Нардеп Михайло Ананченко про голів окупованих громад: Вони просто їхали в Полтаву і забирали пенсії людям. Це були суми в 80, 120 мільйонів…

Народний депутат України, голова Сумської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Михайло Ананченко в інтерв’ю телеканалу АТВ розповів, як в умовах війни працює президентська політична сила на Сумщині, що змінилося, а що залишилося сталим, які є здобутки і проблеми.

У перший день повномасштабного вторгнення РФ, 24 лютого, парламентар підтримав рішення Президента України Володимира Зеленського  залишатися працювати на робочих місцях. На його думку, воно було дійсно правильним, адже дозволило підняти моральний дух суспільства.

«Ми дали зрозуміти, що життя продовжується, що Київ не здається. Я дуже пишаюся, що всі мажоритарники від Сумської області були присутні на всіх засіданнях Верховної Ради протягом 6 місяців війни», – сказав Михайло Ананченко.

Говорячи про перші дні війни, нардеп констатував, що Сумщина була залишена сам на сам із ворогом.  «У нас була тероборона, про яку складали легенди, тепер уже є добробати. Пишаюся тим, що Сумщина мала найбільші черги до військкоматів. Це вражало навіть військове керівництво у Києві. Партизанський рух, мабуть, найбільший був саме на Сумщині», – зазначив політик. Він також анонсував, що наразі готується фільм про героїв Сумської області, які брали в полон ворога голими руками, захоплювали російську техніку і били нею російських військових, а також про тих, хто без зброї робили дуже багато для відсічі агресора. На думку нардепа, це стовідсотково має залишитися в нашій історії.

«Головний виклик сьогодні – повернути бізнес на Сумщину», – акцентував Михайло Ананченко. На цьому наголосила і голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк під час свого візиту до Сумської області. Зважаючи на стурбованість іноземних інвесторів через наближеність кордону, які просять вивозити цілі виробничі лінії, надзвичайно важливо зберігати робочі місця.

«Ми працюємо на економічному фронті. Прийнято ряд законопроектів, частина з яких стала законами, про те, щоб створити сприятливі умови, аби  у деокупованих регіонах, що мають велику протяжність кордону, весь бізнес залишався, залишалися податки на місцях і ми могли підтримувати наших військових», – повідомив нардеп.

За словами Михайла Ананченка,  вдалося майже повністю забезпечити бійців тероборони засобами індивідуального захисту – касками, бронежилетами, аптечками, чого, на жаль, вони не мали на початку війни. Також вирішується питання, аби поступово підвищувати фінансове забезпечення добровольчих формувань.

Щодо ситуації у галузі медицини, то нардеп говорить про її стабілізацію, у порівнянні з тим, що було 3-5 місяців тому. Окремо він відзначив підтримку закордонних партнерів, а саме надання в рамках гуманітарної допомоги автомобілів швидкої допомоги,  ліків та спеціалізованого медичного обладнання.

«Ми розуміємо, що ситуація до війни і після насправді не набагато гірша. Критично важливими ліками вдалося забезпечувати людей навіть під час окупації. Вдячний усім лікарям і кожному медичному працівнику, усі головні лікарі залишилися працювати на Сумщині», – сказав нардеп.

Михайло Ананченко згадав і про відкриття нового обладнання в онкологічному диспансері – лінійного прискорювача та комп’ютерного томографа. Воно має дуже велике значення, оскільки область – третя в країні за рівнем онкологічних захворювань, а на фоні нервової напруги через війну на онкологію жителі Сумщини хворіють ще більше.

«Ми настільки віримо в Збройні Сили України, що навіть під час війни маємо змогу купувати нове обладнання», – зазначив політик.

Нардеп також висловив велику вдячність волонтерам за самовіддану працю в гуманітарних штабах, які допомогли людям пережити важкі часи. Наприклад, штаб, створений на базі офісу партії «Слуга народу» в Сумах, роздав понад 200 тон гуманітарної допомоги.

Михайло Ананченко розповів про роботу відважних голів громад, які в період окупації залишилися на території і знаходили можливості дбати про соціальне забезпечення місцевих жителів.

«Голова Хотінської громади, голова Шосткинської громади (це ті, про яких я точно знаю), розуміючи, що є ворожі блокпости, часткова окупація області, вони просто їхали в Полтаву і забирали пенсії людям. Це були суми в 80, 120 мільйонів. Вони сідали за інкасаторські машини, сідали за кермо і їхали до нас, нашим людям завозили пенсії. Усі пенсії були доставлені і виплачені», –  сказав нардеп. Він високо оцінює роль керівників місцевого самоврядування, які своїм прикладом, патріотичною позицією змогли згуртувати жителів громад.

На питання, що було найскладнішим за пів року війни, Михайло Ананченко відповідає – час, коли Сумщина була в частковій окупації.

«24, 25 лютого – це дні, коли ми хотіли миру, зараз ми всі хочемо тільки перемоги, якщо й миру – то тільки після нашої перемоги!» – наголошує народний депутат.

Для відбудови Сумської області Михайло Ананченко ставить собі за ціль залучення коштів поза державним бюджетом. З цією метою парламентар проводить переговори з Чеською республікою, обласна адміністрація спілкується з представниками Швейцарії, щоб іноземці брали під відновлення окремі об’єкти. Розглядається і варіант шефства європейських країн над певними територіями.

«Є глобальна стратегія і план, як ми будемо відновлювати і розбудовувати Сумщину, завдяки чому, думаю, скоро зможемо отримати допомогу як з державного бюджету, так і міжнародних організацій», –   сподівається Михайло Ананченко.

Народний депутат переконаний, що жителям Сумщини, об’єднаним і сповненим  патріотизму, вдасться перебороти всі складнощі, адже ми знаємо ціну незалежності і нікому її не віддамо.

Голова Сумської ОДА високо оцінив роботу керівництва Путивльської громади

Під час робочої поїздки до Путивльської громади голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький вивчав, як місто відновлюється після вторгнення російських військ і укріплює лінію оборони, готується до нового навчального року та продовжує реформування системи медичних закладів. Проведена у цих напрямках результативна робота керівника громади Костянтина Гаврильчука отримала високу оцінку.  

Так, вдалося покращити стан доріг – відновити асфальтне покриття по вул. Кролевецький та Князя Володимира, яке було знищено важкою ворожою технікою. На  ці роботи з резервного фонду державного бюджету виділено майже 400 тис грн.

Оглянувши фортифікаційні споруди, очільник Сумщини переконався, яку потужну підготовку провели військові, котрі несуть службу у Путивльській громаді, аби більше не пустити ворожу техніку на вулиці населених пунктів.

Щодо питань освіти, Дмитро Живицький разом із керівництвом міста, педагогами і батьками пообіцяв ухвалити спільне рішення щодо викладання в очному форматі хоча б основних предметів. Саме про це наразі прохають батьки школярів. При розгляді питання враховуватиметься, що громада знаходиться за 26 км від кордону, але в зоні бойових дій, і безпека всіх учасників освітнього процесу має бути на першому місці.

Також голова ОВА відзначив, як ретельно готується  до нового навчального року позашкілля Путивля. У  центрі позашкільної роботи Путивльської міської ради облаштували укриття. Воно просторе, світле, розраховане на дітей різного віку, обладнане згідно вимог. У закладі виховується майже 2 тис. дітей. За словами Дмитра Живицького, колектив і місцева влада зробили все, щоби заняття були максимально безпечними.

Не оминув увагою очільник області і ґрунтовну підготовку до реформування колективу Путивльської міської лікарні, яка надає первинну і вторинну медичну допомогу мешканцям Путивльської і Новослобідської громади. Дмитро Живицький висловив переконання, що попри низку проблем медичний заклад має всі шанси отримати статус загального закладу охорони здоров’я.

У свою чергу голова Путивльської громади Костянтин Гаврильчук подякував голові Сумської обласної державної адміністрації за підтримку і запевнив, що Путивль продовжить відновлюватися і розвиватися, незважаючи на складнощі воєнного часу.

«Жителі Путивльської громади продемонстрували єдність у боротьбі з ворогом і роблять усе можливе, аби наблизити нашу перемогу. Сьогодні завдання місцевої влади забезпечити необхідні умови для повернення до нормального життя, хоча війна ще триває. Попри складнощі з наповненням бюджету, ми знаходимо можливість підтримувати військових і зміцнюємо нашу обороноздатність, щоб зробити Путивль надійною і неприступною фортецею. Ми дбаємо про те, щоб діти навчалися у безпеці, отримували якісні знання і мали простір для творчого розвитку. Медицина, як і раніше, залишається для нас одним із пріоритетів, тому можемо говорити про успіхи в реформуванні міської лікарні. Які виклики б перед нами не стояли і як би важко не доводилося працювати,  разом ми обов’язково впораємося!», – зазначив голова Путивльської громади Костянтин Гаврильчук.

Мер Путивля Костянтин Гаврильчук зумів збільшити вдвічі доходи від здачі комунального майна

Після російського вторгення, стали як ніколи актуальні питання наповнення місцевих бюджетів. У різних громадах до цього віднеслися по-різному: хтось продовжив жити, наче й нічого не трапилося, а хтось намагається мобілізувати всі ресурси, щоб механізм державного управління був максимально корисний і для громади, і для країни в цілому.

Ще минулого року, міський голова Путивля Костянтин ГАВРИЛЬЧУК дав доручення підвищити ефективність роботи відділу житлово-комунального господарства, особливо, що стосується надходжень від оренди комунального майна. Ці питання голова ОТГ тримав на постійному контролі

Так, дехто із орендарів, розуміючи непросту ситуацію в країні – добровільно пішов на підвищення плати, декому довелося пояснити, що обкрадати рідну громаду зовсім не комільфо (причому не тільки під час війни, а й у звичайний час), а з деким взагалі довелося припинити будь-які стосунки і майно, що експлуатувалося буквальному сенсі за копійки, повернулося до громади.

І от вже маємо реальний результат – у путивльській громаді більш ніж удвічі зросли надходження від орендної плати за користування комунальним майном!

Управлінням ЖКГ під керівництвом Миколи МАЗІНА було проведено 38 електронних аукціонів, на кожному з яких у конкурентній боротьбі визначився переможець.

Відтак, якщо сума надходжень від орендної плати за користування комунальним майном у першому півріччі минулого року складала 190 тис. грн., то за аналогічний період 2022 року вона обліковується на рівні 392 тис. грн.

Загалом майном комунальної власності в громаді користується 45 орендарів із середньою орендною платою 62 грн. за квадратний метр.

Варто відзначити, що це вже не перші рішення міського голови Путивля Костянтина Гаврильчука у сфері управління майном громади – ще минулого року він не побоявся піти проти потужних агробізнесменів, щоб відстояти права путильських арендодавців, що також дало значні додаткові надходження до місцевого бюджету від здачі в оренду землі.

Путивльська міська рада отримала знаковий подарунок із фронту

Путивльщина урочисто відзначила знакові для держави дати: День Державного Прапора України та День Незалежності України.

Особливий подарунок бійці Збройних Сил України передали Путивльському міському голові Костянтину ГАВРИЛЬЧУКУ – Прапор України зі своїми побажаннями  та  підписами. Ця реліквія займе почесне місце в міській раді й стане своєрідним талісманом  нашої швидшої перемоги.

«Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Упродовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей українців було прагнення свободи. Ми завжди вражали патріотизмом та братерством. Саме це спонукало боротися за незалежність, невід’ємними атрибутами якої були державні символи – прапор, герб та гімн. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну», – відзначив голова громади.

Відбулося урочисте підняття Державного Прапору. Хвилиною мовчання згадали всіх полеглих у війні з рф.

Виступаючи від молодого покоління, Ксенія АНЯКІНА підкреслила, що наш прапор – це прапор миролюбства, який об’єднав усіх українців від півдня до півночі, від сходу до заходу.

Аматори міського будинку культури подарували присутнім номери художньої майстерності.

У Путивлі провели відкриті міжрайонні змагання з карате

“”Путивльщина – край переможців!” – під таким гаслом днями в Путивлі відбулися відкриті міжрайонні змагання з карате.

У турнірі брали участь майже 70 учасників з Путивля, Глухова, Кролевця та Ямполя, з них наймолодшому – 4 роки. Змагання проходили у двох дисциплінах: ката та куміте.

Як відзначив на урочистостях з відкриття турніру Путивльський міський голова Костянтин ГАВРИЛЬЧУК, змагання такого рівня в Путивльській громаді відбуваються вперше. І дуже приємно, що наші діти знаходять себе в спорті, який символізує силу духу та краси.

Під час турніру була організована акція «Путивльщина в підтримку ЗСУ». Зібрані кошти традиційно спрямовуються на закупівлю амуніції землякам, що воюють на передовій.

Нагадаємо, секція карате діє в Путивлі з жовтня минулого року. До повномасштабного вторгнення рф займалося майже 90 дітей від 4 років. Наразі вона налічує порядка 40 вихованців.

Займається цією благородною справою засновник Центру активного розвитку «ДОДЗЬО», офіційний представник федерації карате Олег ЛАТА.

У Путивлі вигадали розумний спосіб економити на опаленні

У Путивльській міській громаді твердим паливом опалюється більшість шкіл сільської місцевості, адмінбудівлі, медпункти, спорткомплекс та лікарня.

Загалом на цей сезон потреба в дровах складає 2700 кубометрів, з яких майже половину потребує котельня Путивльської міської лікарні.

Тож з початком весни тут чекати на офіційні закупівлі не стали, а “винайшли” спосіб, як забезпечити себе дешевшим паливом.

Міський голова Костянтин ГАВРИЛЬЧУК пояснює: «У громаді накопичилися заявки від жителів на видалення більш ніж 700 аварійних дерев. Тож ми організували роботу відділу ЖКГ таким чином, щоб зрізана деревина йшла на потреби опалення наших закладів. Витрачаємо лише на бензин і оплату праці спилювальників та за найнятий транспорт, щоб перевезти дрова».

За підрахунками, загальні витрати складають біля 400 грн. за кубометр. І це в той час, коли така ж деревина для закупівлі пропонується на рівні 1053 грн.

«Таким чином, при нашій потребі, ми економимо близько двох мільйонів гривень на рік, а це для нас дуже суттєво», – зазначає керівник громади й додає, що турбуючись про довкілля, навесні в громаді масово висадили 500 саджанців дуба, берези та клена. Молоді деревця прижилися, а відтак є впевненість, що зі швидкою Перемогою, вони нададуть ще більше затишку й комфорту жителям та гостям Путивльської громади.

Віталій Калініченко: Візит на Сумщину голови політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк допоміг вирішити цілий ряд важливих питань

Депутат Сумської обласної ради, директор із розвитку ТОВ «Агрофірма «Псьол» Віталій Калініченко відзначив важливість візиту на Сумщину голови політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, яка приділила увагу нагальним проблемам області. Під час зустрічі з ондопартійцями очільниця політсили вручила подяку народному обранцю за активну роботу, що мотивує його працювати ще ефективніше.

“Сьогодні політична партія “Слуга народу” – чи не єдина політична сила, яка продовжує навіть у такий скрутний для України час повноцінно працювати, займатися як питаннями оборони, так і соціальними чи гуманітарними справами.
Тому і візит на Сумщину голови політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк стосувався цілого спектру робочих питань практично з усіх сфер життєдіяльності.
Це і зустріч із сумськими рятувальниками – а сьогодні ці люди буквально щодня ризикують, щоб область повернулися до нормального життя, адже значна її територія у перші місяці була замінована.
Це і нарада в Сумському онкодиспансері, де відбувається масштабна модернізація і який ми всі прагнемо зробити найкращим закладом такого типу в нашій державі.
Звичайно, була зустріч і з однопартійцями. Мені особисто було приємно за активну роботу отримати від Олени Олексіївни подяку – такі моменти надихають мене ще більш активно працювати, і певен, що так і буде!” – написав Віталій Калініченко у Фейсбуці.

Як опановують навички точно бити ворога за допомогою дронів, бачила народний депутат України Олена Шуляк під час візиту на Сумщину

На Сумщині навчають операторів дронів. Як опановують навички точно бити ворога, бачила народний депутат України Олена Шуляк під час візиту на Сумщину.

З початку  повномаштабного російського вторгнення,  сили ЗСУ з  території Сумщини перекинули  на захист інших областей, тож  оборону міста взяли на себе прості громадяни Сумщини, які  сформували сили Терорборони та  ДФТергромад.  В їх лавах з перших днів і депутати місцевих від “Слуги Народу”.

“Сумщина в перші дні війни героїчно обороняла  Україну від ворожого вторгнення. Тут  діяв один з найпотужніших партизанських рухів! А подвиги Сумської ТРО назавжди закарбуються в історії!”, – зазначила, спілкуючись із захисниками столична гостя.

Бійці продемонстрували  дії розвідки, що підкріплена безпілотниками. Вони ефективні як засоби повітряної розвідки і як  ефективна ударна сила,  що знищує ворога.

Водночас, народні депутати  подякували бійцям за військову службу та передали бронежилети, каски, кровоспинні турнікети.

Олена Шуляк: Сьогодні існує лише одна партія – це український народ, а завдання політичної сили «Слуга Народу» – бути там, де потрібні людям

Сумщину з робочим візитом відвідала голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк. Більш як 10 зустрічей з посадовцями і військовими, підприємцями та очільниками громад, медиками і депутатами відбулося того дня. На першому плані – люди.

На деокупованій Сумщині спеціалісти продовжують розміновувати території: як на землі, так і у воді.

«За підрахунками рятувальників, розмінування області займе ще близько 3-4 років. Їхня робота – вберегти здоров’я та життя людей. І приємно, що рятувальники можуть відточувати навички, навчатися за сучасними методами на новітній базі», – зазначила Олена Шуляк під час відвідування міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України в Ромнах.

Попри випробування війною, Сумський онкодиспансер, за словами Олени Шуляк, має все, щоб стати одним із кращих в Україні. За ініціативи голови Сумської облради, обраного від «Слуги Народу», Віктора Федорченка тут відбувається масштабна модернізація. За підтримки нардепів від «Слуги Народу» та депутатського корпусу облради завершили капітальний ремонт хірургічного та адміністративного корпусу, розробили проєкти упорядкування території з місцями відпочинку, облаштували укриття, а коштом медичного закладу встановили сучасний томограф та лінійній прискорювач, про який мріяли лікарі-онкологи.

«Осучаснення онкодиспансеру дозволяє людям отримувати якісну і вчасну допомогу. Таке лікування має стати нашим пріоритетом навіть у часи війни», – наголосила політик.

Досвід Сумщини у стратегічному плануванні відбудови може стати прикладом для інших деокупованих регіонів.

Область вже розробила свою стратегію відбудови та економічного розвитку регіону, який може лягти в основу плану комплексного відновлення. За словами голови політсили Олени Шуляк, наявність комплексного плану відновлення стане сигналом і для міжнародних донорів про те, що українці мають стратегічне бачення відновлення своїх територій та чітко розуміють пріоритети.

Важливе для Сумщини і питання відбудови зруйнованого житла. В області майже 2 тисячі повністю знищених будинків, і ця кількість постійно зростає, бо 20 громад області постійно перебувають під обстрілами. Олена Шуляк говорить, що в парламенті розуміють важливість законодавчої підтримки людей, що постраждали внаслідок бойових дій.

«Нині Україна вже вилучає російські активи, ці кошти можна використовувати як компенсацію за пошкоджене житло українців. Як область, де постраждало багато саме житлових об’єктів, Сумщина може надати пропозиції для вдосконалення законопроєкту – ми обов’язково врахуємо їх при остаточному ухваленні документа», – зазначила політик.

Відвідала Олена Шуляк і декілька успішних підприємств, зазначивши, що бізнес – герої економічного фронту, який не менш важливий для держави. Нині всі українці – єдина, згуртована команда. А завдання влади – допомагати.

«Ми разом обговорили проблемні питання, зібрали пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, державних програм підтримки. Впевнений, спільними зусиллями нам вдасться не тільки зберегти, а й примножити промисловий потенціал Сумщини», – підсумував голова Сумської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Михайло Ананченко.

Власниця приміщення на Покровській подала заяву в поліцію через правове свавілля керівництва Сумської міськради

У Сумах тривають перипетії  щодо приміщення на схилі Покровської площі. Як ми вже писали раніше, власниця міні-кафе Анна Шуляк два роки не може почати тут ремонтні роботи, бо міська рада вперто відмовляється надавати їй в оренду земельну ділянку. Більше того – підприємицю намагаються у судовому порядку позбавити права власності, яке вона свого часу набула законно.

Так, на розгляді Зарічного районного суду м.Суми перебуває справа за позовом Сумської міської ради про визнання недійсним договорів купівлі-продажу нерухомого майна в центрі міста, скасування рішень про їх державну реєстрацію, а також зобов’язання звільнити земельну ділянку.

Попри те, що Анна Шуляк і досі є власницею приміщення, в мерії уже вирішили демонтувати усі конструкції. Відповідне доручення міський голова надав своїм підлеглим під час апаратної наради.

Чи доцільно в умовах сьогодення виділяти гроші на демонтаж із міського бюджету? Таке питання журналісти телеканалу СТС поставили сумчанам. На думку містян, важливіше наразі опікуватися питаннями безпеки:

«Думаю, що це неважливо зараз, не на часі. Колись його потрібно впорядковувати, але сьогодні треба озброюватися, дбати, щоб усе було добре».

«Ми живемо у прикордонній смузі. Коли у лютому у нас почалися військові дії, то люди самі шукали собі спорядження, самі купували бронежилети. Дуже багато допомогли волонтери, але цього замало. Подивіться на людей з тероборони в західній Україні( там вони ходять наче кіборги) і порівняйте з оснащенням тероборони в Сумах».

Нагадаємо, на сайті Сумської міської ради вже поквапилися розмістити опитування про те, який об’єкт інфраструктури сумчани хочуть бачити на Покровській. Але як можна вирішувати, що там будувати, якщо це приватна власність?

У зв’язку з останніми подіями власниця приміщення Анна Шуляк 15 серпня подала заяву до поліції про зловживання службовим становищем особами міської ради.

«Заява за даним фактом була зареєстрована в єдиному обліку Сумського районного управління поліції. Наразі поліцейські проводять перевірку інформації, викладеної у зверненні. У разі виявлення ознак кримінального правопорушення відомості будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань», – повідомила інспектор відділу комунікації ГУНП у Сумській області Катерина Шосталь.

Цікаво, що у Сумській міській раді відмовились коментувати  тележурналістам будь-що з цього приводу – чи-то просто не знають, що сказати, бо не розуміють власних дій; чи розуміють, що вчинили правопорушення, і тому вирішили мовчати, щоб не ускладнювати для себе ситуацію.