих перевезень нам було б дуже складно.”

Необхідна допомога в тилу

На сьогоднішній день громадський транспорт не завжди має можливість забезпечити перевезення до всіх потрібних локацій, особливо в умовах війни. Це створює додаткові труднощі для військових, які мають добиратися до своїх пунктів дислокації. Завдяки приватним перевізникам ці проблеми значною мірою вирішуються.

Співпраця заради перемоги

Сумчани також відзначають значимість цієї ініціативи. “Ми пишаємося нашими перевізниками, які проявляють такий патріотизм і відданість. Це чудовий приклад єдності і співпраці задля спільної мети — нашої перемоги,” — зазначає сумчанка Оксана Пономаренко.

Результат

У цей складний для країни час сумські перевізники показують приклад справжньої патріотичної допомоги, безкоштовно перевозячи бійців до місць їх служби. Ця підтримка не тільки полегшує життя військових, але й сприяє зміцненню духу та єдності в суспільстві, наближаючи нас до перемоги.

Віталій Зеленський зустрівся з керівництвом Сумської області

Новообраний голова фракції Політичної Партії «Слуга Народу» в Сумській обласній раді Віталій Зеленський провів зустріч з головою Сумської обласної державної адміністрації – начальником військової адміністрації Володимиром Артюхом та головою Сумської обласної ради Віктором Федорченком.

Вітання та підтримка

Володимир Артюх привітав Віталія Зеленського з призначенням і наголосив на важливості відповідальної роботи, яка чекає новообраного очільника фракції. Артюх підкреслив, що попереду багато викликів, але висловив упевненість у спроможності Зеленського ефективно виконувати свої обов’язки.

Віталій Зеленський висловив вдячність за теплі слова підтримки та запевнив, що сприймає цей виклик з повною серйозністю.

Віктор Федорченко підкреслив важливість постійного зворотного зв’язку з громадянами, широкого діалогу та відвертого обговорення всіх проблемних питань. Він зазначив, що спільними зусиллями можна змінити регіон і країну на краще.

Основні напрямки роботи

Під час зустрічі обговорювалися питання подальшої роботи фракції, спрямованої на розвиток Сумщини, вирішення важливих для області питань, покращення безпекової ситуації та життя населення.

Віталій Зеленський висловив подяку колегам-депутатам та керівникам області за довіру та наголосив на своїй готовності докласти всіх зусиль для досягнення спільних цілей. Основними напрямками своєї роботи він вважає реалізацію завдань Президента України Володимира Зеленського, підтримку військових, розвиток місцевої інфраструктури, допомогу малому та середньому бізнесу та покращення якості життя громадян Сумщини.

“Разом ми сильніші!” – підкреслив Віталій Зеленський, наголошуючи на важливості спільних зусиль для досягнення поставлених цілей та покращення життя у регіоні.

Нагадаємо, що 19 липня на засіданні фракції Політичної Партії «Слуга Народу» у Сумській обласній раді, Віталія Зеленського було обрано головою фракції.

Директор лікарні Святого Пантелеймона Володимир Поцелуєв закликає підтримати збір коштів для ремонту евакуаційних машин

Директор Сумської клінічної лікарні Святого Пантелеймона Володимир Поцелуєв закликав громадськість підтримати військових медиків, розмістивши на своїй сторінці у Facebook пост про збір коштів для ремонту евакуаційних машин, які використовуються для транспортування поранених із Запорізького напрямку.

Підтримка військових медиків: важливість і нагальність

Володимир Поцелуєв, у своєму зверненні, підкреслив нагальність та важливість цього збору. Він зазначив, що ініціатором акції став його колега, завідувач кардіологічним відділенням Ігор Потужний, який вже другий рік служить військовим медиком.

“Автомобілі потребують швидкого і невідкладного ремонту,” – пише директор лікарні. “Без надійних машин евакуація поранених неможлива! Тому важливо закрити збір якомога швидше.”

День медика: нагода для реальної допомоги

Володимир Поцелуєв також звернув увагу на наближення Дня медика, наголошуючи, що допомога військовим медикам буде найкращим способом привітання з професійним святом. Він закликав усіх небайдужих долучитися до збору коштів і допомогти не словом, а ділом.

Як можна допомогти

Володимир Поцелуєв надав інформацію про те, як можна зробити свій внесок у цю важливу справу:

🫙Посилання на банку: [Monobank](https://send.monobank.ua/jar/5721aeYUig)

💳 Номер картки монобанку: 5375 4112 2085 2185″

Закликаючи до об’єднання зусиль, директор лікарні наголосив: “Разом ми сильніші! 🇺🇦” Ця ініціатива є чудовою нагодою для кожного з нас зробити свій внесок у підтримку тих, хто щодня рятує життя наших воїнів на передовій.

Долучайтеся до збору коштів і допоможіть військовим медикам у цей складний час.

Новий очільник фракції “Слуга Народу” в Сумській облраді: Віталій Зеленський дякує за довіру та ділиться планами на майбутнє

Сьогодні Віталій Зеленський був обраний новим очільником фракції партії “Слуга Народу” в Сумській обласній раді. Віталій Заленський висловив щиру подяку всім за довіру та підтримку, підкресливши, що це важливий етап у спільній роботі.

“Це велика честь і відповідальність для мене. Я готовий докласти всіх зусиль для досягнення наших спільних цілей,” – заявив він.

Зеленський також окреслив основні пріоритети на майбутнє, спрямовані на розвиток Сумщини:

– Підтримка та захист військових на передовій;

– Розвиток місцевої інфраструктури;

– Підтримка малого та середнього бізнесу;

– Покращення якості життя громадян.

Він запросив колег-депутатів об’єднати зусилля в цей непростий для України час, зазначивши, що разом можна подолати всі виклики та побудувати сильну, незалежну і процвітаючу державу.

Також новий голова фракції “Слуг народу” закликав усіх підтримати ініціативи Президента України Володимира Зеленського у боротьбі з агресором, наголосивши, що спільні зусилля є запорукою захисту країни та забезпечення її майбутнього.

“Єднаймося заради перемоги та світлого майбутнього нашої країни!” – наголосив Віталій Зеленський.

«Сумська районна рада представляє спільні інтереси усіх громад Сумського району», – Геннадій Дем’яненко

Голова Сумської районної ради, який працює на цій посаді вже майже півтора року, Заслужений юрист України Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО розповів як живе район у складних умовах війни, як проходить взаємодія районної ради та громад, та про найболючіші проблеми сьогодення.

Геннадію Олександровичу, майже півтора року минуло з часу обрання Вас головою Сумської районної ради. Чи можна вже підвести підсумки за цей період роботи?

– Знаєте, я взагалі не прихильник оцієї совкової традиції – п’ятирічки, виконані чи перевиконані плани, п’ятирічка за три роки, звітуємо достроково тощо. У нас війна, і кожного дня потрібно просто працювати – займатися питаннями евакуації, побудови фортифікацій та укріплень, гуманітарною допомогою. І так з ранку до ночі.

Раніше у взаємовідносинах районної влади та сільських, селищних рад була чітка структура підпорядкування. Як воно зараз, після реформи децентралізації?

– Радянська система підпорядкування уже в минулому після реформи децентралізації. Зараз всі працюємо на рівних і задля спільної справи – районна рада, районна адміністрація, міські, селищні, сільські ради. У нас гарна комунікація, повна взаємодія. Районна рада – це представник спільних інтересів усіх громад Сумського району. Наразі Сумський район – це майже 500 тисяч населення, половина Сумської області. Ми допомагаємо громадам, вони допомагають нам. Головне, щоб був результат і мешканці району це бачили. Ще раз наголошу, районна рада – це представник інтересів всіх громад Сумського району, у межах наших повноважень. Починаючи, наприклад, від призначення присяжних у суди і закінчуючи видобутком корисних копалин.

Які зараз найболючіші проблеми у Сумському районі?

– Найболючіша проблема – війна. А значить – обстріли, евакуація населення, заміновані території, а саме найстрашніше – загибель людей. Зараз ще додалися проблеми відключення світла, часто відсутність зв’язку, інтернету, води. Дякую усім тим, хто у короткі строки все це лагодить, часто ризикуючи життям. Звичайно, найбільше страждає наше прикордоння – там кожен день обстріли, руйнування.

Яка зараз ситуація у Степанівській громаді, яка вже кілька років живе без бюджету?

– По Степанівці все, що могли, ми зробили. Наразі єдиний вихід з цієї ситуації – це введення військової адміністрації у громаді. Є відповідне подання начальника обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА на Офіс Президента України, і зараз воно розглядається. Хто винен у цій ситуації? Скажімо так, це комплексна проблема. Селищний голова не знайшов спільної мови з депутатами, депутатський корпус не знайшов спільної мови з селищним головою. Як кажуть, не хочу нікого ображати, зійшлося двоє на гірській дорозі, і ніхто не хоче поступитися. Чим це закінчилося, всі розуміють. Громада має під сто мільйонів гривень вільного залишку, ми їх могли б направити і на ЗСУ, і на підтримку громади, а третій рік все без змін. Якби навіть покласти ці кошти на депозит у банк, то лише на процентах можна було б заробити мільйони. Перевибори голови і депутатів селищної ради у військовий час провести неможливо, але коли вони відбудуться, то я впевнений, жителі громади своїми голосами дадуть оцінку всім учасникам цієї історії. Наразі п’ять з двадцяти одного депутата служать у ЗСУ, але для кворуму депутати є, для прийняття рішень депутати є, проте вони не знаходять спільної мови. Відповідно, рішення не приймаються, бюджет не прийнятий ні на минулий, ні на цей рік. Наразі це єдина така громада в Україні.

У Сумській райраді теж депутати від різних партій?

– У нас більшість, 14 депутатів – від партії «Слуга народу», по 10 депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини», 5 депутатів представляють «Силу і честь», чотири – «За майбутнє». Ще була раніше фракція ОПЗЖ, але вона припинила своє існування. Їх було 12 чоловік, наразі лишилося 6, з різних причин вони склали повноваження. Із 54 депутатів ми по факту маємо 48, з яких дев’ять служать у лавах ЗСУ. Для прийняття рішень у нас немає партійних розбіжностей, абсолютно всі рішення приймаються, всі розуміють, що йде війна і тому не до міжпартійних дискусій. Рішення приймаються фактично одноголосно.

Свого часу Ви були засновником футбольного клубу «LS Group» у рідній Верхній Сироватці, який через пару років став чемпіоном області, а потім трансформувався у ФК «Суми». Яка з ним ситуація?

– Футбольний клуб «Суми» на паузі. Він отримав пролонгацію збереження професіонального статусу. Всі розуміють, що у нас зараз, м’яко кажучи, не зовсім добрі умови для футбольного життя. Клуб є, але його комунальну форму припинили, оскільки немає сенсу витрачати гроші, формально тримати директора та бухгалтера – це десь 300-400 тисяч на рік. Прийде час – будемо грати.

– Не проводиться, на жаль, і чемпіонат Сумського району.

– У нас у районі із шістнадцяти громад – вісім у зоні бойових дій, в тому числі і місто Суми. Так що мандрувати по Сумському району вкрай небезпечно. Відносно спокійна громада – це Лебедин, дякуємо Богу, їх не обстрілюють, бо вони на певній відстані від кордону, більш-менш безпечні дві Сироватки, Степанівка. Практично всі інші громади – Ворожба, Білопілля, Хотінь, Юнаківка, Краснопілля, Миропілля мають безкінечні обстріли. Так що і тут спорт поки що на паузі.

Можете відзначити когось із керівників громад, у цей непростий час, чи може, хтось заслуговує на критику?

– Я б нікого не виділяв, і нікого не критикував. Вони всі молодці, всі працюють на спільну нашу Перемогу, так само, як і мешканці їхніх громад. Декілька разів на тиждень у нас проходять спільні наради – або вони до нас приїздять, або ми до них їздимо, або це онлайн наради. Всім надзвичайно складно. У прикордонних громад ситуація, всі розуміємо, найскладніша, вони під обстрілами, постійна небезпека, звідти виїхало багато людей. А ті, що не прикордонні, вони працюють на оборону, на тил, на військових, відробляють, так би мовити, за прикордоння. До речі, хотів би відзначити момент, що люди, які виїздять, а це в основному Білопілля, Краснопілля, Миропілля, Хотінь, Юнаківка, Ворожба, не хочуть залишати область та навіть район. Головним чином переїхали до Сум, Лебедина, інших більш безпечних громад з надією на те, що через деякий час вони повернуться додому.

Діяльність райради активно висвітлюється у соціальних мережах. Це данина часу?

– У нас є певні представницькі функції. Розуміємо, що голові Хотінської чи Юнаківської громад зараз не до нагород чи соцмереж, вони займаються трохи іншими речами. Ми перебираємо ці питання на себе. Розуміємо, що потрібно вшановувати загиблих героїв, відзначати наших військових та цивільних громадян, які працюють на Перемогу, платять податки. При цьому у нашому прикордонні ця важка праця, не дуже відрізняється від служби військових.

Як відбувається взаємодія з обласною та районною адміністрацією?

– Ми регулярно спілкуємося і з начальником обласної військової адміністрації, і з його заступниками, керівниками департаментів обласної адміністрації, знаходимо повну підтримку і взаєморозуміння. Так само і з керівництвом району. Є погодження Кабміну на призначення Михайла МЕЛЬНИКА начальником Сумської районної військової адміністрації, очікуємо Указ Президента. Він і зараз керує районом у статусі виконуючого обов’язки, робота йде, і абсолютно ніяких проблем в комунікації немає. Так само як і з селищними, сільськими міськими радами – повна комунікація і розуміння.

Інтерв’ю кореспонденту інформаційного агентства «Панорама» Анатолію ПОЛЯЧЕНКУ, номер газети 29 (1326) від 17.07.2024 року.