Бабуся з Бурині розповіла, як землю, на яку вона подала заяву, отримали наближені до Ладухи

Стали відомі нові подробиці того, як міський голова Бурині Віктор Ладуха разом із депутатами від «Батьківщини» розбазарює землі громади. Нагадаємо, скандальний мер-олігарх відпрацював схеми, за якими земельні ділянки  не дістаються простим жителям, а потрапляють до розпорядження його родини або ж найближчого оточення.

До нашої редакції потрапив запис розмови, що підтверджує викладені раніше факти «віджиму» землі . Події, про які йдеться, мали місце влітку 2020 року.

У першій частині аудіозапису бабуся розмовляє з Іриною Саврук – начальником земельного відділу апарату виконавчого комітету Буринської міської ради щодо виділення земельної ділянки.

 

Бабуся: Це все зловживання службовим становищем, у Сумах нам сказали. Земля вже розділена.

Саврук: Не розділено там нічого. Те, що я вам дала не розділено.

Бабуся: Те, що 1,5 гектари вам дають це неправильно, нам сказали. 2 гектари повинно бути.

Саврук: Ні, згідно з чинним законодавством України, до 2 гектар. Я вам сказала, який вихід, хочете – звертайтеся.

Бабуся: Побули ми у штабі Зеленського, кажуть, 20-го він приїжджає у Суми. Нам запропонували виступити відкритим текстом. Напишемо ми всі у прокуратуру, бо це вже видно, як нас обдурили, насправді нас обдурили…

Інша жінка: Ділянку, яку нам подавали, вона нерозподілена була, а тепер ми 100% знаємо, кому вона виділена.

Саврук: Ви розумієте, не все залежить від мене…

Бабуся: Я розумію, але ви нас водили за носа 5 місяців: прийдете через місяць, прийдете через місяць….На ділянку ми подали найперші! Нам сказали, що вашу заяву поклали в архів, а тепер ждіть, поки розділять, кілки поб’ють…Заяву навіть не розглянули на сесії, одразу написали відмову…

Нам прикро, що саме ту землю, на яку ми подали заяву, кум Писаного отримали ( Писаний – секретар міськради, – ред.). Нам просто прикро. Він (далі говорить про Писаного) стояв тут, коли ми тут писали заяви, доказував, що це випас, а ми доказували, що немає такого в документах,  і побрав своєму сину землю, своєму куму. Уже все. А нам відмовили. Віктор Борисович каже, що то все за його спиною робилося, а нащо тоді голова міської ради, якщо його підпис стоїть? Ніхто за його спиною нічого не робить.

Потім бабуся переходить в кабінет до секретаря Буринської міської ради сьомого скликання Володимира Писаного і згадує йому, як вона при ньому подавала заяву про землю, і попередила, що публічно розповість про земельні оборудки.

Писаний: Що вас не влаштовує?

Бабуся: Ви собі її забрали (землю, – рад.).

Писаний: Не собі її забрав.

Бабуся: Ну, своєму синові.

Писаний: А що, мій син не така людина, як ти?

Бабуся: Я подала заяву 22-го.

Писаний (зриваючись на крик): А він подав 20 січня! Слухай, я що тут тобі повинен розказувати, коли в мене син буде той, коли подає, коли не подає! Я тобі повинен розказувати, скільки в мене грошей вдома?

Бабуся: Не треба. Я подала заяву…

Писаний: Ти подала заяву, а він подав раніше. Все, до побачення.

Аудіозапис розмови –  за цим посиланням.

Очевидно, що історії нечесного розподілу земель у Бурині, як у випадку з цією бабусею, непоодинокі. Проте до якого часу жителі громади вимушені терпіти таке свавілля і коли нарешті чекати відповідної реакції правоохоронних органів? Адже те, що відбувається за часів правління міського голови Віктора Ладухи є порушенням чинного законодавства, не кажучи вже про вихід за межі звичайної людяності.

Стало відомо, як Ладуха разом зі своєю командою розбазарюють буринську землю

Очільник Бурині Віктор Ладуха є одним із найбагатших міських голів на Сумщині, його без перебільшення називають регіональним олігархом. Дійсно, голова ОТГ володіє величезним фінансовим і природним ресурсом. Яким же чином у його підпорядкування потрапила нескінченна кількість  земельних ділянок і навіщо йому, маючи колосальні статки,  мерське крісло? Відповіді на ці питання читайте далі.

У 2018 році Буринська міська рада, як і більшість новостворених ОТГ, отримала із державної власності у комунальну 4762,5 га земель сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів. Із них на 939 га було надано жителям громади для ведення особистого фермерського господарства, але пощастило переважно працівникам апарату Буринської міської ради, її підрозділів та комунальних закладів, а також наближеним до міських депутатів від ВО “Батьківщина”. Все це, безперечно, робилося заради збільшення земельного банку родини Буринського міського голови Віктора Ладухи та його команди і водночас для збільшення кількості прихильників ВО “Батьківщина” на території громади.

У той час, коли прості люди звертались до міської ради з заявою про надання їм  земельних ділянок, вони отримували пропозицію стосовно продажу або передачі в оренду цієї ділянки одному із запропонованих фермерських господарств, адже тільки тоді вони зможуть претендувати на землю.

Або траплялося, як у випадку з отриманням земельної ділянки сином екссекретаря Буринської міської ради Володимира Писаного. Після того, як людина подавала заяву з відповідним викопіюванням, її повідомляли про відмову у наданні такої ділянки у зв’язку з надуманими та непередбаченими законодавством причинами, а в цей час віддавали землю своїм родичам, кумам, сусідам або просто лояльним знайомим.

У результаті такого “чесного” розподілу земель сільськогосподарського призначення комунальної власності цілі земельні масиви чомусь опинились саме у приватній власності або оренді родичів депутатів або самих депутатів від ВО “Батьківщина”.

У власності Ладухи Ольги Йосипівни (мати Буринського міського голови) – 78 ділянок  загальною площею 148,2 га.

У оренді ФГ “Едельвейс-2007” (керівник Ладуха Ольга Йосипівна) – 61 ділянка загальною площею 109,4 га.

Фг “Каскад” (депутат Буринської міської ради від ВО “Батьківщина”  Олександр Гудименко) – 33 ділянки ( 2 приватна власність 3,939 га), 31 ділянка в оренді – загальна площа 56,3622 га.

СФГ “Еліта” с.Слобода (депутат Конотопської районної ради від ВО “Батьківщина” Володимир Заєць) – 11 ділянок ( 2 у приватній власності – 4 га), 9 ділянок в оренді -18 га.

У депутатки Буринської міської ради Інни Райденко 4 ділянки ( 2 приватні – 4 га, 2 куплені – 4 га).

У Ільченко Марії Миколаївни (мати депутата Буринської міської ради Наталії Ільченко) 7 ділянок – 14 га.

https://t.me/debaty_sumy_ua/1466

Аналізуючи цю інформацію, стає зрозуміло, чому на першу сесію Буринської міської ради восьмого скликання, яка повинна розглядати виключно організаційні питання, міський голова Віктор Ладуха до порядку денного  вніс майже 100 земельних питань! Зрозуміло, що час минає, а жага наживи, жага увірвати щось наостанок — тільки більшає. І все це неабиякі забавки — напередодні впровадження ринку землі у нашій державі кожне таке “земельне питання” – це десятки тисяч доларів. Шкода тільки, що Буринська громада переважно від того отримає дулю з маком, а може і без нього, бо апетити у місцевих керманичів просто непомірні!

Нагадаємо, нещодавно проти Буринського міського голови відкрили кримінальну справу. Може сісти на 3 роки. А ще раніше тітушки Ладухи з ГО “Стоп корупція” влаштували бійку в місцевому АТБ, після чого у нецензурній формі образили поліцейського. Щодо них також відкрили кримінальну справу.

Депутати від ЄС забули, як самі загнали Сумщину і всю країну в тарифну прірву, а тепер перекладають свою вину на інших

Депутати Сумської міськради від «Європейської Солідарності» Дмитро Лантушенко та Володимир Чепік, сидячи вдома на кухні, влаштували стрім у Фейсбуці, під час якого вирішили обговорити останню сесію міської ради і те, як провалилася їхня провокація із влаштуванням транспортного колапсу.

Саме на цій темі Лантушенко з Чепіком і загострили увагу, зокрема на тому, хто із депутатів як голосував за їхню провокацію і навіть на тому, хто коли виходив із залу під час голосування, при цьому називаючи їх «хитрунами» . Отже, всього голосували 26 депутатів, з них “за” – тільки 14, 10 депутатів не голосували і двоє утрималися. Таким чином, новий тариф на проїзд продовжує діяти, а місто Суми буде працювати в звичному режимі, люди зможуть добратися на роботу, а учні в школу.

Уявивши себе народними суддями, сумські ЄСівці, давлячись від сміху і водночас з презирством, називали прізвища депутатів, які не пішли проти власної громади в угоду місцевим порохоботам.


Свої претензії вони адресували фракціям «Батьківщина», ОПЗЖ і половині фракції «Слуг народу», а також меру Олександру Лисенку.

Нагадаємо, нещодавно голова асоціації перевізників Олександр Запорожець записав відеозвернення, у якому наголосив, що депутати мають усвідомлювати свою відповідальність, коли голосуватимуть за ЄСівський проект про скасування тарифу, адже питання стоїть так: бути чи не бути взагалі громадському транспорту в Сумах. А дії депутатів від ЄС він назвав спробою помститися сумчанам за програш на виборах мера.

Спостерігаючи бурхливу реакції депутатів від ЄС на подорожчання вартості проїзду у маршрутках, хочеться пригадати їм, що саме за часів влади їхнього лідера Петра Порошенка в Україні суттєво здорожчало все, що тільки могло, при чому не на 2 гривні, як проїзд. Чого вартий лише газ – подорожчав у 10 разів! Сьогодні депутати від ЄС рвуть на собі сорочки, вдаючи з себе борців за справедливість, хоча ще недавно саме їхня політична сила зробила все для того, щоб загнати більшу частину населення за межі бідності.

Читайте також: Сумський «транспортний експерт» заплутався в елементарних речах

У селі Анастасівка друга за озелененням школа в Україні, яку тепер можуть закрити

Минулими вихідними перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко відвідав село Анастасівка, що входить до Андріяшівської територіальної громади.

Він ознайомився з об’єктами соціальної сфери, був приємно здивований станом місцевої школи, яка є однією з найкращих серед сільських навчальних закладів Сумщини. За словами директора Лідії Баскакової, у минулому навчальному році в конкурсі «Найкращий кабінет початкових класів» їхня школа зайняла 2 місце в області, а по озелененню серед навчальних закладів Анастасівська школа стала другою в Україні!

Тут є свій міні-зоопарк, дендрарій, музеї народознавства та Івана Кавалерідзе, у класах мультимедійні дошки, кожен кабінет має своє індивідуальне оформлення.

Лідія Баскакова говорить, що за такий стан навчального закладу педагогічний та учнівський колектив передусім завдячує колишньому голові сільської ради Анатолію Литвиненку, який головував у Анастасівці останні 15 років. «Ми лише підтримуємо ті умови, які були створені для нас Анатолієм Григоровичем, – розповідає Лідія Михайлівна. – Він постійно дбав про матеріальне забезпечення школи, переживав, аби учням було тепло, затишно і комфортно».

Взагалі, говорять місцеві мешканці, у селі, проведене гарне вуличне освітлення, яке має не кожен райцентр, при Литвиненку було безкоштовне водопостачання, всі умови для проживання. Анатолій Григорович дуже серйозно опікувався соціальною сферою села – школою, будинком культури, дитсадком, у якому, до речі, було єдине в Роменському районі безкоштовне харчування для всієї малечі.

Зараз тут, як і у всій країні немає роботи, тож молодь виїжджає і у школі нині навчається лише 55 учнів. Якщо кількість дітей зменшиться, навчальний заклад із такою потужною матеріальною базою вимушені будуть закривати. Лідія Баскакова говорить, що ситуацію може врятувати переведення до їхньої школи дітей із навколишніх сіл. Але це питання має вирішуватися на рівні керівництва територіальної громади.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко наголошує, що організація діяльності навчальних закладів має вирішуватися в комплексі з питаннями ремонту доріг, безпечного підвозу учнів, створення сучасного освітнього простору тощо.

«Малокомплектні школи нерентабельні, це дійсно так. Але це державна проблема, оскільки треба створювати програми, які б стимулювали їхати молодь і спеціалістів до села, давати житло, паї. Часто школа є єдиним осередком освіти, культури й соціальної активності в українських селах. Тому ліквідація таких шкіл стане чи не останнім кроком до повного вимирання українського села», – упевнений Олександр Стрельченко.

Він також вручив Анатолію Литвиненку почесну грамоту від голови Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» за вагомий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту та пропаганду здорового способу життя на Сумщині.

Політик нагадав, що за останні три роки на Сумщині, зокрема в маленьких селах, оптимізовано і закрито понад 20 шкіл. Половина персоналу залишилася не працевлаштованою, вчителі потрапили на біржу праці. Вони були змушені шукати роботу не за спеціальністю, виїздити з області на заробітки.

«Тож владі потрібно вже нарешті почати думати, що вона робить на центральному рівні та що при цьому мають робити на місцях. І взагалі як за таких «реформ» людям виживати, і чи є в їхніх дітей майбутнє», – резюмував Олександр Стрельченко.

Сумський провайдер надавав послуги з анульованою ліцензією. Як із цим пов’язана родина Токарів?

Сумчани звернули увагу на те, що з початку 2021 року у місті Суми припинили працювати безкоштовні Wi-Fi зони. Наші журналісти пронаналізували ситуацію, і ось що стало відомого.

ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ» надавало послуги безпроводового доступу до мережі Інтернет з використанням ширини смуги радіочастот 2400-2483,5 МГц шляхом встановлення на території м. Суми мережі WI-FI з 01.01.2018 до 31.12.2020 (всі договори з Сумською міською радою є у вільному доступі).
Тобто фактично використовували радіочастотний ресурс України.

Однак рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, цьому товариству з обмеженою відповідальністю були анулювані ліцензії на користування українським радіочастотним ресурсом.

Простими математичними діями можна порахувати, скільки податків не доотримано.

Рентна плата за використання радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів в діапазоні 2400 МГц становить 45379,80 грн/міс. Як вже зазначалося, ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ» надавали послуги безпроводового доступу до мережі Інтернет з 01.01.2018 до 31.12.2020.

Таким чином, сумарний розмір рентної плати, який мало сплатити ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ» за три роки незаконного використання радіочастот, становить: 45379,80 гривень х 36 місяців = 1 633 672,80 гривень.

Також нам стало відомо, що засновниками цієї компанії є родина депутата обласної ради від “Європейської солідарності”, колишнього голови Сумської обласної ради Володимира Токаря. Виходить, як тільки завершилися його керівні повноваження в облраді, ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ» припинили надавати вказані вище послуги, а містяни залишилися без «поганенького», але Wi-Fi.

Сумський «транспортний експерт» заплутався в елементарних речах

Сумський активіст Максим Корнієнко, який вважає себе експертом із транспортних питань, публічно показав, що не розбирається у формуванні вартості пасажироперевезень. Зокрема на своїй сторінці у Фейсбуці він опублікував пост на цю тему:

«просто нагадаю, що не існує ніякого безкоштовного проїзду…є проїзд за рахунок інших пасажирів, які сплачують податки в місцевий бюджет».

Очевидно, приводом для цього допису стала інформація про те, що в Сумах планують зробити безкоштовним проїзд для дітей у комунальному транспорті. Резонне зауваження на публікацію Максима Корнієнка зробив депутат міськради Андрій Крамченков:

«Враховуючи дотації Електроавтотрансу, він уже давно за рахунок інших».

І тут важко не погодитись, адже насправді КП «Електроавтотранс» фінансується за рахунок інших. От тільки інші – це далеко не тільки пасажири, які сплачують за проїзд у тролейбусах і автобусах, про яких розказує «експерт», адже послугами КП «Еклектроавтотранс» користуються тільки 7% жителів міста, і ще менше оплачують проїзд. Це перш за все  – звичайні сумчани, які, може, ніколи не їздили у тролейбусах, але  з їх податків щомісячно утримується чималенька сума на дотації, причому не тільки  тих, хто їздить  безкоштовно, а і тих, хто платить у тролейбусах і комунальних автобусах. Якби «експерт» хоч трішки поцікавився реальними цифрами, а не вигадував їх зі стелі, то знав би, що реальна собівартість проїзду у тролейбусах складає 7,5 грн. Пасажири ж платять 4 грн, а різницю компенсує бюджет, і це не враховуючи придбання самого транспорту, з яким собівартість буде ще вищою. За минулий 2020-й рік «тролейбусне» підприємство отримало 104 686, 52  грн, із них самостійно заробило лише 19 млн грн, тобто розмір дотацій –  понад 80 мільйонів!

Цікавий момент: називаючи себе «транспортником», активіст не має ані водійських прав, ані водійського стажу, і жодного дня не працював у транспортній сфері.  Однак із розумним виглядом повчає інших, яким має бути транспорт у Сумах.  З таким же успіхом він міг бути експертом у питаннях балету чи космонавтики. Ну хіба це не схоже на шарлатанство?

Проти Буринського міського голови відкрили кримінальну справу. Може сісти на 3 роки

Конотопською місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 351 Кримінального кодексу України «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради» проти Буринського міського голови Віктора Ладухи. Санкція інкримінованої статті передбачає штраф від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Нагадаємо, що перша сесія Буринської міської ради, яка розпочалась 24 грудня 2020 року, досі не може завершитись. Депутатам вдалося розглянути лише 4 питання із 86 передбачених порядком денним. Причиною цього є упереджене ставлення Буринського міського голови до більшості депутатського складу ради, яке виражається в не наданні права виступу при обговоренні проектів рішень, а також ігноруванні будь-яких пропозицій або змін до проектів рішень та порядку денного, озвучених даними депутатами.

Для того, щоб здійснювати тиск на депутатів, як ми вже повідомляли в своїй публікації “На першу сесію у Бурині запросили криміналітет, засуджений за сепаратизм та розправу за допомогою гранати РГД-5”, Віктор Ладуха запрошує молодиків спортивної зовнішості, якими керує раніше судимий за хуліганство начальник охорони ФГ «Ладуха В. Б.» та кандидат в депутати до Сумської міської ради на місцевих виборах 2020 року від політичної партії «Правий сектор»  Олександр Бабак, а також інших представників криміналітету.

На фото –  Олександр Бабак

Щоб узаконити присутність молодиків на пленарних засіданнях ради, Буринський міський голова повідомив депутатів, що Буринською міською радою було укладено угоду з «Правим сектором» стосовно охорони всього комунального майна міськради та правопорядку на території громади. Дійсно, 02 лютого 2021 року було укладено договір між Буринською міською радою та ТОВ «Безпека ПС», термін дії якого до 31.12.2021 року, на суму 47000 гривень, тобто трохи більше чотирьох тисяч на місяць. Саме за цю суму ТОВ «Безпека ПС» повинна забезпечувати охорону адмінприміщень, нерухомого майна, прилеглих територій, земельних ділянок під полезахисними лісосмугами та іншими лісовими насадженнями, надр та корисних копалин, які знаходяться на території громади.

При цьому, хочемо нагадати, що лише розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2021 року складає 6000 гривень. Адже крім того, щоб виплачувати зарплати працівникам, які будуть охороняти майно громади, ТОВ «Безпека ПС» повинне погасити податкову заборгованість в сумі 72 793 гривень.

Нагадаємо, після скандалу з бійкою буринських активістів “Стоп корупції” Віктор Ладуха більше не голова осередку цієї організації, а просто член. 

У Ромнах пройшов відкритий турнір з хокею за підтримки Дмитра Кірюхіна (фото)

Сьогодні, 18 лютого, у Ромнах відбувся традиційний відкритий турнір з хокею ім. Віктора Гречаного між командами юнаків 2005-2007 р. н. За перемогу змагалися юні майстри шайби з Ромен, Шостки та дві команди з обласного центру.

Цього року кубок поїде до Сум, адже саме сумські спортсмени вибороли перше місце. Про це у Фейсбуці повідомив депутат Сумської обласної ради Дмитро Кірюхін (ВО “Батьківщина”).

“Наші хокеїсти посіли третє місце, спочатку в напруженій боротьбі поступившись сумчанам, а потім – перемігши команду з Шостки. Я завжди із задоволенням підтримую спортивну молодь, тому щиро привітав переможців та вручив нагороди”, – написав Дмитро Кірюхін.

За свій програш на виборах ЄС хоче помститися сумчанам транспортним колапсом

Голова Асоціації приватних перевізників Сум Олександр Запорожець записав відео, у якому прокоментував дії депутатів «Європейської солідарності», що, за його словами, нагадують продовження передвиборчої кампанії – «суцільна брехня і популізм». Зокрема вони заявили, що виносять на сесію Сумської міської ради проект рішення про скасування рішення виконкому від 12 січня про підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті.

«Хочу одразу запевнити всіх, що вартість проїзду у комунальному транспорті не змінилася. Змінилася вартість проїзду тільки у приватному транспорті. Я також думав, що вони обмовилися, але вони й далі у своїх виступах підкреслюють, що йдеться про комунальний транспорт», – зауважив Олександр Запорожець.

ЄСівці кажуть, що новий тариф був прийнятий без аргументів і розрахунків, проте всі перевізники провели розрахунки і у визначені терміни подали їх до відділу транспорту Сумської міської ради, де ці дані перебувають у вільному доступі. Більше того, для точності розрахунків частина перевізників звернулася до Харківського автодорожнього університету, інші – до державного підприємства «Сумитранссервіс», що є офіційним представником Міністерства інфраструктури. На момент прийняття тарифного рішення не було подано жодного зауваження чи пропозиції ні від сумчан, ні від депутатів.

«Для того, щоб ціна проїзду була адекватною, не лякала – 15, 17, 20 грн, нами був взятий пасажиропотік не карантинного 2020-го року, а 2019 року. Цей пасажиропотік був обстежений Харківським автодорожним університетом, не довіряти якому у нас немає підстав. Це той же університет, який досліджує пасажиропотік для КП «Електроавтотранс»», – сказав Олександр Запорожець.

Щодо риночної вартості проїзду в комунальному транспорті, якої домагаються депутати ЄС,  то перевізник навів останні розрахунки  КП «Електроавтотранс»: у них вартість проїзду складає 7 грн 50 коп. Однак мова про підвищення тарифів у комунальному транспорті не йде.

Стосовно перевезень у села, за які так ратують сумські ЄСівці, Олександр Запорожець сказав наступне:

«Хоч села і приєднали до Сумської громади, вони як були приміськими, так і залишилися. Єдине, що змінилося, – замовником перевезень тепер є місто, міський виконком, але, згідно з постановою Кабміну, вартість проїзду у передмісті не регулюється».

Також голова Асоціації приватних перевізників наголосив, що Суми – останнє місто в Сумській області, яке підняло тарифи на проїзд.

«Ви всі прекрасно знаєте, якби виконком не проголосував, не прийняв таке рішення, то транспорт би став, у місті настав би хаос! І тепер ви депутатів залякуєте тим, що оприлюдните прізвища, хто як голосував. Але ж депутати будуть голосувати не за те, щоб знизити вартість проїзду –  на  депутатські плечі лягає відповідальність: бути в Сумах громадському транспорту чи ні? Принаймні, приватному. Комунальний транспорт не впорається із перевезенням людей у місті», – звернувся Олександр Запорожець до сумських представників «Європейської солідарності».

За його словами, складається враження, ніби депутати від ЄС хочуть помститися  сумчанам за свій програш на виборах.

«У даному випадку це взагалі схоже на те, що ви хочете помститися жителям міста за те, що вони проголосували не за вашого кандидата в мери, а за іншого. Це ж неправильно. Їх вибір треба поважати», – сказав Олександр Запорожець.

Щоб осягнути серйозність ситуації, він озвучив факти:  сьогодні у Сумах не працюють  8-й, 9-й, 14-й, 25-й, 53-й, 57-й маршрути, тож лозунг «на ваше місце прийдуть інші» не актуальний. Перевізник також пригадав, що «ЄСівці» мають досвід втручання у роботу приватного транспорту. Наприклад, у результаті втручання одного з депутатів політсили зник маршрут на Добровільній.

Олександр Запорожець констатував: Суми на межі транспортного колапсу, але хто від цього виграє? Точно не сумчани!

 

Віталій Бурбика: «Для жителів Сумського району тарифи на тепло та гарячу воду до кінця опалювального сезону не зміняться»

Як розповів голова Сумського району Віталій Бурбика, вчора, 9 лютого, за ініціативи Президента України Володимира Зеленського між Кабінетом Міністрів України, НКРЕКП, Нафтогазом та очільниками міст було підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води. Фактично прийняте рішення означає, що до кінця опалювального сезону тарифи не зростуть.

За словами керівника Сумської РДА, у сьогоднішніх непростих умовах керівництво держави ініціювало такий Меморандум, щоб забезпечити стабільність тарифів на тепло для населення. Завдяки цьому документу, який підписали мери усіх міст, буде забезпечено нормальне проходження цього опалювального сезону і підготовка до наступного.

«Найголовніше ж – жителі Сумського району можуть бути спокійними: до кінця опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду не підвищуватимуться.  Підписання Меморандуму означає, що люди не нестимуть зайві витрати зі свого бюджету. Водночас теплопостачальні організації стабільно працюватимуть, адже для них  передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло»,  – зазначив Віталій Бурбика.

Очільник Сумського району підкреслив важливість  проведеного діалогу між центральною владою і місцевим самоврядуванням, під час якого досягнуто компроміс заради результату, який відчує кожна окремо взята родина.