Народний депутат Михайло Ананченко продовжує опікуватися розвитком медичних закладів Сумщини у рамках реформи, що впроваджується в Україні. Найближчі перспективи сумських лікарень, із яких формуватиметься госпітальний округ Сумської області, парламентар обговорив із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком. Зокрема, як повідомив Михайло Ананченко, під час зустрічі йшлося про створення нового потужного кластерного закладу, де надаватиметься широкий спектр медичних послуг. На переконання народного обранця, увага очільника Міністерства охорони здоров’я до Сумської області матиме позитивне значення для подальшого формування спроможної мережі лікарень.
«За ініціативи Антона Швачка, разом з керівництвом Сумської обласної ради та Сумської обласної військової адміністрації зустрілися з Міністром охорони здоровʼя України Віктором Ляшком.
Обговорили стан системи охорони здоровʼя на Сумщині, потреби та виклики, які виникли після повномасштабного вторгнення росії, часткової окупації регіону та появи прифронтових територій.
Маємо конкретні результати зустрічі! Скоро на Сумщині зʼявиться новий потужний кластерний медичний заклад.
Дякуємо пану Міністру за діалог і увагу до проблем нашої області!
Далі буде!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.
Депутат Сумської обласної ради від партії «Слуга народу» Олексій Романько продовжує підтримувати захисників України, забезпечуючи підрозділи військових необхідними речами і технікою. Днями народний обранець відвідав шосткинських бійців, які відважно захищають північні кордони Сумщини. Для воїнів він передав новітній тепловізор, щоб відстежувати ворога за будь-якої пори доби та будь-яких погодніх умов, а також генератори, аби військові завжди мали можливість тримати зарядженим своє обладнання. Також депутат, дізнавшись про нагальні потреби бійців, домовився про доставку матеріалів для облаштування бліндажів.
« Відвідав шосткинських бійців, які обороняють північні кордони Сумщини.
Тут зовсім близько ворог: часто йдуть російські диверсійно-розвідувальні групи, постійно кружляють ворожі ударні та розвідувальні безпілотники, постійні обстріли.
Та наші захисники мужньо тримають оборону, дають гідну відповідь агресору!
Передав хлопцям найсучасніший вискотехнологічний тепловізор «Pulsar», який допоможе бачити ворога не тільки вночі, а й за складних метеоумов!
🌬Скоро зима. Щоб у бліндажах було тепло, а також була змога у будь-який час підзарядити тепловізори, рації, телефони, відвіз два безшумні генератори.
У хлопців є потреба в матеріалах для облаштування бліндажів. Потрібні дерев’яні дошки. Обговорили нюанси, домовився про доставку вже завтра.
Принагідно потиснув руки і подякував оборонцям за захист!
Разом до перемоги!» – відзвітував Олексій Романько на своїй сторінці у Фейсбуці.
Народний депутат Михайло Ананченко підтримав самовідданого і сміливого медика Артема Міщенка, який працює у селі Тур’я Краснопільської громади. Героїчному фельдшеру, який попри постійні обстріли прикордоння щодня вирушає на допомогу людям, парламентар передав новенький мотоцикл і засоби захисту. Як розповів народний обранець, попередній транспорт Артема був повністю знищений під час ворожої атаки, а сам молодий чоловік отримав поранення. Вражає мужність фельдшера, адже щойно оговтався, він повернувся до праці і продовжує допомагати жителям сусідніх населених пунктів. Тож тепер отриманий мотоцикл стане у нагоді, щоб швидше діставатися до хворих і лікувати їх.
«Він присвятив своє життя служінню людям!
Артем Міщенко – медик не лише за професією, а й за покликом душі. Одразу після закінчення медучилища прийшов працювати фельдшером до ФАПу в с.Тур’я на Краснопільщині. І до сьогодні він щодня, в будь-яку погоду, за будь-яких обставин, під обстрілами і “під носом” у ворога їздить з Угроїдів до Тур’ї, аби надати допомогу місцевим мешканцям.
Того дня Артем, як завжди, був на роботі. За викликом приїхав до пацієнта, та в центрі села потрапив під обстріл. Отримав поранення в шию, декілька осколків довелось діставати зі спини – він дивом залишився живим. Та мотоцикл фельдшера було знищено повністю.
Щойно ставши на ноги, повернувся до роботи, хоч і їздити до сусіднього села було нічим.
Дізнавшись історію героїчного земляка, разом з командою “Слуги Народу” власним коштом передали новий мотоцикл та засоби захисту Артему. Бо, як то кажуть, герої серед нас, і вони не носять плащі. Зазвичай справжні герої – або в пікселі, або в білому халаті і на мотоциклі, як наш Артем!
Пишаємося Артемом, пишаємося нашими людьми! На них і тримається Україна!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.
Народний депутат Тетяна Скрипка налагодила тісні зв’язки із благодійним фондом «Чисті Серцем» для надання Сумщині необхідної допомоги під час війни. Цього разу завдяки домовленостям парламентарки і благодійників вдалося передати аптечки двом прикордонним громадам області, де практично щодня відбуваються ворожі обстріли і люди потребують засобів, щоб надавати першу медичну допомогу у разі поранень. Разом із командою фонду Тетяна Скрипка провела зустріч із головами Білопільщини та Хотіні, щоб особисто засвідчити підтримку у цей важкий час.
«Під постійними обстрілами. Прикордонні громади Сумщини – Хотінська та Білопільська – долають наслідки ворожої агресії. Зруйнована від щоденних атак інфраструктура, евакуація населення, турбота про безпеку жителів, які залишаються. Всі ці випробування проходять із честю, бо мають досвідчених очільників громад Юрій Зарко, Микола Торяник і волонтерів, які не полишають у біді.
Цього разу допомога від команди Благодійного Фонду “Чисті серцем”. Аптечки для надання невідкладної медичної допомоги, зокрема зупинення кровотечі, отримають жителі прикордонних сіл, які мають швидко надавати першу допомогу собі та тим, хто поруч.
Такий візит легендарної команди Фонду та Василь Вишиванюк велика честь і радість для мене. Адже маємо можливість особисто подякувати за системну допомогу Сумській області. Сьогодні за підтримки Фонду сумські діти відпочивають у Карпатах, родини з дітьми отримують продуктові набори, а жителі прикордонних сіл – аптечки.
Щира вдячність Фонд Чисті Серцем, Василь Вишиванюк/Vasyl Vyshyvanyuk, Ірина Рабарська», – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, завдяки нардепу Тетяні Скрипці діти із Сумщини відпочивають не лише у Карпатах, а й Польщі та Словачиині. Організація безпечних канікул для школярів із Сумської області стала одним із головних напрямків роботи народної обраниці у літній період, щоб через війну не позбавляти дітей можливості відновитися та набратися сил перед новим навчальним роком.
Народний депутат Михайло Ананченко допомагає у забезпеченні сучасними автобусами 22 громад Сумської області. Спільними зусиллями вперше за тривалий час вдалося залучити на Сумщину чималу кількість спеціалізованого транспорту. Вчора ключі від перших 15 автобусів вручили тим закладам, де є особлива необхідність. За словами парламентаря, у непростих умовах війни поповнення шкільного автопарку сприятиме безбар’єрному доступу учнів до освітнього процесу в очній формі.
«Новий транспорт, а разом із ним – і додаткові можливості для навчання дітей, надання соціальних послуг та забезпечення інших потреб, отримають 22 громади Сумщини!
3 спецавтобуса для перевезення маломобільних груп населення – Попівській, Грунській та Чупахівській ТГ;
1 автобус Недригайлівській громаді та 2 – Роменській;
7 – для шкіл, що мають найбільшу потребу в автобусах, – Коровинська, Вільшанська, Липоводолинська, Ямпільська, Дубов’язівська, Миколаївська та Путивльська;
1 – для закладу Річківської громади, що був зруйнований, та 1 – у школу Верхньосироватської громади, де шкільний автобус було викрадено ворогом.
Перші 15 передали сьогодні, а вже найближчим часом надійде ще одна партія транспорту. Вперше за останній час вдалося залучити в область таку кількість автобусів. Всі разом ми зробили важливу справу – для наших дітей, наших людей, наших громад.
Цьогоріч для шкіл області, за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на умовах співфінансування, придбано 23 шкільні автобуси, у тому числі 3 – спеціально обладнаних для перевезення маломобільних груп населення на суму понад 69 млн грн.
Пишаюся результатом нашої спільної роботи – з освітянами, місцевою владою, депутатами. Працюємо на благо Сумщини! Слава Україні!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.
Досвід минулого року, коли енергосистема зазнала нещадних атак ворога, показав необхідність забезпечення альтернативного енергопостачання, особливо – для лікарень, шкіл та інших вразливих соціальних установ. Дбаючи про стабільне проходження осінньо-зимового періоду на Сумщині, народний депутат Михайло Ананченко разом із керівництвом обласної ради ініціював передачу в місто Суми п’яти надпотужних генераторів, які спрямують в обласні комунальні заклади. За словами парламентаря, робота над забезпеченням безперебійного постачання електроенергії є пріоритетною, адже це – турбота про людей. Його позицію повністю підтримав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, залучивши до вирішення питання благодійний фонд «Українська фундація».
Надані генератори дозволять забезпечити безперервне функціонування комунальних закладів у разі відключень з централізованої мережі. Це важливий крок у напрямку забезпечення якісної освіти, медичних послуг чи інших сфер життя громади.
«Ми маємо допомогти людям пережити наступну зиму, передбачаючи усі труднощі, з якими стикаємося через ракетні удари рф. Об’єднуючи ресурси та знання, ми створюємо партнерство, спрямоване на підвищення рівня безпеки та стабільності енергопостачання у нашій області. Щиро вдячні за таку допомогу», – зазначив народний депутат України Михайло Ананченко.
Нагадаємо, народний обранець також залучає благодійні фонди для підтримки лікарень Сумщини. Завдяки налагодженню зв’язків із фондом «Разом для України» обласна лікарня та Конотопська ЦРЛ отримали партію медичних матеріалів. Передав Михайло Ананченко допомогу і для лікарні Святого Пантелеймона, яка невдовзі має отримати статус кластерного медичного закладу.
Які види медичної допомоги і в яких закладах зможуть отримувати жителі області у межах Сумського госпітального округу – про це розповіла під час брифінгу в офіційному медіацентрі заступниця голови Сумської ОВА Олена БОЙКО
Так, за її словами, Міністерством охорони здоров’я України нещодавно було погоджено пропозиції від Сумщини щодо функціонування спроможної медичної мережі, розвитку первинної медико-санітарної та екстреної допомоги. Перелік закладів у межах Сумського госпітального округу та перспективи розвитку на найближчі 3 роки затверджено відповідним розпорядженням начальника ОВА.
Відповідно до цього, система надкластерного рівня представлена 7 обласними установами високоспеціалізованої медичної допомоги. А саме: Сумська обласна клінічна лікарня; обласна дитяча клінічна лікарня; обласний клінічний перинатальний центр; медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З.Й. Красовицького; обласна клінічна спеціалізована лікарня, Сумський обласний клінічний кардіологічний центр; Сумський обласний клінічний онкологічний центр.
Кластерними закладами стали по суті районні лікарні, щоб забезпечити доступність медичних послуг до пацієнтів. Їх визначено 6. Це Центральна міська клінічна лікарня у Сумах; Конотопська центральна районна лікарня ім. Академіка Михайла Давидова; Охтирська центральна районна лікарня; Роменська центральна районна лікарня; Шосткинська центральна районна лікарня; Клінічна лікарня Святого Пантелеймона у Сумах (за умови об’єднання із Клінічною лікарнею № 5.
«Загальних лікарень у мережі передбачено 12. При підготовці відповідних пропозицій ми виходили з позиції, щоб медзаклади, особливо ті, що розташовані у прикордонні, обов’язково набули статусу загальних і в умовах війни могли забезпечити жителів прикордоння належним рівнем медичної невідкладної допомоги», – уточнила Олена Бойко.
Це Білопільська міська лікарня; Краснопільська лікарня; Лебединська лікарня імені лікаря К.О. Зільберника; Кролевецька лікарня; Путивльська міська лікарня; Буринська лікарня ім. професора М.П. Новаченка; Тростянецька міська лікарня; Недригайлівська лікарня; Глухівська міська лікарня; Ямпільська лікарня; Великописарівська лікарня; Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди у Сумах.
При цьому, у разі якщо не буде прийнято рішення про об’єднання у Сумах лікарні Святого Пантелеймона та лікарні № 5 у форматі кластерного закладу, вони залишаються у спроможній мережі, але функціонуватимуть як 2 різні загальні лікарні. Таким чином кількість загальних закладів становитиме 14.
Олена Бойко наголосила, що у рамках формування спроможної мережі тісно розглядалося і питання функціонування системи екстреної медичної допомоги, як паралельні і невід’ємні один від одного процеси. Адже без розбудови екстренки неможливо ефективно впроваджувати подальшу медичну реформу і дотримуватися основних її принципів щодо якості, спеціалізації та доступності медичних послуг.
Зокрема це стосується подальшого розширення пунктів постійного базування, щоб прибрати всі «білі плями» і забезпечити оптимальну логістику екстренки та виконання нормативів доїзду на виклики. Наразі в області функціонує 38 пунктів постійного базування, до кінця року буде відкрито ще 6. У перспективі на найближчі роки – додатково створити 30 пунктів, додала Олена Бойко.
Вона вкотре підкреслила, що метою медичної реформи є не закриття закладів охорони здоров’я, а посилення спроможності лікувальних установ, запровадження пріоритезації спрямування фінансового ресурсу та, безумовно, підвищення якості надання широкого спектру медичних послуг. При цьому, заклади, що не увійдуть у спроможну мережу, і надалі матимуть змогу працювати і фінансуватися у рамках договорів з НСЗУ, виходячи зі своїх можливостей та потенціалу.
Днями кілька відомих у Сумах телеграм каналів (“Новини Суми Події Сумах“, “Незламні Суми” та інші) розповіли просто вражаючу цинізмом інформацію про діяльність заступника сумського міського голови Віру Мотречко.
Зокрема, прозвучало, що у березні 2022 року колонна біженців із Сум мала прямувати до Полтави. Супроводжувати її мала заммера Мотречко, однак на півдорозі вона розвернула свою автівку, залишила біженців і поїхала в напрямку Львова, до кордону:
“Сьогодні ми бачимо, як в країні почали виганяти заплямувавших себе воєнкомів. Однак, можливо, було б доречним розповсюдити цю практику і на чиновників?
Є у Сумах заступник міського голови Віра Мотречко – особа з багатою історією, але наразі хотілося б згадати березень 2022 року, коли із обласного центру вдалося організувати гуманітарні коридори до Полтави. Один із таких “коридорів” мала б очолювати пані Мотречко і на виїзді із Сум все так і було. Правда, навіть тут, вона поїхала не з усіма в автобусі, а на своєму автомобілі.
А далі починається справжній детектив. На півдорозі до Полтави, вона вирішує тупо наплювати на свої обов’язки високопосадовця, розвертає свій автомобіль і їде до Львова, де намагалася виїхати за кордон із чоловіком”.
Після того, як виїхати із України їй не вдалося, чиновниця, очевидно, розуміючи, що може не тільки втратити посаду, а й взагалі сісти на лаву підсудних за такі діяння у військовий час, вигадує історію про гуманітарну місію:
“Коли ж в неї це не вийшло (бо і чоловік був призовного віку, а сама пані Мотречко у скрутну хвилину мала опікуватися своєю громадою, а не ховати свою “шкуру” та сімейні скарби подалі від міста, з якого “годувалася” останні десять років), як людина винахідлива (а других в команду Лисенка і не беруть), пані Мотречко швиденько вигадала історію про свою грандіозну гуманітарну місію. Наче вона на Західній Україні (хоча мала бути у Полтаві) займалася збиранням гуманітарки, щоб відправити її у Суми. Правда, достовірно що збирала, ким і куди, а головне кому відправила – на жаль, невідомо. Відомо лише, що в найважчі для міста дні вона покинула колону біженців і поїхала по далі в іншому напрямку”.
Люди задаються питанням, чи буде якась реакція керівника Сум на такі дії його підлеглої, чи все ж “він з нею “в долі””:
“Тому у багатьох і виникає питання: допоки ця зрадниця сумчан буде працювати у міській раді, отримувати там шикарну зарплатню (і добре, якщо тільки її, а то ходять чутки, про побори із спортсменів…) і робити при цьому вигляд, що нічого не сталося? Чекаємо на реакцію міського голови Олександра Лисенка – побачимо чи він з нею “в долі”, чи все ж здатен стати на сторону громади!”.
Сумно те, що незважаючи на резонансність даної інформації, якоїсь реакції з боку ні міського голови Олександра Лисенка, ні самої чиновниці Віри Мотречко так і не прозвучало. Цікаво, а як відреагують правоохоронні органи на таку інформацію і чи понесе відповідальність хоч хтось за таку поведінку?
Народний депутат Михайло Ананченко прокоментував довгоочікуване рішення міжнародних партнерів про надання Україні літаків F-16. Як наголосив парламентар, завдяки домовленостям Президента України Володимира Зеленського наша країна отримає західні винищувачі від дружніх Нідерландів та Данії – 42 і 19 бойових літаків відповідно. Така надважлива допомога суттєво зміцнить можливості української армії у захисті неба, що наразі є одним із головних завдань, зазначає народний обранець.
«Перші «ластівки» від наших партнерів!
Проривна домовленість, якої так довго чекала Україна, – Нідерланди передають нам 42 літаки F-16, Данія – 19 літаків.
Попереду – навчання пілотів, техніків, інженерів, і на це потрібен час. Але головне, що процес пішов і вже скоро наше небо стане більш захищеним, а Сили оборони відчуватимуть потужну підтримку авіації.
Історичне рішення, адже це перші країни, які після тривалих перемовин погодилися передати Україні винищувачі. Пишаємося Президентом Володимиром Зеленським та його командою, дякуємо за титанічну роботу на дипломатичному фронті, яка приносить результат!
Слава Україні! Слава нашим ЗСУ!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.
Народний депутат Тетяна Скрипка налагодила співпрацю із фондом “Партнерство за сильну Україну”, що утворили Велика Британія, Канада США, Швейцарія та Швеція. З 2022 року ця міжнародна організація підтримує розвиток громад, які постраждали від війни. Завдяки домовленостям парламентарки, засвідчених офіційним договором торік, вдалося заручитися допомогою фонду і для Сумської громади. Зокрема, результатом співпраці стало покращення умов для відвідувачів центру надання адміністративних послуг у Сумах.
«На Сумщини Фонд допоміг відновленням пошкоджених будівель і забезпеченням безперебійної роботи сервісних служб. Про це вдалося домовитися влітку 2022 року, приймаючи у Сумах представників Chemonics International Inc., британської компанії, що забезпечує в Україні реалізацію проєкту міжнародної технічної допомоги Фонду.
Згодом, у грудні 2022 року, між містом Суми і Фондом “Партнерство за сильну Україну” було підписано Меморандум про співпрацю. А в лютому 2023 було оглянуто об’єкти інфраструктури і приміщення сервісних служб задля узгодження плану дій.
Згідно цього плану Сумський ЦНАП, який надає 468 видів послуг, отримав у серпні нові меблі, техніку, переносний пандус та оснащення для кімнати матері та дитини. Це значно полегшить роботу Центру і зробить його відвідування зручнішим і швидшим.
Щиро вдячна партнерам за таку підтримку у важкі воєнні часи. Наближуємо Перемогу разом!» – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, протягом літнього періоду народний депутат активно займається організацію відпочинку для дітей із Сумщини за кордоном та у безпечних регіонах України, оскільки місцеві оздоровчі табори не працюють зі зрозумілих причин. Так, зусиллями Тетяни Скрипки влаштували дитячі літні канікули до Польщі, Словаччини та Карпат. Серед дітей, які вирушили відпочивати та відновлюватися за кордон та до Верховини, – вихованці дитячих будинків сімейного типу, малеча із районів, які постійно потерпають від обстрілів, а також талановиті учасники танцювального колективу «Артес».