В Конотопі триває боротьба за ліцей «Лідер»

У Конотопі триває боротьба за збереження якісної освіти. Народний депутат Олександр Качура провів зустріч із представниками батьківського комітету та колективу ліцею «Лідер», щоб обговорити подальші кроки щодо скасування скандального призначення нового директора закладу.

«Призначили людину, без будь-якої відповідної освіти, людину без жодного дня досвіду роботи в галузі, без будь-якого досвіду в освіті.», – наголосив депутат.

За словами Качури, цей фігурант уже встиг завдати шкоди місцевим підприємствам та мав спроби впливати на громадську думку через підкуп мешканців і журналістів.

«Ми не дамо зруйнувати заклад, який створювався десятиліттями! Не дозволимо позбавити наших дітей можливості отримувати якісну освіту!» – підкреслив нардеп.

Щоб зупинити це призначення, ініціативна група вже подала позов до суду. Очікується, що розгляд справи відбудеться у березні.

«За нами правда, а правда завжди перемагає!» – підсумував Олександр Качура.

Нардеп Михайло Ананченко: Вдалося зберегти український хокей на траві та легендарний клуб «Сумчанка»

Завдяки спільним зусиллям вдалося зберегти український хокей на траві та легендарний клуб «Сумчанка», гравчині якого складають основу національних збірних.

«Боротьба за наших спортсменів тривала з грудня минулого року. Після численних зустрічей із Міністром молоді та спорту та перемовин із Європейською федерацією хокею на траві вдалося сплатити борг у розмірі 32 500 євро та повернути команду до міжнародних змагань!» – зазначив народний депутат України Михайло Ананченко.

Наразі отримано усне підтвердження від європейської федерації, а незабаром очікується й офіційне рішення.

Досягти цього результату вдалося завдяки підтримці:
✔ Міністерства молоді та спорту
✔ Сумської ОВА та Вінницької ОДА
✔ Благодійних фондів Балу Charity та братів Суркіс
✔ Депутатської фракції «Слуга Народу» у Сумській міськраді
✔ Сумського заводу гумотехнічних виробів та мережі супермаркетів «Кошик»

«Впевнений, що попереду ще багато перемог наших національних збірних, і ми ще не раз будемо пишатися успіхами українських спортсменів!» – підсумував Ананченко.

Спортсменки «Сумчанки» вже відновлюють підготовку до змагань, а їхнє повернення на міжнародну арену – це важливий крок для розвитку хокею на траві в Україні.

Сумська міська військова адміністрація скасувала рішення виконкому про проведення «сміттєвого» конкурсу – Геннадій Дем’яненко

Рішення про проведення конкурсу на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Сумської міської територіальної громади, яке вчора підтримали 11 членів Виконавчого комітету Сумської міської ради, ухвалене з порушенням законодавства України та могло негативно вплинути на якість надання цих послуг. Про це повідомив перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО.

«Скасовуємо рішення про проведення «сміттєвого» конкурсу. Позиція Сумської міської військової адміністрації чітка – бізнес має працювати на рівних умовах, а сумчани отримувати якісні послуги. Особливо в умовах воєнного стану», – наголосив посадовець.

Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО відмітив й позитивні рішення вчорашнього виконкому: «Чиновники дослухались до наших зауважень. Затверджено майже 400 заявок у межах програми «єВідновлення», що дозволить мешканцям Сум отримати компенсацію для відновлення пошкодженого та зруйновано авіаударами житла».

Від імені Сумської МВА він зазначив, що, з метою захисту інтересів сумчан, надалі контролюватимуться всі рішення місцевої влади.

Олексій Романько: Покращуємо логістику області – у Сумах відкрили оновлений логістичний центр

У Сумах запрацювала нова автоматизована лінія сортування пошти, що дозволить значно пришвидшити обробку відправлень. В офіційному відкритті оновленого логістичного центру взяв участь голова Сумської обласної ради Олексій Романько, відзначивши зроблений крок вперед  у розвитку поштової логістики.

«Тепер мешканці Сумщини отримуватимуть свої відправлення ще швидше, а якість обслуговування зросте.

Завдяки модернізації сортувальних потужностей, щодня логістичний центр може обробити близько 18 тисяч посилок, швидше та ефективніше сортувати листи, дрібні й великі посилки, що значно покращить якість поштових послуг.

Запровадження сучасних технологій у логістичних центрах продовжується», – сказав очільник обласного депутатського корпусу.

Олексій Романько висловив вдячність генеральному директору АТ «Укрпошта» Ігорю Смілянському за співпрацю.

« З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, ми разом вирішили питання, щоб усі жителі Шосткинського району отримали пенсії, що було надзвичайно важливо для людей в той складний час.

Нині ж з паном Ігорем обговорили плани з подальшої модернізації поштової інфраструктури, покращення логістичних маршрутів та реалізації нових проєктів у регіоні», – повідомив голова Сумської обласної ради.

Напередодні Олексій Романько  заявив, що прийняте звернення обласної ради про підтримку Президента України Володимира Зеленського свідчить про довіру Сумщини главі держави  у його прагненні справедливого миру.

Володимир Поцелуєв: Завдяки благодійникам лікарня Святого Пантелеймона отримала сучасний апарат ШВЛ 

Клінічна лікарня Святого Пантелеймона у Сумах отримала цінне медичне обладнання – апарат штучної вентиляції легень Drager Medical. Його передали благодійники зі Швеції – організація Operation Change Sweden у співпраці з БФ «Доброго вечора, ми з України!».

За словами директора лікарні Володимира Поцелуєва, таке обладнання є надзвичайно важливим для порятунку життів:

«Апарат штучної вентиляції легень – це не просто техніка, а реальний шанс для пацієнтів на одужання. Він використовується у відділеннях реанімації, під час операцій та для довготривалої підтримки дихання. В умовах війни, коли навантаження на медичну систему значно зросло, така допомога – безцінна».

Очільник медзакладу також наголосив, що лікарня активно співпрацює з міжнародними партнерами та благодійниками, щоб забезпечити пацієнтів найсучаснішим обладнанням:

«Ми щиро вдячні благодійникам за підтримку. Це ще один крок до того, щоб наша лікарня могла надавати якісну та своєчасну допомогу всім, хто її потребує».

Допомога міжнародних організацій та фондів дозволяє медзакладам області зміцнювати свої можливості та рятувати ще більше життів.

Олексій Романько: «Сумщина підтримує Президента України у його прагненні справедливого миру»

Сьогодні, 27 лютого, під час засідання Сумської обласної ради депутати розглянули звернення про підтримку Президента України Володимира Зеленського. Як наголосив очільник обласного парламенту Олексій Романько, підтримка ініціатив глави держави, його курсу на зміцнення нашої незалежності та боротьбу за мир особливо важлива для Сумщини, на передовій боротьби з агресором.

«Об’єднавшись у перші дні війни та вистоявши, українці продемонстрували світові приклад незламності духу та відданості своїй землі. Нас гуртує єдина мета – висловити свою державницьку позицію, незалежно від політичних поглядів і переконань та підтримати Президента України Володимира Зеленського у його прагненні справедливого миру та заклику щодо недопущення перемовин про Україну без залучення української сторони», – сказав голова Сумської обласної ради.

Олексій Романько висловив вдячність депутатському корпусу за одноголосне схвалення  звернення.  На його переконання,  український народ, сили оборони продовжують героїчно протистояти усім викликам і не допустять зневіри.

«Продовжуємо працювати заради стабільного майбутнього Сумщини!» – резюмував голова облради.

Нагадаємо, днями Олексій Романько провів робочу зустріч із головою Верховної Ради України і запросив спікера відвідати Сумську область. Такий візит дозволить не лише краще зрозуміти ситуацію на місцях, а й сприятиме ухваленню важливих рішень для підтримки області.

Власник “А-Муссон” заявив, що через те, що він не дав хабаря ексмеру Лисенку, його тепер хочуть позбавити бізнесу у Сумах

Сьогодні о 14:00 виконком Сумської міськради може зробити крок до монополізації ринку вивозу сміття, усунувши компанію “А-Муссон” на користь “Сервісресурс”. Про це заявив власник “А-Муссон” Анатолій Маковський, який вважає, що це помста за його антикорупційну діяльність.

“Сумський виконком хоче забрати бізнес “А-Муссон”? Це така помста мені за те, що вивів мера-корупціонера “на чисту воду”? – запитує Маковський. – У міськраді вирішили, що війна – це чудовий привід для переділу ринку та знищення неугодних підприємців”.

За словами підприємця, міська влада створила “правильну” конкурсну комісію, яка має видати “потрібний” результат, а конкуренцію на ринку планують знищити. “Тільки ось проблема – в умовах воєнного стану ніякого чесного конкурсу бути не може, бо реальні інвестиції та розвиток – це не про сьогоднішню владу міста”, – додає він.

Ситуацію вже прокоментував перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадій Дем’яненко. Він публічно попередив членів виконкому про кримінальну відповідальність за перешкоджання законній господарській діяльності (ст. 206 ККУ), що передбачає до 10 років ув’язнення. “Значить, вони вже перейшли всі межі?” – резюмує Маковський.

Підприємець стверджує, що став незручним для міських чиновників, бо “не дає хабарів”. “Саме після моєї заяви НАБУ та СБУ спіймали на гарячому тодішнього мера Лисенка та його заступника Журбу. Бо мене не можна купити. Бо я не грабую Суми, а навпаки допомагаю гуманітаркою та волонтерю для ЗСУ”, – пояснює він.

Тепер, коли стало зрозуміло, що “А-Муссон” не буде платити “відкати”, компанію вирішили просто усунути, бо сумські чиновники, мабуть, очевидно, так не звикли працювати. “Чиновники хочуть зробити Суми заручником однієї фірми, знищуючи конкуренцію. Вони не думають про людей, про якість послуг, про майбутнє. Їх цікавить лише перерозподіл потоків”, – зазначає Маковський.

Підприємець заявив, що не збирається мовчати та буде боротися за своє право працювати. “І всі, хто намагається провернути цю схему, дуже скоро зрозуміють, що їхні ігри можуть мати кримінальні наслідки”, – підсумовує він.

Чи наважиться виконком ухвалити таке резонансне рішення, стане відомо вже сьогодні.

Сумський виконком жорстко попередили проти монополізації сміттєвого ринку

Сьогодні перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадій Демʼяненко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook виклав допис:

“Звертаюсь до членів та членкинь Виконавчого комітету Сумська міська рада.

Прошу уважно перечитати статтю 206 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за протидію законній господарській діяльності.

Особливу увагу зверніть на частину 3 цієї статті, якою за вказані дії організованою групою або службовою особою передбачено позбавлення волі на строк від 6 до 10 років.

Не повторюйте помилок своїх попередників.

🇺🇦 Вистоїмо разом!”

Як вдалося зʼясувати, мова йде про бажання членів виконкому монополізувати ринок вивозу сміття в місті Суми, коли все буде робити лише одна компанія (наразі це роблять дві компанії – “А-Муссон” та “Сервісресурс”). Щоб зробити такий крок, у міськраді вже організували “правильну” конкурсну комісію, мета якої видати “правильний” відповідний результат.

Поряд з тим, в умовах воєнного стану проведення повноцінного конкурсу просто неможливе: бо нормальний і справедливий конкурс – це перш за все про інвестиції та розвиток, а не про перерозподіл і монополізацію сумського ринку. Тому і маємо таку доволі жорстку реакцію на “безпредєл” виконкому від першого заступника начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадія Демʼяненка.

Олексій Романько провів робочу зустріч із головою Верховної Ради України

Голова Сумської обласної ради Олексій Романько продовжує активно працювати над залученням підтримки для розвитку регіону. Нещодавно він провів важливу робочу зустріч із головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, під час якої обговорили ключові виклики та перспективи для Сумщини. До діалогу також долучилися народний депутат Михайло Ананченко та депутат Сумської обласної ради Олександр Слюсар.

У ході зустрічі йшлося, зокрема, про реалізацію важливих інфраструктурних проєктів, підтримку місцевих громад та залучення додаткових ресурсів для відновлення області.

Сумщина – регіон, який щодня доводить свою незламність. Попри всі виклики, область не лише вистояла, а й продовжує розвиватися. Саме тому Олексій Романько та його команда ініціюють конструктивний діалог із керівництвом держави, аби кожне місто та громада мали більше можливостей для відновлення та нормального функціонування.

Олексій Романько та народні обранці виступили з ініціативою запросити спікера Руслана Стефанчука відвідати Сумщину та особисто ознайомитися з викликами, які стоять перед регіоном. Такий візит дозволить не лише краще зрозуміти ситуацію на місцях, а й сприятиме ухваленню важливих рішень для підтримки області.


Нагадаємо, оцінюючи бюджет Сумщини на 2025 рік, голова обласної ради наголосив, що це бюджет воєнного часу, де пріоритетом є забезпечення функціонування бюджетної сфери та посильна допомога Силам оборони України. Водночас Олексій Романько наголошує на необхідності підтримки комунальних установ і надання шансу для проєктів і програм розвитку.

Мер Тростянця пропонує зробити проїзд у міських маршрутках Сумщини по 184 гривні?

Мер Тростянця Юрій Бова продовжує радувати фанатів своїми подорожами по Європі. Цього разу він завітав до Швейцарії і, як завжди, поділився цікавими спостереженнями. У своєму дописі він захоплено розповів про те, як чудово працює громадський транспорт у місті Цуг: усміхнені пасажири, пунктуальні автобуси, миттєва реакція диспетчерів і відсутність ФОПів та «маршруточників»? – пише телеграм-канал “Суми.Головне”.

Все чудово, правда? Але є маленький нюанс, про який пан Бова скромно промовчав. Вартість такого ідеального транспорту. Адже проїзд у громадському транспорті Швейцарії коштує трохи більше, ніж у Сумах. Трошечки. Усього 184 гривні за одну поїздку для дорослого і 92 гривні для дитини (і ніяких пільговиків – платять усі!!!). А якщо ви хочете купити абонемент на місяць, приготуйте 33 120 гривень (360 швейцарських франків).

Так, у Швейцарії справді чудовий транспорт. Але якщо вже рівнятися, то треба брати до уваги всі складові: рівень зарплат, податки, фінансову спроможність населення. Бо виходить цікава ситуація: вихваляючи ідеальний громадський транспорт Швейцарії, українські чиновники чомусь не пропонують одразу і швейцарські ціни на квитки. Це те сам ещо сісти у Rolls-Royce і розповідати як гарно на ньому їхати, в порівнянні із українською Таврією. Воно то так – і Бова, скоріше за все, може дозволити собі купити і той Rolls-Royce, але що робити іншим, у кого не має таких чесних доходів?

То, може, маршрутки по 15 гривень у Сумах не такі вже й погані? Чи справді хочемо «як у Європі», але з повним пакетом: 184 гривні за поїздку, абонемент за ціною двох середніх зарплат і повне усунення приватних перевізників? Бо якщо так, то давайте говорити чесно і відкрито, без вибіркового захоплення європейськими стандартами.

Юрій Бова дійсно любить ділитися враженнями з подорожей. Але було б цікаво почути від нього ідеї про те, як в умовах українських реалій зробити громадський транспорт не тільки зручним, а й доступним. Бо поки що виходить, що замість реальних рішень нам пропонують красиві казки про далекі країни. І тільки цінник на цей казковий транспорт чомусь завжди лишається за кадром.