Нардеп Михайло Ананченко про візит Єнса Столтенберга у Київ: «Майбутнє України – в НАТО»

Вчора Київ та Верховну Раду України відвідав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, демонструючи солідарність нашому народу з боку Альянсу. Коментуючи візит високопосадовця, народний депутат Михайло Ананченко відзначив, що Україна отримала запевнення про подальшу допомогу у  боротьбі з агресором. Разом із тим парламентар наголосив на важливості збільшення підтримки НАТО та  країн-членів Альянсу, адже наша держава сьогодні гостро потребує додаткових системи ППО та озброєння для армії на фронті.

«”Майбутнє України – в НАТО. І Україна стане членом НАТО”, – таку позицію вчора у Верховній Раді озвучив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Але кожен день очікування цього рішення коштує життів наших військових і мирних громадян. Тому чекаємо від НАТО більше підтримки, більше зброї, а також створення спецфонду НАТО для підтримки України обсягом 100 млрд. євро терміном на 5 років, про який також йшлося під час візиту.

Україна заслуговує бути в НАТО. І доводить це щодня на полі бою!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, за ініціативи нардепа Михайла Ананченко реалізується проєкт «Код памʼяті», присвячений Героям із Сумщини.

«Код памʼяті»: за ініціативи нардепа Михайла Ананченко реалізується проєкт, присвячений Героям із Сумщини

На Сумщині презентували проєкт «Код пам’яті», покликаний увічнити пам’ять про загиблих воїнів, що віддали життя за незалежність України. Ця ініціатива народного депутата Михайла Ананченка щодо вшанування  полеглих Героїв була підтримана Сумською обласною військовою адміністрацією. Як повідомив парламентар, проєкт передбачає створення та організацію роботи сайту, де буде розміщена інформація про загиблих воїнів, їх фото та пам’ятне відео – про їх життя, службу,  подвиги. Проєкт ділиться на 2 частини. Перша, це власне, сайт https://heroes.sumy.ua/, на якому буде інформація про загиблих сумчан внаслідок російської агресії. І друга частина – меморіальні дошки, які будуть встановлені в місцях, де жив, навчався, працював той чи інший герой.

««Код памʼяті» – шана нашим Героям!

Днями спільно з керівництвом області презентували громадськості нашу ініціативу – проект збереження памʼяті та вшанування Героїв із Сумщини, що загинули під час російсько-української війни. Назва проекту – «Код памʼяті», бо саме цей код має стати невідʼємною частиною генетичного коду сумчан та увіковічнити памʼять про загиблих Героїв.

У рамках проєкту, по місту будуть встановлені таблички з портретами та короткою інформацією про загиблих захисників. Кожна така табличка матиме QR-код, що вестиме на сторінку сайту https://heroes.sumy.ua/ де буде більш детальна інформація та відеоролик, про життєвий шлях кожного героя за мирного життя та на війні.

Першою в місті було встановлено табличку пам’яті Дмитра Буйвала. Розміщується вона в Сумському національному театрі ім. М. Щепкіна. На сайті також вже є інформація про Дмитра Дубицького, Євгенія Маркарова, Олександра Бабака та Юрія Пономарьова.

Сайт буде поповнюватися матеріалами скільки в цьому буде потреба. Тому ЗАКЛИКАЮ рідних та близьких загиблих героїв із Сумщиниув заповнити анкету-заявку на головній сторінці сайту https://heroes.sumy.ua/ та увіковічнити їх памʼять.

Також окремо переглянути відео про Героїв можна буде на You-Tube-каналі «Проєкт Код памʼяті» https://www.youtube.com/@kodmemorysumy», – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, раніше нардеп Михайло Ананченко став автором ідеї фільму про героїв Сум, які захистили місто після російського вторгнення.

Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні

Народний депутат Михайло Ананченко прокоментував підписання Президентом США Джо Байденом Закону про виділення Україні допомоги у розмірі понад 60 мільярдів доларів. Як наголосив парламентар, ця подія була довгоочікуваною і є життєво важливою для нашої країни сьогодні, аби українська армія  продовжувала відбивати російський наступ та звільняти окуповані агресором території. Народний обранець також відзначив потужну дипломатичну роботу команди Президента України Володимира Зеленського із конгресменами США, аби врешті вдалося досягнути позитивного голосування щодо питання виділення військової допомоги.

«Вчора вночі Сенат США затвердив допомогу Україні на понад $60 млрд., а вже сьогодні Президент Байден підписаву цей Законопроєкт і до кінця тижня Україна може очікувати перші поставки такого життєвонеобхідного на сьогодні озброєння. Це чудові новини, на які всі ми давно очікували!

Хочу подякувати всій українській дипломатичній команді на чолі з Дмитром Кулебою, потужній громаді україців у США, які не давали спокійно дихати своїм сенаторам, поки вони не проголосують, керівнику ОП Андрію Єрмаку та звичайно ж Президенту України Володимиру Зеленському за величезну роботу, яка передувала цьому позитивному рішенню.

Тримаємо стрій!

Все буде Україна!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, раніше народний депутат Михайло Ананченко разом із колегами ініціював звернення до Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Міністра оборони Рустема Умерова та міжнародних партнерів із проханням про допомогу в захисті неба Сумщини – виділення додаткових засобів ППО.

Геннадій Дем’яненко: «Громади Сумського району передали Силам оборони та безпеки 750 мільйонів гривень»

Сьогодні відбулося чергове пленарне засідання сорок четвертої сесії Юнаківської сільської ради восьмого скликання, у роботі якої взяв участь голова Сумської районної ради Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО

Голова Сумської районної ради Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО: «На сьогоднішній сесії прикордонної Юнаківки вчергове виділено кошти нашим оборонцям. Громада цілодобово під ворожими обстрілами та авіаударами, тому не з чуток розуміє важливість таких рішень. Місцеві сили спротиву отримають 2,6 мільйони, передбачено кошти на закупівлю їм ще двох автівок, профінансовано придбання РЕБ та безпілотників. Це пріоритет у фінансуванні для всього нашого району». Посадовець підкреслив: «Загалом упродовж минулого року шістнадцять громад Сумського району надали підтримки Силам оборони та безпеки України на 606 мільйонів гривень. Контрольний внесок звісно від Сум, надзвичайно суттєвий – Миколаївські селищна та сільська, Білопільська, Краснопільська, Хотінська та Лебединська громади. Це системи радіолокаційної боротьби та безпілотники, позашляховики та пікапи, амуніція та фортифікаційні споруди, інше матеріально-технічне забезпечення. Вже цього року наші громади надали понад 140 мільйонів гривень на ці потреби».

Користуючись нагодою, очільник Сумської районної ради вручив почесні відзнаки «За особливі заслуги перед громадою Сумського району» кулеметнику Юнаківського добровольчого формування №2 Олександру Ц. за мужність і самовіддані дії, виявлені під час оборони населених пунктів Сумського району, а також Нікіті ЦИМБАЛУ – т.в.о. директора сільської амбулаторії, лікарю-хірургу за надання кваліфікованої медичної допомоги, збереження життя військових та цивільних в умовах воєнного стану.

Юнаківська громада розташована біля кордону з росією та зазнає постійних обстрілів, проте апарату сільської ради та депутатам вдається і надалі професійно, оперативно та об’єктивно виконувати свою роботу.

Нардеп Тетяна Скрипка працює над відкриттям Центру життєстійкості в Сумах

Народний депутат Тетяна Скрипка переконана, що сьогодні потрібно особливу увагу приділяти ментальному здоров’ю, адже щоденні стреси, пов’язані з війною, позначаються на загальному самопочутті людей. З метою надання спеціалізованої соціальної та психологічної підтримки містянам парламентарка працює над створенням Центру життєстійкості в Сумах.

«Психологічна допомога та консультації із соціальних питань. Ми працюємо над тим, аби у Сумах якнайшвидше відкрився Центр життєстійкості.
Проєкт, який є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської, втілюється в життя Міністерством соціальної політики. Саме тому дорожню карту створення Центру у нашій громаді обговорили з Оксаною Жолнович.
До проєкту вже долучилися десятки громад України, впевнені, що незабаром Центр життєстійкості запрацює і у Сумах», – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, днями народна обраниця також ознайомилася з успішним досвідом Київщини в облаштуванні укриттів у школах, щоб реалізувати подібні проєкти за участі міжнародних партнерів на Сумщині.

Нардеп Михайло Ананченко – про візит Президента України Володимира Зеленського на Донеччину

Народний депутат Михайло Ананченко прокоментував робочу поїздку Президента України Володимира Зеленського у Донецьку область 19 квітня. Як повідомив парламентар, глава держави вивчив оперативну обстановку на лінії фронту, відвідав поранених бійців, вручив відзнаки військовим за захист країни. За словами народного обранця, для Володимира Зеленського було важливо особисто подякувати воїнам за те, що вони бережуть Україну та відстоюють наших людей і нашу землю. Також він побував біля оновленої стели при в’їзді на Донеччину, яка стала історичним місцем для українців.

«Володимир Зеленський сьогодні на Донеччині, за два десятки кілометрів від лінії фронту. Заслухав доповіді про обстановку на передовій, провідав поранених, вручив державні нагороди захисникам.

Серед сотень підписів військових та волонтерів на оновленій стелі при вʼїзді в Донецьку область тепер стоїть і підпис Президента.

Історичне місце. Історичні події. Люди, які творять історію. Країна, яка бореться і неодмінно переможе!» – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, народний депутат Михайло Ананченко разом із колегами ініціював звернення до Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Міністра оборони Рустема Умерова та міжнародних партнерів із проханням про допомогу в захисті неба Сумщини – виділення додаткових засобів ППО.

Нардеп Тетяна Скрипка: Успішний досвід Київщини в облаштуванні укриттів у школах – приклад для Сумщини

Народний депутат Тетяна Скрипка продовжує опікуватися питанням облаштування укриттів у сумських навчальних закладів, щоб діти мали змогу отримувати якісну освіту і перебували у безпеці під час повітряних тривог. З метою перейняття досвіду створення безпечних просторів для навчання парламентарка із заступником в.о. міського голови Сум та очільницею міського управління освіти здійснила робочий візит до Бородянської селищної ради, що на Київщині. На переконання народної обраниці, успішні приклади реалізації подібних проєктів за участі міжнародних партнерів, як у Бородянці, особливо важливі для Сумщини в складних умовах війни.

«Захист дітей і можливість продовжувати навчання у режимі офлайн сьогодні залежить від наявності надійного укриття.

Саме тому прикордонна Сумщина одна з перших почала роботу щодо створення та облаштування захисних споруд.

У 2022 році кошти на соціально-економічний розвиток територій було спрямовано на створення укриття у двох сумських школах, невдовзі захисна споруда з’явиться у ще одному закладі.

Це стане можливим завдяки співпраці з литовським урядом, за прикладом Бородянської селищної ради. Там оновлене укриття було створено у місцевому ліцеї.

Сьогодні разом із заступником в.о. Сумського міського голови і начальницею управління освіти і науки СМР мали можливість побачити, яку роботу провели колеги на Київщині, аби перейняти їх позитивний досвід.

Бородянка зазнала значних руйнувань і втрат під час спроби ворога захопити столицю, Сумщина потерпає від щоденних атак через близькість до кордону з агресором. Попри усі труднощі маємо налагодити навчальний процес, аби діти мали можливість здобувати знання в безпечному освітньому просторі», – написала Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, раніше нардеп Тетяна Скрипка домовилася із дипломатами Угорщини про підтримку ініціативи зі створення літнього безпекового табору для маленьких українців. За її словами, такий простір дасть змогу поєднати змістовний відпочинок та цікаве навчання.

Нардеп Максим Гузенко: «У Липоводолинській громаді працюватимуть над пропозицією очільника МОЗ щодо створення медичного центру»

Народний депутат Максим Гузенко разом із Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком перевірили роботу медичних закладів Липоводолинської громади у Роменському районі. Як повідомив парламентар, очільник МОЗу відзначив досягнення керівництва громади у питанні оновлення матеріально-технічної бази установи в умовах воєнного часу.

«Детально ознайомились з питаннями доступу людей до програми «Доступні ліки», реалістичністю дотримання нормативів доїзду бригад екстреної медичної допомоги, роботою лікарні, яка не потрапила до спроможної мережі.

Віктор Кирилович високо оцінив прагнення керівництва громади та місцевих медзакладів до розвитку. Попри складні воєнні умови, в Липоводолинській громаді працюють над оновленням матеріально-технічної бази медзакладів, проводять ремонтні роботи, благоустрій. Йдеться як про центр первинної меддопомоги, так і про місцеву лікарню, де надається спеціалізована медична допомога.

Пропозиція Міністра, над якою будуть в подальшому працювати в громаді, – створення медичного центру громади, абсолютно новий вид медзакладів у спроможній мережі.

В черговий раз переконуюсь, що ефективний результат можна отримати лише при бажанні та щоденній роботі керівництва громади, у співпраці зі всіма гілками влади. Липоводолинська громада – яскравий приклад цьому!» – написав Максим Гузенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, нещодавно нардеп Максим Гузенко передав ще один автомобіль для захисників України. Позашляховик відповідає запитам бійців для  використання у військовій службі.

Який керівник лікарні у Сумах працює найкраще

На сайті «Сумські дебати» завершилося опитування «Який керівник лікарні у Сумах працює найкраще?». Участь у голосуванні взяли 4905 респондентів. До вашої уваги – переможці народного рейтингу:

І місце – Володимир  Горох, Сумська обласна клінічна лікарня ( 709 голосів)

ІІ місце –  Володимир Шевченко, Сумський обласний клінічний онкологічний центр ( 688 голосів)

ІІІ місце – Вікторія Бугаєнко, Міська дитяча клінічна лікарня імені Святої Зінаїди ( 631 голос).

Далі місця розподілилися так:

4 місце – Ігор Змисля, Сумська обласна дитяча клінічна лікарня

5 місце – Валентина Домінас, Центральна міська клінічна лікарня

6 місце – Володимир Поцелуєв, Клінічна лікарня Святого Пантелеймона

7 місце – Дмитро Кравцов, Сумська міська клінічна лікарня №4

На передостанньому місці опинилася керівник Клінічної лікарні  №5 Віта Лапоногова (399 голосів). Нагадаємо, її призначення на посаду очільниці медзакладу супроводжувалося скандалами, зокрема щодо корупційного минулого. Колектив лікарні, зазнавши репресій від нової директриси, звернувся до голови Сумської ОДА Володимира Артюха та керівництва міста з проханням терміново втрутитися в ситуацію зі скороченням відділень і позбавити Віту Лапоногову владних повноважень.

Останнє місце із 348 голосами займає Тетяна Вітюк, керівник Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту наслення (розташований на вулиці Троїцькій).

Син мера Тростянця отримує допомогу, поки іншим жителям міста ніде жити через зруйноване житло

Цікаву інформацію вдалося знайти на сторінці у Фейсбук аграрної компанії “МХП-Урожайна країна”, що активно працює на Сумщині. У рамках конкурсу бізнес-ідей “Роби своє” від фонду “МХП-Громаді” (дана структура як і “МХП-Урожайна країна” входять до агрохолдингу МХП – “Миронівський хлібопродукт”), підприємці з регіонів можуть отримати на започаткування чи продовження власного бізнесу до 100 тис. грн.

На грантову підтримку можуть подаватися:

  • бізнеси, що вже працюють;

  • підприємці, які мають бізнес-ідею і шукають кошти на її втілення;

  • підприємці, які релокують свою справу.

Основними критеріями для відбору переможців (обіцяли в МХП) стануть інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальний ефект у громаді та/або залучення до бізнесу чи роботи переселенців.

Що ж, добра справа, від “МХП-Урожайна країна” та БФ “МХП-Громаді” – підтримати місцевий бізнес у скрутну хвилину. І дійсно, може багато учасників, змогли в буквальному сенсі “почати життя заново”. Але на Сумщині (а може і не тільки на Сумщині) ця добра справа явно дала збій.

Так, одним із переможців програми, хто отримав грошову винагороду в розмірі 100 тисяч для свого бізнесу, став Руслан Бова – син вже майже 20 років незмінного міського голови Тростянця Юрія Бови.

На сторінці  “МХП-Урожайна країна” про нього було так написано: “Руслан Бова, молодий підприємець, голова ГО «Спорт Тростянеччини» та організатор відомого щорічного Фестивалю «Стара Фортеця», попри втрати та зруйновану кав’ярню, вірячи в переможне майбутнє, вирішив відкрити заклад швидкого харчування. Допомогла реалізувати мрію участь у конкурсі бізнес-ідей «Роби своє» від Фонд “МХП-Громаді”.

Не вагаючись подав заявку на #Роби_своє. На виграні 100 тис. грн придбав меблі з нержавіючої сталі, кондиціонер та тістоміс. За власні кошти зробив ремонт приміщення, закупив необхідне обладнання й кухонне приладдя та здійснив першу закупку товару”.

Написано наче все добре, от тільки поняття “благодійність” тут де? Нормальні люди під благодійністю розуміють, коли багаті діляться своїми статками із бідними. От тільки навряд чи сина мера можна назвати бідною людиною.

Згідно останньої декларації (від 30.12.2023) його як депутата Тростянецької громади, Руслан Бова задекларував всього-то 11 обʼєктів нерухомості серед яких: квартира, житловий будинок, земельна ділянка, а решта – то торгівельні кіоски та павільйони. Також син мера має дві автівки. Його дохід за 2022 рік склав – 2,153 мільйони гривень (тобто майже по 200 тисяч щомісячно – отак ото, комусь війна, а хтось як син мера майже по 200 тисяч заробляв на місяць).

Можемо ще згадати, чим володіє його батько – міський голова Тростянця.

За 2020 рік мер Тростянця Ю.А.Бова задекларував в своїй е-декларації окрім заробітної плати (яка до речі, виявилася більшою за мера столиці Віталія Кличка), з об`єктів нерухомості – квартиру (91,7 м кв); житловий будинок (284,8 м кв.); два магазини – (139,7 м кв. і 148,1 м кв.); офіс (447,6 м кв.); автобусну зупинку з торговим павільйоном (26,5 м кв.); ще два павільйони – (20 м кв. і 60 м кв.) та сім земельних ділянок.

Транспортних засобів у мера Тростянця тільки три – автомобіль вантажний ГАЗ, легковий ТOYOTA AVENSIS 1,8 (2012 р. в.) та ще один легковий – ГАЗ.

З корпоративних прав Бова має у спільній власності з дружиною ПП «Круглий двір», також в декларації вказане ПП «Меркурій», яке належить його дружині.

Із грошових активів задекларовані зарплата міського голови – 545 791 грн, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини – 1 млн 077 тис. 756 грн, готівкові кошти дружини: 11 тис. дол. США та 95 тис. грн, сам Бова також задекларував готівки 72 тис. грн.

Цікаво, що за 2017 рік у Юрія Бови будинку на майже 300 квадратних метрів ще не було, а от уже в 2020 році є – виходить за три роки зміг заробити собі на нього.

Отже, як бачимо. із офіційних декларацій, родина Бов явно не бідствує, особливо на фоні того, що багато людей із Тростянця після окупації міста втратили практично все своє майно.

Однак, компанія “МХП-Урожайна країна” через благодійний фонд чомусь кошти видає саме синові мера. Що це, як не завуальована дача хабара через сина міському голові? І все це відбувається влітку 2022 року, коли сам міський голова Тростянця шариться по Інтернету в пошуках елітних меблів, вартість яких сягала кілька мільйонів гривень (мабуть, для свого майже трьохсотметрового будинку, на який він “заробив” всього за три роки перебуваючи на посаді мера). Невже у Тростянці не знайшлося більш нужденних людей? Чи їх доля мало цікавить агромагнатів, на відміну від сина мера?

Якщо ж навіть підходити до справи формально, то і тут Руслан Бова не повинен був отримати сто тисяч. Адже умовами гранту були: “інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальний ефект у громаді та/або залучення до бізнесу чи роботи переселенців”. І де тут інноваційність? Де економічна складова, соціальний ефект? Ніхто в тому кафе безкоштовно нікого не годував, громада Тростянця і без нього функціонувала, зайнятих там теж не багато…

От і виникає питання, а як тоді цей проєкт зміг пройти етапи відбору, якщо він не відповідає критеріям? Чи, може, все ж справа вся тут у батькові мерові, який, у тому числі, контролює через свою фракцію у Тростянецькій громаді земельні питання, і куди б хотілося потрапити працювати  “МХП-Урожайна країна”?..

PS. Цікаво, що у декларації за 2022 рік, яку подав Руслан Бова до НАЗК у 2023 році, “допомога” від  “МХП-Урожайна країна” в розмірі 100 тисяч ніде не згадана (там взагалі ні про яку допомогу не згадано) – наче корова язиком злизала. Воно і правильно, навіщо сину мера декларувати такі “крихти”, хто там його памʼятає…

P.S.P.S. Розміщуємо відповідь від МХМ, згідно якої випливає, що компанія тут не причому, а все робилося типу “навмання”. Ось такі дивні “співпадіння” виходять… От тільки люди наврядчи повірять у такі співпадіння, як не віримо у них і ми.