Соціальна підтримка: RGM group дякує Кірі Рудик за допомогу працівникам у Сумах

Група компаній RGM group висловлює щиру вдячність народній депутатці України, громадській діячці Кірі Рудикза підтримку працівників нашої сумської філії продуктовими наборами. У цей непростий час такі ініціативи є важливим проявом турботи та соціальної відповідальності.

Особливу подяку висловлюємо за допомогу в організації цієї ініціативи:

Вікторії Радзівській (https://www.facebook.com/viktoria.radzievska),

Григорію Маленку (https://www.facebook.com/gregorymalenko)

Зої Ярош (https://www.facebook.com/zoya.yarosh).

Ваша підтримка не лише допомагає нашим співробітникам у складні часи, а й надихає всю команду на подальшу працю. Завдяки таким проявам чуйності ми залишаємося згуртованими та мотивованими, щоб і надалі працювати задля відновлення та розвитку України.

Об’єднані спільною метою — будувати безпечне майбутнє, ми щиро дякуємо за турботу та довіру!

Нардеп Тетяна Скрипка починає роботу над новим законом про наставництво, використовуючи досвід США

Народний депутат від партії «Слуга народу» Тетяна Скрипка продовжує розвивати наставництво в Україні, адже вважає, що майбутнє – саме за сімейними формами виховання. Нещодавно парламентарка мала змогу ознайомитися із кращим досвідом наставництва у США, де перебувала у складі української делегації на запрошення благодійної організації Kidsave. За словами народної обраниці, аби у нашій державі перейняти практики, що дуже добре зарекомендували себе за океаном, потрібно досягти нормативних змін, тож вона анонсувала роботу над новим законом про наставництво.

«Побачити на власні очі як організовано альтернативні форми виховання в США, поговорити з прийомними родинами, ознайомитися із побутом дитячих будинків сімейного типу і головне – вивчити досвід наставників, адже саме американська система дозволяє охоплювати наставництвом велику кількість дітей. Все це змогла зробити завдяки Kidsave у складі української делегації, що переймала досвід, зокрема, неурядових організацій у Каліфорнії.

Kidsave вже понад 25 років є лідером у пошуку та навчанні наставників та приймаючих сімей для найбільш вразливих категорій дітей в усьому світі. В Україні організація почала свій шлях у 2008 році, співпрацюючи із авторитетними громадськими організаціями, 10 років потому Kidsave стала співзасновником Асоціація Наставництва для дітей та молоді, і сьогодні є найбільшим помічником у справі пропагування наставництва.

Зробити наставництво звичайним, абсолютно природнім явищем в Україні – моя мрія. Для цього потрібні зміни, найперше – нормативні. Саме тому я починаю роботу над новим законом про наставництво», – повідомила Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Також народний депутат з нагоди Дня подяки, що відзначають Сполучені штати, висловила вдячність своїм американським друзям Kidsave, Randi Thompson, Lauren Reicher Gordon за колосальну підтримку під час візиту, за безцінний досвід і поради, якими керуватимусь в своїй роботі.

«Окрема вдячність за приклад багаторічної ефективної діяльності, спрямованої на популяризацію наставництва і реалізацію численних програм, пов’язаних із альтернативними формами виховання – Наталії Башинській,  Ользі та Павлу Шульзі, Ірині Пономарьовій, Тетяні Коваль, Тетяні Турченко.

Дорогу здолає той, хто йде. Я захоплююся вашою витримкою, силою, цілеспрямованістю. Вірю, що разом зможемо зробити закон, який дійсно працюватиме, у кожному місті, у кожній громаді.

P S. Як і обіцяла, привезла з Лос-Анджелесу листівки, подарунки і теплі побажання для сумської малечі. Усе передала, кого змогла – обійняла. Дякую, друзі», – написала Тетяна Скрипка.

Нагадаємо, як повідомила народна обраниця,  майже 290 тисяч дітей були оздоровлені в Україні у 2024 році. Найголовніше, зазначає Тетяна Скрипка, –  вдалося дати дітям можливість відпочивати та оздоровлюватись офлайн в умовах повномасштабної війни.

Нардеп Михайло Ананченко ініціював розгляд у Мінспорті питання, аби «Сумчанка» продовжувала представляти Україну на найвищому рівні

Народний депутат від партії «Слуга народу» Михайло Ананченко оперативно відреагував на кричущу ситуацію, у яку потрапила легендарна хокейна команда «Сумчанка».  Як стало відомо напередодні, бюрократичні спортивні функціонери позбавили сумських хокеїсток міжнародних змагань.  Через борги перед європейською федерацією усі збірні України з хокею на траві, зокрема й наша, були зняті з чемпіонатів Європи-2025 та отримали заборону відвідувати будь-які міжнаціональні змагання. Михайло Ананченко переконаний, що «Сумчанка», багаторазовий чемпіон найпрестижніших змагань,   обов’язково має продовжувати представляти Україну на найвищому рівні, тож зустрівся з наставницею команди та ініціював розгляд питання у Мінспорті.

«Сьогодні мав важливу зустріч із головною тренеркою легендарної команди «Сумчанка» – спортивної візитівки нашого міста та України. Ця жіноча команда з хокею на траві є справжнім прикладом стійкості та професіоналізму.

Попри обстріли, сирени та відсутність фінансування, дівчата продовжують тренуватися і виборювати призові місця на міжнародній арені. Вони захищають честь України на чемпіонатах світу, Європи, олімпійських кваліфікаціях.

А тепер, через бюрократів і невиплачені внески до Європейської федерації, наші збірні, включаючи «Сумчанку», можуть бути відсторонені від міжнародних змагань. Це означає, що Україна може втратити свої позиції у світовому хокеї, і після 46 років історії сумського хокею на траві ми ризикуємо опинитися на рівні аматорських команд.

Мій пріоритет зараз – врятувати ситуацію. Шукаємо шляхи вирішення питання.  Наступного тижня запланована зустріч із Міністром молоді та спорту. Маємо зробити все, аби «Сумчанка» продовжувала представляти Україну на найвищому рівні.

Дівчата своєю працею та вірою у перемогу довели, що заслуговують на підтримку. Час нам об’єднати зусилля, щоб зберегти цей спортивний скарб України!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, раніше народний депутат відзначив найкращих студентів трьох сумських університетів за активну діяльність та внесок у розвиток студентського життя.

Нардеп Тетяна Скрипка: «Майже 290 тисяч дітей були оздоровлені в Україні у 2024 році»

У Міжнародному дитячому  центрі «Артек» в Києві відбулося спільне засідання профільних комітетів Верховної Ради, на якому  підбили підсумки кампанії з оздоровлення та відпочинку дітей за 2024 рік. Про його результати повідомила народний депутат від партії «Слуга народу», голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка. Як зазначила парламентарка, найголовніше –  вдалося дати дітям можливість відпочивати та оздоровлюватись офлайн в умовах повномасштабної війни.

«”Артек” – це про мрію. Це – історія про один із радянських символів, що зміг перетворитися на абсолютно українську ідею, яка через свою життєстійкість та унікальність дає поштовх для розвитку всієї системи відпочинку та оздоровлення дітей України. Саме тому на базі цього “флагману” спільне засідання провели одразу два підкомітети, що опікуються дітьми.

Разом мали можливість поспілкуватися з вихованцями, дізнатися про результати оздоровчої кампанії 2024 року, про новації, які впроваджуються оздоровчими закладами і про те, що слід змінити, аби більше дітей різних категорій мали доступ до якісного відпочинку.

Найважливіше – майже 290 тисяч дітей були оздоровлені в Україні у 2024 році. Попри війну діти продовжують отримувати послуги з відпочинку та оздоровлення, а завдяки проєкту «єОздоровлення» у 17 закладах в різних куточках України відпочили майже 1000 дітей з малозабезпечених родин.

Що викликало захоплення:

🔸реалізація програми соціально-психологічної реабілітації дітей та підлітків, що постраждали внаслідок травм війни;

🔸втілення в життя програми “Паспорт здоров’я”, яка передбачає профілактичні огляди дітей в “Артеці”. Щороку діагностику на сучасному обладнанні проходять тисячі дітей. Це безумовно успішний проєкт, який має бути продовжений.

Згідно інформації заступниці Міністра соціальної політики Ірини Постоловської найбільші проблеми, з якими стикаються заклади: безпека дітей, їх психологічний стан; кадрове забезпечення і необхідність розробки Санітарного регламенту для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, бо дійсні правила застарілі.

За результатами виїзного засідання Комітети звернуться до Мінсоцу, МОЗ та Національної соціальної сервісної служби із пропозиціями на підтримку оздоровчих закладів», – повідомили Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, цього року за ініціативи народної обраниці діти із прикордоння Сумщини отримали можливість оздоровитися та відпочити в мальовничих Карпатах. Торік за сприяння Тетяни Скрипки декілька груп школярів із Сумської області оздоровлювалися на заході України, а також у дружніх Польщі та Словаччині.

Нардеп Тетяна Скрипка передала взуття вихованцям сумського Центру культури і дозвілля

Народний депутат від партії «Слуга народу» Тетяна Скрипка продовжує опікуватися Центром культури і дозвілля Сумської міської ради і цього разу передала його вихованцям подарунки – яскраве та якісне взуття. За словами парламентарки, це місце для неї – особливе, адже вона всіляко допомагала його становленню і розвитку, аби маленькі сумчани мали змогу проявляти свої таланти.

«При розбудові Центру його працівники заручилися моєю підтримкою у розвитку закладу, бо такого ентузіазму, такого бажання працювати заради і для дітей я раніше не бачила. З порожніх кімнат – сучасні студії, зокрема через ремонти власними руками, десятки гуртків, постійне оновлення матеріальної бази, копітка робота з дітьми в умовах війни. Тут без перебільшення працюють професіонали.

Фахівці Центру щодня дивують дітей цікавою програмою, творчими майстер-класами, конкурсами та розвиваючими іграми, а цього разу зустріли найменших вихованців новими чобіточками. Такий взуттєвий сюрприз для малечі став можливим завдяки особливим людям, які мають великі серця, і спільнотам людей, що дбають про добробут інших», – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

За підтримку дітей прикордонної Сумщини народна обраниця висловила щиру вдячність добрим друзям і партнерам – Ірині Рабарській, Михайлу Бугаю, Руслану Кулику та благодійній організації «Карітас Бережани».

Нагадаємо, днями Верховна Рада підтримала ініційовані нардепом Тетяною Скрипкою законопроєкти у сфері захисту прав дітей, зокрема щодо захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей, а також щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами.

Нардеп Максим Гузенко провів на Роменщині робочу зустріч щодо державної підтримки бізнесу

Народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Гузенко спільно з головою Роменської РВА провів робочу зустріч із представниками бізнесу на Роменщині, під час якої відбулося обговорення найнагальніших проблем підприємців. У ході дискусії парламентар звернув увагу на програми державної підтримки для бізнесу, що вже зараз допомагають зміцнювати економіку в умовах війни.

«На зустрічі були присутні керівники промислових, будівельних та аграрних підприємств Роменського району.

У рамках зустрічі обговорили проблеми, які виникають на підприємствах під час війни. Зокрема, питання критичності підприємств, бронювання працівників та нестачі кадрового ресурсу.

Також було обговорено про державну підтримку для бізнесу, а саме програму «Доступні кредити 5-7-9», гранти до 8 мільйонів на розвиток переробних підприємств, компенсація 15-25% від вартості при купівлі української техніки, підтримка через експортно-кредитне агентство. Всі ці програми, які вже працюють на зміцнення української економіки.

Дякую всім присутнім за зустріч та конструктивний діалог», – написав Максим Гузенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, народний депутат підтримує важливі рішення Верховної Ради для підприємців, особливо тих, що стосуються допомоги аграріям. Зокрема, Максим Гузенко відстоював прийняття законопроєктів, що спрощують започаткування приватного підприємництва під час воєнного стану.

Олександр Качура передав FPV-дрони військовим на Бахмутському напрямку

Народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Качура здійснив чергову робочу поїздку до захисників на передову, щоб особисто підтримати військових, посилити їхні можливості ведення бою та вивчити нагальні потреби. Цього разу він побував на Бахмутському напрямку, у бійців із 5-ї окремої штурмової Київської бригади.

«Передав їм десяток FPV дронів, які в сучасній війні грають ключову роль у протидії ворогу.

За чашкою чаю відверто обговорили стан речей у ЗСУ та ситуацію на фронті. Важко зараз у всіх планах.

Для мене завжди важливо отримувати інформацію з перших вуст, розуміти обстановку і потреби підрозділів, які знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення. Бо, якщо тил забуде про фронт, то фронт буде там, де тил», – повідомив Олександр Качура на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, днями народний депутат був нагороджений почесною відзнакою Третьої штурмової бригади Збройних сил України. Знак пошани Олександр Качура отримав за постійну підтримку та зміцнення бойових можливостей підрозділу.

Єфрем Лазарєв: «Рішення громади має вагу: ми розірвали договір про демонтаж застарілих конструкцій»

У Сумах ухвалили рішення, яке демонструє, що думка громади має реальний вплив на дії міської влади. Про це розповів директор КП «Зеленбуд» та депутат Сумської міської ради Єфрем Лазарєв, коментуючи ситуацію навколо демонтажу застарілих рекламних конструкцій на будівлі по вул. Соборна, 43.

«Питання благоустрою — це завжди виклик. Усі ми прагнемо бачити Суми красивими, безпечними і сучасними. І тому рішення про демонтаж застарілих рекламних конструкцій було логічним, — зазначив Єфрем Лазарєв. — Як і всі ми, я мрію про центральну частину міста, яка викликає гордість. Але є одне «але»…».

Після укладення договору на виконання цих робіт комунальне підприємство отримало сотні звернень від мешканців міста. Сумчани висловлювали занепокоєння, чи доцільно витрачати ресурси на демонтаж у час, коли є інші, більш нагальні потреби.

«Голос громади змусив нас замислитися. Чи маємо ми зараз право витрачати ресурси на те, що можна відкласти? Чи не важливіше спрямувати ці кошти туди, де вони потрібні негайно, без зволікань? І відповідь була очевидною, — підкреслив Лазарєв. — Ми отримали чимало звернень і запитів: “Ці гроші потрібні для відновлення зруйнованих будівель”, “Краще підтримати тих, хто постраждав від обстрілів”. Ці слова не могли залишитися непоміченими».

Враховуючи позицію громади, міська рада спільно з керівництвом «Зеленбуду» вирішила достроково розірвати договір на виконання цих робіт. За словами Лазарєва, цей крок — не просто адміністративне рішення, а демонстрація того, що влада прислухається до думки мешканців.

«Мені важливо, щоб кожен сумчанин відчував, що його голос не лише почутий, а й врахований. Це рішення — приклад того, що громада має вплив. І я вдячний вам за вашу небайдужість і активність, — заявив директор КП «Зеленбуд».

Лазарєв також наголосив, що спільна мета влади й громади — зробити Суми комфортним і привабливим містом, але без шкоди для першочергових потреб.

«Ми працюємо не для красивих звітів, а для людей. І лише разом ми зможемо зробити наше місто прикладом для інших, — підсумував він».

Цей випадок став черговим підтвердженням важливості взаємодії міської влади з громадою. У сучасних умовах особливо важливо, щоб усі ресурси були спрямовані на найбільш актуальні потреби міста та його мешканців.

Верховна Рада підтримала ініційовані нардепом Тетяною Скрипкою законопроєкти у сфері захисту прав дітей

21 листопада Верховна Рада України прийняла за основу три законопроекти у сфері захисту прав дітей, зокрема щодо захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей,  а також щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами.

Їх ініціатором виступила народний депутат від партії «Слуга народу», голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка.

«З початку повномасштабного вторгнення тисячі українських дітей було депортовано агресором на свою територію або в регіони України, що перебувають під тимчасовою окупацією.

Повернення дітей – місія не лише України, яка на рівні Уряду затвердила “дорожню карту”, а й міжнародної спільноти, від керівництва дружніх країн до релігійних об’єднань і окремих особистостей.

Путіна вже оголошено в розшук Міжнародним кримінальним судом саме через те, що він вкрав українських дітей. Але ми маємо внести зміни у національне законодавство, аби називати речі своїми іменами.

Мій законопроєкт №9495 пропонує внести зміни в закон “Про охорону дитинства”, якими дати визначення “депортація дитини”, “примусове переміщення дитини”.

Крім того законопроєктом №10298 пропоную внести зміни до Сімейного кодексу. Аби до переліку осіб, які не можуть бути усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками – вихователями дитини, увійшли особи, притягнуті до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність, і особи, що підривають національну безпеку України, а також ті, що піддавалися адміністративному стягненню за вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі», – повідомила Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Обидва законопроєкти, співавтором яких є парламентарка, підтримано у першому читанні.

Нагадаємо, нардеп Тетяна Скрипка продовжує працювати над розбудовою інституту наставництва в Україні. Як наголошує народна обраниця, через війну реформа деінституалізації не може бути реалізована так, як задумувалася, але ми все ще маємо можливість дати дітям шанс через сімейні форми виховання, через наставництво розпочати власне щасливе доросле життя.

Нардеп Тетяна Скрипка продовжує працювати над розбудовою інституту наставництва в Україні

Народний депутат від партії «Слуга народу» Тетяна Скрипка долучилася до засідання великого круглого столу у Верховній Раді до 35 річчя дня прав дитини, де йшлося про участь дітей та молоді у процесі формування політики держави та законодавства. На переконання парламентарки,  приймаючи закони, необхідно враховувати думку дітей і зважати на те,  що змінює наставництво в житті дитини, позбавленої батьківського піклування.

«Ми маємо почути голоси дітей, які живуть в інтернатних закладах. А для цього потрібно взяти до уваги дослідження громадських організацій, досвід дітей, які виховувалися без батьків, напрацювання іноземних партнерів, зокрема у підтримці сімейних форм виховання і, зрештою, створити сучасний закон про наставництво, який змінить життя наших дітей.

90  відсотків дітей в інтернатах хочуть мати поруч близьку людину, яка зможе підтримати, дати пораду, змотивувати. І, на жаль, сьогодні задовольнити цю природню потребу дітей держава не в змозі. Через війну реформа деінституалізації не може бути реалізована так, як задумувалася. Але ми все ще маємо можливість дати дітям шанс через сімейні форми виховання, через наставництво розпочати власне щасливе доросле життя», – наголошує Тетяна Скрипка.

Як повідомила народна обраниця, проведений круглий стіл під головуванням віце-спікерки Верховної Ради Олени Кондратюк та участі широкого кола експертів дозволив: актуалізувати інформацію про проблеми та потреби дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду; розглянути наставництво як один із інструментів підтримки розвитку дітей та молоді;   обговорити участь дітей та молоді у процесі формування політик держави та законодавства, як важливу складову прийняття обґрунтованих рішень, що стосуються їхніх прав.

«Найближчим часом буде створено робочу групу по напрацюванню ініціатив в розбудові інституту наставництва. Я безмежно вдячна всім учасникам круглого столу і запрошую представників громадських організацій, усіх, хто має напрацювання у питанні наставництва, до активної участі в подальшому обговоренні. Діти чекають, тому маємо діяти швидше!» – закликає Тетяна Скрипка.

Нагадаємо, днями нардеп Тетяна Скрипка також домоглася підтримки законопроєкту щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству.