Демонтаж замку у “Казці” зупинили. Акпєров із підприємцями пропонує відновити за приватні кошти

За словами Акпєрова, сьогодні відбулася зустріч із керівництвом громади та представниками Сумської міської військової адміністрації, на якій було ухвалено рішення призупинити демонтаж фортеці. Крім того, він запропонував разом з іншими підприємцями долучитися фінансово до її відновлення. Наразі чекає на відповідь від влади.

«Роботи, які виконував “Шляхрембуд”, зупиняються. Ніхто не буде їх продовжувати, доки не проведене розслідування», – наголосив депутат.

Акпєров зазначив, що знесення фортеці було помилковим рішенням, і її можливо відновити. «Не потрібно було цього робити. Будівлю ще можна відновити», – сказав він.

Оскільки фінансування з міського бюджету неможливе, депутат разом із родиною та кількома підприємцями готовий взяти витрати на себе. «Ми запропонували відновити її за власні кошти», – повідомив Акпєров.

Для цього потрібна тристороння угода між благодійною організацією, комунальним підприємством та підрядником. «Є досвід подібних договорів, наприклад, фонд “Технологія” допомагав відновлювати лікарні», – додав він.

Влада пообіцяла не вивозити демонтовані частини фортеці, а також з’ясувати, хто ухвалював рішення про знесення. «Розбираємось, хто давав команди», – зазначив Акпєров.

Депутат подякував містянам за підтримку й активну позицію, підкресливши, що резонанс допоміг зупинити руйнування. «Це наша маленька перемога. Тримаємо стрій! Україна обов’язково переможе!» – підсумував він.

Нагадаємо, рішення про скандальне знесення замку в дитячому парку «Казка» (яке почалося 29 березня 2025 року) ухвалив начальник Сумської міської військової адміністрації Сергій Кривошеєнко. Про це посадовець сам написав у соцмережах.

По Сумах у березні завдано понад 30 авіаударів – Геннадій Дем’яненко

У Сумській міській територіальній громаді за березень місяць зафіксували понад 30 атак безпілотних літальних апаратів, крім того, місто сколихнув масштабний вибух. Внаслідок цих обстрілів загинули двоє людей, ще 116 отримали поранення. Таку статистику навів перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО.

За словами посадовця, пошкоджено понад 100 багатоквартирних і приватних будинків, більше 20 нежитлових об’єктів, а також знищено 15 автомобілів.

«Найдовша повітряна тривога у березні тривала 11 годин 30 хвилин. Водночас добровольцям вдалося збити 17 ударних дронів, що дозволило зменшити руйнування і врятувати життя сумчан», – повідомив Геннадій Дем’яненко, подякувавши кожному, хто продовжує боротися за місто Суми.

Прорив у медицині: Володимир Поцелуєв про нові підходи до лікування інфекцій

Сучасна медицина стрімко розвивається, і новітні відкриття дають можливість впроваджувати ефективніші методи лікування пацієнтів. Як зазначає директор Сумської клінічної лікарні Святого Пантелеймона Володимир Поцелуєв, він постійно відстежує передові світові практики, щоб найкращі з них запроваджувати у лікарні.

🔬 Нещодавно ізраїльські вчені зробили сенсаційне відкриття у сфері імунології. Вони з’ясували, що протеасоми – клітинні структури, які раніше вважалися виключно «переробниками» білків, – здатні виробляти хімічні сполуки, що знищують бактерії. Це відкриття може стати проривом у боротьбі з супербактеріями, стійкими до сучасних антибіотиків.

«Такі дослідження змінюють підхід до лікування бактеріальних інфекцій. Ми знаходимо нові можливості для розробки ефективних ліків, які допоможуть рятувати життя пацієнтів. У сучасних умовах важливо не лише реагувати на виклики, а й бути на крок попереду», – наголошує Володимир Поцелуєв.

💡 За його словами, постійне вдосконалення знань і впровадження передових технологій – це те, що визначає якість медичних послуг.

«Я завжди слідкую за новими дослідженнями, адже медицина не стоїть на місці. Наше завдання – не тільки лікувати, а й забезпечувати пацієнтам доступ до найсучасніших методів діагностики й терапії», – підкреслює директор лікарні.

🔹 Володимир Поцелуєв переконаний, що Сумська клінічна лікарня Святого Пантелеймона – це не просто медичний заклад, а центр професійного зростання, де лікарі працюють за найкращими світовими стандартами.

«Здоров’я людей – наша головна цінність. Саме тому ми прагнемо впроваджувати сучасні практики, які допоможуть зробити лікування ще більш ефективним», – зазначає він.

P.S. На фото: Бактерія стафілокока: зліва – здорова, праворуч – з оболонкою, яку розривають протимікробні речовини, створені протеасомою.

Голова Сумської обласної ради Олексій Романько відзначив нацгвардійців, яким давно допомагає

До Дня Національної гвардії України голова Сумської обласної ради Олексій Романько відвідав один із полків нацгвардійців, який підтримує вже не перший рік. Під час зустрічі він подякував військовослужбовцям за їхню відданість і героїчну службу, вручивши відзнаки, грамоти та цінні подарунки.

«Гвардійці у складі Сил оборони – це справжні воїни, які стоять на передовій захисту української державності. Це честь, мужність, відвага! Саме завдяки вам Сумщина тримається, а ворог не проходить далі», – наголосив Олексій Романько.

Кращі військовослужбовці отримали грамоти та подарунки, а командир полку Максим Кицелюк разом із двома бійцями був удостоєний почесної відзнаки Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня.

Голова облради також відзначив, що підтримка військових – це не лише обов’язок влади, а й особистий моральний вибір кожного громадянина.

«Дякую вам за ваш внесок у перемогу, за кожен день боротьби та незламності. Ви – гордість нашого краю! Ми завжди будемо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за Україну. Світла пам’ять полеглим, а живим – наша безмежна шана!» – зазначив Олексій Романько.

На завершення він привітав гвардійців зі святом та побажав їм міцного здоров’я, сили духу та швидкої перемоги.

Володимир Поцелуєв: Клінічна лікарня Святого Пантелеймона запустила онлайн-консультації для пацієнтів

Клінічна лікарня Святого Пантелеймона, яка традиційно обслуговує жителів Сумського району, адаптується до нових реалій війни та пропонує пацієнтам можливість отримати медичні консультації дистанційно. Через постійні обстріли багато людей не мають змоги безпечно дістатися до лікарні, а дехто був змушений виїхати з рідних домівок до інших регіонів. У відповідь на ці виклики медзаклад запровадив онлайн-консультації, які стали не лише сучасним рішенням, а й життєво необхідною послугою в нинішніх умовах.

«Ми розуміємо, що не всі можуть фізично приїхати до лікарні, а медична допомога має бути доступною незалежно від обставин. Тому ми запускаємо онлайн-консультації, щоб наші пацієнти могли отримати відповіді на свої запитання без ризику для життя і здоров’я», – зазначає директор лікарні Володимир Поцелуєв.

Як працюють онлайн-консультації?

✔️ Двічі на тиждень відбуватимуться прямі ефіри з лікарями на платформах Facebook, Instagram, TikTok та YouTube. ✔️ Щоденно з 11:00 до 17:00 лікарі відповідатимуть на запитання пацієнтів у спеціальному Telegram-чаті. ✔️ Індивідуальні консультації доступні для пацієнтів, які уклали договір із лікарнею – і це можна зробити дистанційно.

Які спеціалісти консультують?

🔹 Кардіолог
🔹 Невропатолог
🔹 Психотерапевт

Графік прийому оновлюється в Telegram-каналі лікарні.

Як поставити запитання?
Пацієнти можуть писати запитання у коментарях під відео, і команда лікарів запросить відповідного спеціаліста на ефір.

Що робити, якщо потрібна госпіталізація?
У разі необхідності невідкладного стаціонарного чи оперативного лікування пацієнти можуть отримати допомогу у Клінічній лікарні Святого Пантелеймона за адресою: м. Суми, вул. Марка Вовчка, 2.

Вартість послуги:
✅ Онлайн-консультації – безкоштовні.
✅ Запроваджується можливість розширених консультацій для тих, хто задонатить на ЗСУ від 500 грн.

«Медицина має бути доступною завжди, навіть у найскладніші часи. Разом із командою ми робимо все можливе, щоб люди отримували якісну допомогу без зайвих ризиків», – підкреслює Володимир Поцелуєв.

Приєднуйтесь до Telegram-каналу лікарні, щоб не пропустити важливі оновлення!
🔗 Посилання на Telegram

У Сумах зросла кількість поранених від масштабного ракетного удару – Геннадій Дем’яненко

Перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО розповів, як триває ліквідація наслідків надзвичайної ситуації, що сталася у Сумах 24 березня 2025 року. «Третю добу проводимо ліквідацію наслідків масштабного вибуху. Місто зазнало найбільших руйнувань за час повномасштабного вторгнення», – зазначив він.

Як повідомляє посадовець, пошкоджень зазнали десятки житлових багатоквартирних будинків, лікарні, школи, дитячі садки та об’єкти інфраструктури. Знищено десятки автомобілів, вибито кілька тисяч вікон. Поранено 110 осіб, серед них 24 дитини. Найголовніше – обійшлося без загиблих.

«Для подолання наслідків задіяли всі матеріальні резерви Сумської міської військової адміністрації та Сумської міської ради. Надзвичайно суттєву допомогу із власних резервів оперативно надала Сумська обласна військова адміністрація. На місці працюють гуманітарні місії, вже подано понад пів тисячі заявок на відшкодування пошкодженого та знищеного житла. Наразі закрито майже півтори тисячі вікон. Маємо попередні домовленості з міжнародними партнерами щодо передачі з Норвегії віконних рам», – прокоментував перший заступник начальника Сумської МВА.

Окремо Геннадій Дем’яненко відзначив віддану роботу працівників оперативних і рятувальних служб, службовців міськради, комунальників і волонтерів, які працюють на місці події, зазначивши, що постраждалі сумчани надзвичайно потребують уваги.

Посадовець повідомив, що за фактом вибуху органами безпеки проводиться розслідування, під час якого буде встановлено всі обставини та вжито відповідні заходи.

Олексій Романько вручив почесні грамоти гвардійцям Сумщини та подякував за службу

Голова Сумської обласної ради Олексій Романько привітав військовослужбовців Національної гвардії України з нагоди 11-ї річниці від дня створення цього військового формування. Урочистості відбулися у одній із військових частин Сумщини, де він вручив гвардійцям почесні грамоти обласної ради.

«Це бійці, які зі зброєю в руках героїчно протистоять ворогу на фронті, а також ті, хто забезпечує спокій та безпеку в нашому регіоні. Нагородити наших воїнів, які стоять на захисті держави, – це честь для мене», – зазначив Олексій Романько.

Під час візиту до частини голова обласної ради зустрівся з командиром підрозділу Ігорем Поцебіним. Сторони обговорили актуальні питання діяльності військової частини, а також умови, в яких несуть службу гвардійці.

«Дякую кожному за мужність, беззаперечну любов до Батьківщини, віру в перемогу! Ми пам’ятаємо всіх, хто віддав своє життя в боях за Україну», – наголосив Романько.

Нагадаємо, Національна гвардія України була створена 13 березня 2014 року. Відтоді її підрозділи відіграють важливу роль у стримуванні агресора та забезпеченні правопорядку в державі.

Нардеп Тетяна Скрипка: Деінституціалізація та освіта мають йти в одному напрямку

Народний депутат від партії «Слуга народу» Тетяна Скрипка взяла участь у міжвідомчій нараді «Дотримання прав дітей: єдині підходи та міжвідомча взаємодія», що відбулася у Західноукраїнському національному університеті. Захід був ініційований Національною соціальною сервісною службою України спільно з Державною службою якості освіти. До обговорення також  долучилися Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, представники місцевої влади, поліції, а також експерти у сфері освіти та соціального захисту.

«Одним із ключових питань наради стала ситуація у закладах спеціальної освіти та професійно-технічної підготовки. Вони опинилися на перетині двох реформ – деінституціалізації та освітньої трансформації, що створило певні виклики в їхньому функціонуванні. Учасники відзначили, що ці процеси потребують узгоджених дій між освітньою, соціальною та медичною сферами для забезпечення прав дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За результатами перевірок, здійснених Національною соціальною сервісною службою у 2024 році, виявлено понад 12 200 порушень у сфері дотримання прав дітей, серед яких – неналежні умови проживання, дискримінація дітей з інвалідністю, фінансові зловживання та недостатній рівень соціального захисту. Прозорість діяльності закладів, якісний моніторинг та превентивні заходи мають стати пріоритетами в подальшій роботі.

Ми маємо докласти максимум зусиль, щоб гарантувати дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, безпеку, підтримку та можливість реалізовувати свої права. Чітка міжвідомча взаємодія, сприяння роботі Нацслужби зокрема на рівні громад, дозволить не лише виявляти порушення, а й запобігати їм, забезпечуючи найкращі інтереси кожної дитини», – висловила переконання Тетяна Скрипка.

Нагадаємо, народна обраниця також продовжує роботу над створенням закону про наставництво, що комплексно враховуватиме інтереси дітей та базуватиметься на успішному міжнародному досвіді.

Людмила Чегринець допомагає евакуйованим родинам: одяг, продукти та павербанки

Депутат Сумської обласної ради Людмила Чегринець активно підтримує соціальні ініціативи, спрямовані на допомогу людям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. У своїх соцмережах вона розповіла про чергову акцію підтримки, організовану спільно з благодійними партнерами.

«У ці вихідні до соціального проєкту Благодійний магазин “Посмішка Єдності” завітало чимало людей, евакуйованих із прикордонних територій. Люди обирали одяг, взуття, постільну білизну, подушки та посуд», – повідомила Людмила Чегринець.

Також, завдяки співпраці з Благодійною організацією Eleos-Ukraine, вдалося надати допомогу понад 100 родинам, які отримали продуктові набори та павербанки.

Депутатка закликає всіх, хто потребує підтримки, завітати до Благодійного магазину «Посмішка Єдності» (вул. Петропавлівська, 108) 29 березня 2025 року з 11:00 до 13:00. Тут можна буде обрати необхідний одяг та речі повсякденного вжитку.

Людмила Чегринець також рекомендує слідкувати за оновленнями на сторінці проєкту, щоб першими дізнаватися про можливості отримати допомогу.

Директор лікарні Святого Пантелеймона Володимир Поцелуєв розповів про майбутнє медицини

Сьогодні на своїй сторінці у Facebook директор Сумської Клінічної лікарні Святого Пантелеймона Володимир Поцелуєв опублікував допис, присвячений розвитку медицини та інноваційним технологіям, які змінюють підхід до лікування та профілактики захворювань.

«Щоб медицина розвивалася, а пацієнти отримували якісну допомогу, потрібно не просто йти в ногу з часом – потрібно завжди бути на крок попереду», – зазначає Володимир Поцелуєв. Саме тому команда лікарні постійно вивчає нові технології, які можуть покращити діагностику та лікування.

Серед сучасних медичних трендів він виокремив:

🔬 Персоналізоване лікування – використання генетичних тестів та аналізу біомаркерів дозволяє прогнозувати ризики захворювань та підбирати індивідуальні стратегії профілактики.

📲 Носимі пристрої – сучасні смарт-годинники та фітнес-трекери вже не просто вимірюють пульс, а можуть прогнозувати розвиток хвороб і сигналізувати про проблеми.

💻 Цифровізація медицини – телемедицина відкриває нові можливості для діагностики та робить медичну допомогу доступнішою навіть у віддалених регіонах.

🧬 Нутригеноміка – персональні дієти на основі генетичних досліджень допомагають запобігати серцево-судинним хворобам, діабету та іншим поширеним недугам.

🛡️ Імунотерапія та нові вакцини – сучасні методи боротьби з онкологією та інфекційними захворюваннями, що відкривають нові шанси на одужання.

«На жаль, не всі ці технології вже доступні в лікарні Святого Пантелеймона. Але я твердо переконаний: сучасна медицина має приходити до пацієнта, а не навпаки. Тому я разом із командою працюємо над тим, щоб у найближчому майбутньому впроваджувати найкращі медичні практики та робити якісну медичну допомогу ще доступнішою», – підкреслює Володимир Поцелуєв.

“Які з цих технологій, на вашу думку, мають першочергово з’явитися в українських лікарнях? Діліться думками у коментарях”, – запропонував вносити свої пропозиції директор лікарні.