Нардеп Михайло Ананченко сьогодні відвідав Бахмут

Народний депутат Михайло Ананченко продовжує підтримувати українських захисників, які мужньо борються за незалежність нашої країни. Сьогодні, 25 лютого, парламентар побував в одній з найгарячіших точок фронту на Донеччині – Бахмуті, де точаться люті бої. Він відвідав відважних сумських бійців та привіз для них спеціальне обладнання для влучної боротьби з ворогом. Подробицями візиту нардеп  поділився на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Сьогодні відвідав БАХМУТ

Всі ми знаємо, що Бахмут – це справжня фортеця! А в самому епіцентрі цієї фортеці, яка русні не по зубам, стоять СУМЧАНИ – справжні герої нашої держави!

Без сну, без відпочинку, у складних умовах, але з непохитною вірою в Перемогу, вони щодня дають відсіч ворогу!

Російські пропагандисти неодноразово заявляли про “бахмутські успіхи” то своїх чмобіків то вагнерівців. І так, тут щодня та щогодини йдуть запеклі бої. Але не вірте нікому, хто говорить, що зараз на цьому напрямку ворог має перевагу! Центр Бахмуту під контролем ЗСУ і сьогодні я мав можливість особисто в цьому переконатися!

Привезли хлопцям обладнання, яке дозволить далеко бачити ворога і влучно вражати цілі, а ще мати альтернативні джерела живлення.

Слава Героям! Пишаюся нашими сумськими воїнами!

Бахмут був, є і буде українським!🇺🇦

А Україна неодмінно переможе!».

Нагадаємо, це вже не перша поїздка  Михайла Ананченка з допомогою бійцям на передову,  у Донецьку область. Нещодавно він передав пікап, генератори та продукти харчування в український Нью-Йорк, що розташований на Бахмутському напрямку. Загалом же з початку повномасштабної війни нардеп сприяв передачі для ЗСУ вже десятків автомобілів.

Віталій Калініченко: Цього тижня “Агрофірма “Псьол” втратила ще одну машину – автомобіль-хлібовозку

Директор із розвитку ТОВ «Агрофірма «Псьол», депутат Сумської обласної ради Віталій Калініченко розповів про жахливу історію, яка трапилася днями з працівниками його підприємства. Розвозячи хліб на території Сумського району, вони потрапили під ворожий обстріл.

“Цього тижня наше підприємство ТОВ “Агрофірма “Псьол” втратило ще одну машину – автомобіль-хлібовозку.
Дана подія сталася 22 лютого близько 13.30. Із Біловодів Хотінської громади поверталася додому у Велику Рибицю наша “хлібовозка”, яка постійно обслуговує цілий ряд сіл біля самого кордону.
Біловоди – це останнє село на їхньому маршруті і тому на той час вони їхали повністю пустими. У кабіні був тільки водій та продавчиня.
Відїхавши близько кілометра, по ним було здійснено постріл із протитанкової керованої ракети, так званого ПТУРа. Ракета потрапила під машину посеред колес. У результаті – будка, у якій возили хліб, відлетіла, а сам автомобіль прямо на ходу вдарився у дерево.
Водій та продавчиня отримали поранення, причому остання – досить серйозні, у тому числі контузію…
Коли вони покинули автомобіль, то виявилося, що мобільного зв’язку там не має і їм довелося ще близько кілометра добиратися до людей і вже там визвали швидку, яка їх і доставила до лікарні. Зі свого боку, ми забезпечили усіма необхідними ліками, наразі жінка ще перебуває на лікуванні, а водія після оперативного хірургічного втручання відпустили додому.
Через певний час на місце пригоди поїхали наші працівники, щоб забрати речі із машини. Буквально через чотири хвилини по ним відкрили вогонь, добре що цього разу без втрат і пошкоджень – наші встигли покинути місце аварії.
Яка була необхідність стріляти по мирній хлібовозці??? Можливо думали, що ми там перевозимо якусь зброю чи ще щось такого роду, але по факту, на автомобіль, який вартує кілька тисяч доларів витратили протитанкову ракету вартістю десятки тисяч дол. Непоганий розмін, якби тільки не здоров’я наших працівників…
Хочу також нагадати, що на початку грудня 2022 року під час збирання кукурудзи на міні підірвався наш комбайн – тепер змушені шукати додаткові кошти на придбання нового…
Але попри все – не здаємося, продовжуємо працювати, наближати нашу ПЕРЕМОГУ!” – поділився Віталій Калініченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нардеп Тетяна Скрипка відстоює повернення в Україну дітей, примусово вивезених на територію РФ

Сьогодні, у роковини масштабної вторгнення в Україну,  парламент підтримав постанову про звернення до комітетів ООН із закликом відреагувати на відвертий геноцид, який влаштовує РФ на окупованих територіях щодо українських громадян та дітей, здійснюючи їх примусову депортацію на територію Росії. Народний депутат, голова підкомітету  у справах сім’ї та дітей Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Тетяна Скрипка  принципово підтримала це голосування, що має привернути увагу міжнародної спільноти до кричущого злочину держави-агресора і змінити ситуацію. Парламентарка  переконана: необхідно задіяти всі можливі важелі на рівні ООН, щоб Україна змогла повернути додому вкрадених дітей.

«Понад 6 тисяч українських дітей пройшли через створені агресором 43 табори для політичного перевиховання та подальшого усиновлення. Такі цифри опубліковано у звіті Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров’я.

Наших дітей примусово забирають у батьків, змушують забути своє походження, мову, культуру, перетворюють на росіян. Ці “табори відпочинку” для ідеологічного перевиховання українських дітей – не лише порушення міжнародних конвенцій, а чергове свідоцтво геноциду, однією з ознак якого є примусове переведення з однієї національної групи в іншу.

Попри зусилля української влади і численні спроби повернути дітей додому, держава-агресор продовжує насильницьке вивезення, паспортизацію та усиновлення.

Група із понад 40 народних депутатів запропонувала Верховній Раді України звернутися до Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного суду ООН, Верховного комісара ООН у справах біженців та світової спільноти з вимогою невідкладно вдатися до рішучих кроків для захисту дітей.

21 лютого відповідний проєкт постанови №9038 зареєстрований у парламенті. Сьогодні, 24 лютого, його підтримали 330 депутатів. Дякую кожному» – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нардеп підкреслює: те, що коїть Росія з українськими дітьми,  є міжнародним злочином, воєнним злочином. Окупантами цинічно порушуються права дітей, в першу чергу, на сім’ю. На думку Тетяни Скрипки, реакція цивілізованого світу не може обмежуватися стурбованістю чи засудженням, потрібно діяти.

Нагадаємо, нардеп Тетяна Скрипка також  привернула увагу суспільства до болючої для всієї країни проблеми влаштування дітей при розформовуванні інтернатів.

Генерал очолив найбільший район Сумщини: що про нього відомо?

Новим очільником Сумської районної ради став Геннадій Дем’яненко. На відповідальну посаду його було обрано більшістю голосів депутатів шляхом таємного голосування на засіданні сесії 23 лютого. Отримавши керівника, орган місцевого самоврядування нарешті зможе працювати повноцінно, адже невизначеність у воєнний час гальмувала прийняття низки важливих рішень для всього Сумського району, який налічує майже пів мільйона мешканців – половину Сумської області.

Тож що відомо про нового керівника Сумської районної ради?

Геннадій Дем’яненко обраний до Сумської районної ради у 2020 році від президентської політичної сили – партії  «Слуга народу».  Уродженець Харківщини, проте виріс на Сумщині, одружений, дружина бухгалтер, син – військовослужбовець, офіцер, донька – студентка. Відзначається жорстким характером. Заслужений юрист України,  присвятив службі в прокуратурі майже 20 років, пройшовши шлях від лейтенанта до генерала, від стажера до прокурора області та почесного працівника прокуратури України. Державний радник юстиції третього класу, що прирівнюється військовому званню генерал-майора.

Після завершення роботи в органах прокуратури Геннадій Дем’яненко заснував власну юридичну компанію «LS GROUP», яка спеціалізується на юридичній підтримці та супроводі бізнесу. За короткий час адвокатське об’єднання під його керівництвом досягло значних успіхів, виграючи у судах справу за справою. П’ять останніх років  «LS GROUP» входить  до ТОП-100 рейтингу провідних юридичних фірм України, у 2022 році посівши 60 позицію. Компанія має зразкову репутацію і постійно підвищує свої показники на професійному рингу.

Палкий шанувальник футболу, Геннадій Дем’яненко активно розвивав улюблений вид спорту у рідному селі Верхня Сироватка Сумського району  – від влаштування дворових дитячо-юнацьких змагань до  створення професійного футбольного клубу.  Спочатку він функціонував під егідою компанії «LS GROUP». З командою займалися досвідчені тренери, футболістів забезпечили фірмовим спорядженням і створили умови для проведення матчів на оновленому стадіоні. Опіка Геннадія Дем’яненка, який відвідував практично кожен матч своїх підопічних, дала результат: футбольний клуб із передмістя обласного центру пробився на змагання за межами області! Потім, коли місто Суми не мало свого муніципального клубу,  було прийняте рішення, аби його місце зайняв клуб із Верхньої Сироватки. Так футбольний клуб  «LS GROUP» став ФК «Суми», а Геннадій Дем’яненко – його президентом. На 2022-й рік будувалися перспективні плани щодо розвитку ФК як одного з бренду міста, однак війна внесла свої корективи…

У коментарі нашому виданню Геннадій Дем’яненко розповів, чого чекати від його керівництва у Сумській районній раді.

«Перш за все хочу подякувати за довіру депутатському корпусу. Переконаний, що зараз точно не час для політичних чвар і суперечок. Усі фракції в районній раді мають працювати консолідовано і давати результат, якого чекають від нас жителі Сумського району. Особливо в умовах війни та прикордонного розташування району. Налаштований на серйозну, конструктивну роботу, відповідно до реалій воєнного часу, і того ж вимагатиму від колег.

Як юрист можу гарантувати, що у прийнятті рішень буду суворо дотримуватися чинного законодавства і не стану закривати очі на порушення, які дехто хотів би не помічати», – зазначив Геннадій Дем’яненко.

Цікаво відзначити, що обрання на посаду голови Сумської районної ради генерала та колишнього силовика збіглося з останнім трендом політичних призначень від Президента України  Володимира Зеленського.

Зокрема, нові очільники Дніпропетровської і Запорізької областей раніше працювали в структурах СБУ, а Херсонської – в МВС, повернення професійного генералітету до СБУ, МВС та Міноборони. У суспільства є очікування, що люди з досвідом роботи у правоохоронних структурах під час війни матимуть «тверду руку» і замість популістських рішень прийматимуть ті, що відповідають закону та актуальним обставинам.

Візит нардепа Олександра Качури в Конотоп: Конотопська ЦРЛ отримала ліки, а військові – пікап та Starlink

Днями народний депутат Олександр Качура відвідав із робочою поїздкою Конотоп – своє рідне місто, яке підтримує упродовж тривалого часу.

Спочатку він побував у Конотопській центральній районній лікарні ім. ак. М. Давидова, аби передати необхідні медикаменти, обладнання та гігієнічні засоби. У медзакладі подякували народному обранцю за допомогу та постійну увагу, адже у воєнний час вдається задовольнити далеко не всі потреби, які має лікарня.

Наступною частиною візиту нардепа Олександра Качури стала передача автомобіля для конотопських військових із 58-мої бригади, яка відзначає 8-му річницю з дня створення.

«З нагоди дня заснування 58-мої окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського передав нашим захисникам черговий пікап та натівський причеп до нього.

Машинка одразу поїхала на фронт допомагати нашим хлопцям.

Віримо, єднаємось, перемагаємо»,  – написав Олександр Качура на своїй сторінці  у Фейсбуці.

Оперативно відреагував парламентар і на ще одне нагальне прохання військових –  передав термінал для супутникового інтернету «Starlink» ДФТГ «Лісовик». Вже тривалий час захисники обороняють наші північні рубежі, патрулюють прикордоння та виконують інші важливі завдання – про які й говорити не можна. Отримавши від них дзвінок із запитом пізно ввечері напередодні поїздки на Сумщину, Олександр Качура буквально одразу його виконав.

Також народний депутат взяв участь у засіданні Конотопської міської ради, звернувшись до депутатів із закликом до єдності у роботі задля перемоги.  Підтвердженням тому, що слова політика про злагодженість були насправді почутими, було публічне вибачення  Конотопського міського голови Артема Семеніхіна за агресивні дії на одному із засідань Конотопської міської ради. На знак порозуміння мер та нардеп потиснули один одному руки та разом розгорнули прапор Євросоюзу.

Нардеп Максим Гузенко передав військовим антидронову рушницю

Народний депутат Максим Гузенко продовжує підтримувати наших захисників найнеобхіднішим, аби разом боронити Україну від ворога. Цього разу парламентар передав військовим антидронову рушницю, за допомогою якої вдасться відбивати атаки  розвідувальних безпілотників. Таке сучасне озброєння наразі є вкрай важливим, зважаючи, яку шкоду дрони противника можуть становити для інфраструктури та мирного населення.

«Сьогодні передали нашим військовим антидронову рушницю. Тепер хлопцям легше буде боротися з розвідувальними дронами ворога.

Працюємо далі, для перемоги🇺🇦

Дякую всім, хто долучився!» – поділився Максим Гузенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Розповідаючи про черговий крок допомоги армії, народний обранець навіть не згадав про те, наскільки передане обладнання є дороговартісним, адже  найголовніше те, що у військових з’явився дієвий інструмент для убезпечення від загроз у небі.

Нагадаємо, нардеп Максим Гузенко передав Збройним силам України уже 14 автомобілів для кращої мобільності та виконання бойових завдань. Зокрема, відправлені автівки на передову, в один із найгарячіших напрямків фронту – Бахмутський, аби полегшити тяжкі будні українських захисників.

Нардеп Тетяна Скрипка провела в Сумах робочу зустріч із представниками Міжнародного фонду “Партнерство за сильну Україну”

Народний депутат Тетяна Скрипка продовжує шукати шляхи залучення в Суми додаткової допомоги для відновлення після повномасштабного вторгнення ворога.  З цією метою парламентарка налагоджує контакти з міжнародними партнерами, які об’єдналися у прагненні підтримати Україну в цей надзвичайно важкий час.  Наразі триває співпраця з Міжнародним фондом “Партнерство за сильну Україну”, представники якого відвідали наш обласний центр і розробили план дій, як саме допомогти громаді.

«Фонд “Партнерство за сильну Україну” підтримує розвиток громад, які постраждали від війни. Його завдання – допомогти територіям відновитися і стати захищеними.

Така співпраця включає консультації, фахову підтримку, фінансову допомогу. Йдеться про різні напрямки. Для Сумщини – це укриття у школах, відновлення пошкоджених будівель, вдосконалення комунікаційних можливостей для протидії дезінформації, і безперебійна робота сервісних служб.

Про наміри утворити спільний міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» Велика Британія, Канада, США, Швейцарія та Швеція оголосили 24 серпня 2021 року, у день незалежності України. За рік, влітку 2022 року, мала можливість показати рідні Суми представникам Chemonics International Inc. Ця британська компанія забезпечує в Україні реалізацію проєкту міжнародної технічної допомоги Фонду «Партнерство за сильну Україну».

У грудні між містом і фондом було підписано Меморандум про співпрацю. І ось у лютому рада була вітати поважних гостей на сумській землі.

Ми встигли оглянути об’єкти інфраструктури, будівлі, пошкоджені ворогом, навчальні заклади, поспілкуватися з фахівцями і узгодити план дій. Сумщина потребує підтримки і я щиро дякую іноземним партнерам за допомогу регіону у важкий воєнний час», – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Щоб Суми зацікавили закордонних благодійників, була проведена наполеглива робота, та найголовніше, що вона приносить результати. Нагадаємо, раніше нардеп Тетяна Скрипка досягла домовленостей із представниками британської компанії Chemonics International Inc. про фінансування облаштування укриттів у кількох сумських дитсадочках та школах. Така допомога дає можливість дітям навчатися не дистанційно, а у закладах, і почуватися у безпеці.

Нардеп Тетяна Скрипка: Сьогодні маємо чітко розуміти – куди влаштовувати дітей при розформуванні інтернатів

Народний депутат Тетяна Скрипка на прикладі Степанівської громади привернула увагу суспільства до болючої для всієї країни проблеми влаштування дітей при розформовуванні інтернатів. Будучи головою підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, парламентарка завжди ставить на перше місце  питання захисту дітей. На її переконання, в громадах мають бути створені належні умови, аби на місцях забезпечувалися і дотримувалися права сиріт, щоб опіку держави дійсно відчувала кожна дитина, що втратила батьків або залишилася без їх турботи.

«2 тисячі дітей, з них 118 – вимушені переселенці. 25 родин, що опинилися в складних життєвих обставинах. 32 дитини, що перебувають на первинному обліку як діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування (з них шестеро дітей отримали статус у 2022 році). І при цьому – один фахівець із соціальної роботи і два представника служби у справах дітей.

У Степанівській громаді на Сумщині не створено жодної прийомної сім’ї та жодного дитячого будинку, патронат також відсутній. Попри належну інформаційну роботу серед населення, місцеві жителі не виявляють бажання ставати прийомними батьками або утворювати ДБСТ, бо здебільшого працюють у Сумах і не потребують додаткових фінансів, а саме це почасти є мотивацією при утворенні сімейних форм виховання.

Діти, які мають статус сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування – перебувають під опікою родичів, або у закладах інституційного догляду.

Соціальні працівники теж у складних умовах – слід не лише встигати переміщуватися між населеними пунктами (службовий транспорт для цього не передбачений), а й опрацьовувати велику кількість документів.

Так, Степанівська громада не падає духом: до штату внесли ще одного фахівця із соціальної роботи і що найважливіше – у разі виникнення труднощів діти йдуть одразу до соціального працівника, якого добре знають і якому довіряють, втім проблема лишається і вона типова для України. Чому:

відсутній новий порядок визначення потреб населення в соціальних послугах та методика визначення вартості таких послуг (спеціалісти на місцях не можуть самостійно проводити обрахунок вартості, а від центральних органів влади алгоритму дій не надано);

🔹два нормативних акта Міністерства соцполітики встановлюють різні строки подання звітів і фактично суперечать один одному;

🔹акт оцінки потреб і документи, що складаються на підставі цього акту та мають бути в особовій справі дитини, також потребують оновлення;

🔹нестача фахівців із соціальної роботи через невідповідність заробітної плати кваліфікаційним вимогам та посадовим обов’язкам (слід мати на увазі, що соціальні працівники завжди у зоні ризику – відвідування хворих, загроза з боку агресивних клієнтів);

🔹у громадах утворено міждисциплінарну команду для організації соціального захисту дітей та комісію із соціального захисту населення. В більшості випадків ці комісії дублюють одна одну;

🔹попри воєнний стан, тривають виїзні позапланові перевірки Національної соціальної сервісної служби;

🔹 служби у справах дітей ще проводить роботи з підключення до ЄІАС «Діти»;

🔹відсутність підтримки соціальної роботи з боку місцевих депутатів, недостатній юридичний супровід з боку обласних державних адміністрацій.

Після вилучення з родини дитина направляється до лікарні або Центру соціально-психологічної реабілітації. Потім оформлюється опіка на родичів, в разі їх відсутності чи незгоди – відповідальність покладається на інституційний заклад.

Сьогодні маємо чітко розуміти – куди влаштовувати дітей при розформуванні інтернатів. Якщо таке розуміння відсутнє, діти мають бути під опікою держави. У свою чергу громади мають отримати всі необхідні інструменти для впродовження політики захисту дітей на місцях», – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, раніше нардеп Тетяна Скрипка відзначила роботу Білопільського міського центру соціальних служб, якому попри постійні обстріли громади вдається ефективно виконувати свою роботу і турбуватися про дітей.

Нардеп Тетяна Скрипка вручила державну відзнаку директору школи №7 Олександрі Деменко

Сумська спеціалізована школа №7 – один із навчальних закладів, якими постійно опікується народний депутат Тетяна Срипка. Нещодавно парламентарка допомогла обладнати тут навчальний кабінет безпеки, де учні дізнаватимуться необхідну інформацію, як діяти у разі надзвичайних ситуацій і вчитимуться надавати першу допомогу. Дбайливо облаштований простір тепер має нові комфортні меблі та спеціальний «рятувальний» тренажер, з яким заняття стануть ще більш цікавими і змістовними. За словами народної обраниці, таких позитивних змін у школі вдалося досягти завдяки керівниці Олександрі Деменко. Тож цілком заслужено професійну та самовіддану роботу директора відзначили і у Верховній Раді України.

«Яскраві, зручні, сучасні. Тепер такі парти є в кабінеті безпеки Сумської школи №7.

Сам простір – продуманий до дрібниць. Окрім того, що локація неймовірно актуальна, кабінет оснащений усім необхідним для отримання знань про алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях.

На прохання освітян навчальний простір для юних рятувальників доповнила тренажером для відпрацювання навичок серцево-легеневої реабілітації, новими партами і стільцями.

Дякую креативній команді 7 школи і особисто її очільниці за бажання розвивати навчальний заклад, за турботу про дітей, за таку важливу ініціативу зі створення класу безпеки.

Бути у воєнний час прикладом для педагогів, дітей, продовжувати сумлінно виконувати свою роботу, робити свій заклад взірцевим. Це про вас Олександра Деменко! Тому вітаю із почесною відзнакою – Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом» – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, у школі №7, а також школах №17 та №18, за сприяння нардепа Тетяни Скрипки облаштовані надійні укриття, наявність яких дозволяє проводити повноцінне навчання і бути спокійними за безпеку дітей. Для цієї мети з бюджету було спрямовано 6,6 млн грн.

Фахівці засвідчують відповідність пологового будинку Пресвятої Діви Марії критеріям перинатального центру

Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії є провідним медзакладом на Сумщині, що підтверджує довіра сотень родин з усієї області, які обирають його для народження дітей, та висока оцінка колег-медиків. Заклад не тільки демонструє стабільно високі показники, а й продовжує активно розвиватися та підвищувати свій рівень.

Днями тут побувала робоча група управління охорони здоров’я Сумської міської ради, аби підтвердити відповідність КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»  критеріям перинатального центру. Фахівці проінспектували всі структурні підрозділи, наявне обладнання, умови та якість надання медичної допомоги.

Професор Сергій Віталійович Попов як неонатолог акцентував увагу на наявність в медичному закладі всього необхідного обладнання для надання медичної допомоги новонародженим у складних випадках. Особливо вразили три апарати штучної вентиляції легень експерт класу, апарат штучної вентиляції легень з функцією ВЧО та обладнання для проведення лікувальної гіпотермії. Враховуючи, що ефективність від гіпотермії очікується при умові використання лише в перші години після народження дитини, дійсно, наявність такого обладнання в пологовому будинку є доцільним та виправданим.

Кандидат медичних наук, доцент кафедри «Акушерство та гінекологія» медичного інституту СумДУ Світлана Анатоліївна Сміян оцінила з точки зору науковця та практикуючого лікаря сучасну систему центрального моніторингу стану плоду під час пологів, оснащення пологих залів, операційних.

Також робоча група ретельно перевірила відповідність нормативній базі та вимогам і дійшла висновку, що КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» насправді має все необхідне для того, аби відповідати нормам сучасного перинатального центру.

Директор КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»  Ольга Чирва так прокоментувала  визнання досягнень закладу:

«Перш за все хочу подякувати робочій групі за конструктивний діалог та виважену оцінку роботи нашого колективу. Особливо важливо для нас почути позитивні відгуки від шановних лікарів-науковців. Як керівник я зосереджена на тому, щоб наші спеціалісти отримували нові навички та зростали професійно,  щоб у пологовому будинку Пресвятої Дві Марії з’являлося нове сучасне обладнання, завдяки чому ми можемо розширювати перелік послуг і ставати кращими. Пишаюся, що завдяки багаторічній наполегливій праці колективу наш заклад тепер має обличчя перинатального центру.

Продовжуємо активно розвиватися, рухатися вперед заради здоров’я  нашого майбутнього».